Auction 57. General Government

2862

1941 list urzędowy z Krakowa do Mińska Mazowieckiego na specjalnej kopercie Urzędu Gubernatora w Krakowie.

Fi.U1
120 PLN
2863

1942 (?) "AUSLIEFERUNGSSTELLE des Verordnungsblattes für das Generalgouvernement" - 6 gr frankatura mechaniczna, odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 7.7 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.17a
600 PLN
2864

40 PLN
2865

12 PLN
2866

1942 list polecony z treścią z Warszawy 31.5.42 do Wilna, zalepki cenzury, na odwrocie datownik odbiorczy VILNIUS 5.6.42.

Fi.45, 49
25 PLN
2867

Fi.48
50 PLN
2868

1942 seria z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria.

Fi.52-5
20 PLN
2869

1942 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, dwie serie.

Fi.56-8
45 PLN
2870

1942 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, seria.

Fi.56-8
20 PLN
2871

1942 widokówka wysłana 3.VIII z Krakowa do miejscowości Gozd, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym, kasownik odbiorczy; słabszy stan zachowania.

Fi.67; V
25 PLN
2872

Fi.72; 27; Fp1c
50 PLN
2873

1942 list firmowy z Krakowa do Krosna, wirnik okolicznościowy "1942 ZWEI JAHRE NSDAP im GENERALGOUVERMENT".

Fi.73, 76
400 PLN
2874

Fi.75
180 PLN
2875

Fi.75; 22
120 PLN
2876

Fi.78
150 PLN
2877

1942 polecony list służbowy z Krakowa 20.12.42 do Pragi.

Fi.78
35 PLN
2878

1942 Adolf Hitler, podstawowa seria.

Fi.83-8
15 PLN
2879

Fi.89-91
20 PLN
2880

1942 53. urodziny A.Hitlera, dwie serie.

Fi.89-91
10 PLN
2881

Fi.89-91
25 PLN
2882

Fi.92-95, 22
30 PLN
2883

1942 3. rocznica utworzenia GG, dwie serie.

Fi.96-100
10 PLN
2884

1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa" seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.96-100; 26
40 PLN
2885

1942 kasownik okolicznościowy i seria z okazji urodzin A.Hitlera.

Fi.101-3
10 PLN
2886

1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria skasowana na kopercie o sygnaturze III.42.

Fi.120-124; Ck2
20 PLN
2887

1942 list polecony z Rumunii, wysłany 6.II z Bukaresztu do Krakowa, cenzury rumuńskie i stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

200 PLN
2888

Fi.45, 84
20 PLN
2889

1942 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Warszawy 26.3.42, liczne stempelki różnych cenzur, wirnik odbiorczy Lizbony, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp8
180 PLN
2890

Fi.Cp9I
Mi.P12/01
15 PLN
2891

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste.

Fi.Cp9a-c
Mi.P12/01-03
100 PLN
2892

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
15 PLN
2893

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02
50 PLN
2894

Fi.Cp9II
Mi.P12/02
10 PLN
2895

Fi.Cp9b
10 PLN
2896

Fi.Cp9b; 22
30 PLN
2897

Fi.Cp9b, 42, 73
250 PLN
2898

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków ze stemplem okolicznościowym z Krakowa.

Fi.CpU1A
200 PLN
2899

Fi.FCp2I
600 PLN
2900

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków grzecznościowo stemplowany.

Fi.CpU3
70 PLN
2901

Fi.CpU4
50 PLN