The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 57. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
2782

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", wysłana 4.V z Sokołowa Podlaskiego do Lublina.

Fi.Cp4II1
80 PLN
2783

1940 kartka z Warszawy 2.11.40 do Zadzimia.

Fi.Cp5I
60 PLN
2784

1940 kartka z Rawy Mazowieckiej 12.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp5I
60 PLN
2785

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem z nadrukiem, rzadka odmiana z napisem POSTKARTE długości 40 mm, odległość między T i E w POSTKARTE 1,25 mm; hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 20.12 z Grodziska do Otwocka; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp5II
Mi.P6I 
350 PLN
2786

1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 15.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp6A
100 PLN
2787

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", wysłana 3.XII z Opatowa do Radomia.

Fi.Cp6A
Mi.P7F 
200 PLN
2788

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź z nadrukiem; hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", skasowana grzecznościowo 22.I.1942 w Chełmie Lubelskim, polskim przedwojennym datownikiem!

Fi.Cp6B
Mi.P7A 
120 PLN
2789

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7I
Mi.P10 
60 PLN
2790

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 8.IV.1941 z miejscowości Ćmielów do Zakrzowa, co ciekawe znak opłaty unieważniono jeszcze polskim przedwojennym datownikiem, w dodatku w kolorze fioletowym!!! interesujący walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp7I
Mi.P8 
60 PLN
2791

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.41 dofrankowana (opłata niezgodna z taryfą), wysłana z agencji pocztowej w Jaraczowie, dwuwierszowy stempelek w ramce "Jaraczów über Tomaszów Lub." - zwraca uwagę niedozwolone użycie w nazwie miejscowości polskich znaków diakrytycznych (tu "ó"); znaki opłaty skasowano 8.9 w Piotrkowie; dobry stan zachowania.

Fi.Cp7I
50 PLN
2792

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40.

Fi.Cp8I
Mi.P9 
50 PLN
2793

1940 widoki zabytkowych budowli, całostka typ I.

Fi.Cp8I
20 PLN
2794

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe KANIE".

Fi.D1-4
50 PLN
2795

1940 seria znaczków dopłaty.

Fi.D1-4
10 PLN
2796

1940 znaczek doręczeniowy o nominale 50 gr na wycinku z paczki, nadanej w pośrednictwie pocztowym w miejscowości Czarna Łańcucka, skąd paczkę dostarczono do Łańcuta i z tamtejszego urzędu pocztowego wysłano ją do Zakopanego; znaczki doręczeniowe najczęściej spotyka się czyste, albo grzecznościowo stemplowane, kasowane oryginalnie, a w szczególności na niefilatelistycznych całościach są niezwykle rzadkie; bardzo dobry stan zachowania; fotoatest Schmutz.

Fi.D4
2 000 PLN
2797

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", ale skreślono "erschinenen" i dopisano "gültigen", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp2I
200 PLN
2798

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm, wysłana 8.XI z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; piękny walor w ekskluzywnym stanie zachowania.

Fi.Fcp2I
800 PLN
2799

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm !!! niezwykle rzadko występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa; tekst XXII "Infolge..." w podpisie "Im Auftrag Klimek", karta czysta; egzemplarz w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Fcp2II
1 500 PLN
2800

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
100 PLN
2801

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), skasowana 5.3.42 w urzędzie Kraków 1.

Fi.FCp3
80 PLN
2802

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
60 PLN
2803

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, odmiana nieopisana !!! tekst XXII "Infolge ..." w podpisie "Im Auftrag/ Klimek", dodatkowy dopisek "Postaweisung zurück", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
300 PLN
2804

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XX "Mit Rücksicht auf die kriegsbedingten Verhältnisse er-", wysłana 18.8.43 z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieskie stemple urzędowe; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
400 PLN
2805

1940 formularz ofrankowany znaczkiem za 30 gr II wydania przedrukowego, rozprowadzany w urzędach pocztowych; nieopisany w katalogu!

Fi.Fp
40 PLN
2806

1940 dwie serie znaczków urzędowych plus odmiany.

Fi.U1-15
100 PLN
SOLD
2807

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych na wycinkach, ostemplowana w Krakowie 8.12 kasownikiem okolicznościowym z okazji Dni Mozarta zorganizowanych dla upamiętnienia 150 rocznicy jego śmierci.

Fi.U1-15; 19
120 PLN
2808

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami.

Fi.U15
30 PLN
2809

1940 luzaki z serii znaczków urzędowych.


25 PLN
SOLD
2810

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

Fi.U16-24
30 PLN
2811

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, znaczek cięty bez nominału (Fi.750.-), gwarancja,

Fi.U17 nz
600 PLN
2812

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, znaczek cięty bez nominału, naturalne lekkie pęknięcia na gumie, gwarancja,

Fi.U22 nz
500 PLN
2813

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami.

Fi.U4
30 PLN
2814

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami.

Fi.U5
30 PLN
SOLD
2815

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami.

Fi.U8
30 PLN
2816

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.12; 40
25 PLN
2817

1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria pięciu kart okolicznościowych, każda ostemplowana okolicznościowo 26.X.1941r. w stolicy dystryktu: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.14
100 PLN
SOLD
2818

1941 seria znaczków wydania przedrukowego stemplowana kasownikiem okolicznościowym z okazji 52. urodzin Führera na okolicznościowym blankiecie.

Fi.14-39
350 PLN
2819

1941 rocznica powstania Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie.

Fi.18; 10
30 PLN
2820

1941 kasownik okolicznościowy nr III Dnia NSDAP z Krakowa.

Fi.21, 40, 44, III
400 PLN
2821

1941 kartka z Częstochowy do Niemiec z kasownikiem propagandowym poczty niemieckiej typ VIIb.

Fi.43
110 PLN