The auction will start on 19.04.2024

Auction 54. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20323

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, dofrankowana karta pocztowa wysłana 22.7.1948 z miejscowości Świdwin do Gdyni; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp102I, 431A
40 PLN
20324

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.XII we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu; prawy dolny róg nadgięty (Fi.60.-).

Fi.Cp102II
45 PLN
20325

1947 Ignacy Daszyński, karta z napisem z okazji Kongresu PPS.

Fi.Cp102II
50 PLN
20326

1947 całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp96IIa
30 PLN
20327

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym gładkim.

Fi.Cp96III
100 PLN
20328

1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp97
30 PLN
20329

1947 obóz zagłady w Oświęcimiu, kartka okolicznościowa z obiegu pocztowego z Olsztyna.

Fi.Cp97
40 PLN
20330

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 17.4.1948 z Kwidzyna do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (lekko odciśnięte 2 ślady spinacza).

Fi.Cp97, 431B
60 PLN
20331

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6.

Fi.Cp97-98
80 PLN
20332

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
100 PLN
20333

1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
20334

1947 kartka upamiętniająca ofiary w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
20335

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 21.6.1948 z niewielkiej kaszubskiej miejscowości Strzepcz do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp98
100 PLN
20336

1948 kartka z nakładu VIII.47 wysłana z Szczecinka do Poznania.

Fi.Cp103
10 PLN
20337

1948 zamek w Lanckoronie, karta ilustrowana.

Fi.Cp105
160 PLN
20338

1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart.

Fi.Cp106
1 800 PLN
20339

1948 wydanie ilustrowane, kartka z ilustracja nr 16 - Władysław Reymont.

Fi.Cp106
40 PLN
20340

1948 całostka z ilustracją wielkanocną.

Fi.Cp107
60 PLN
20341

1948 zabytkowy kościół w Pniowie, karta za 6(8) zł. na kartonie kremowoszarym z sygnaturą VIII 48 - 3.000.000, z nadrukiem typu 7, lekkie przebarwienia, poza tym w ładnym, typowym dla oryginalnego obiegu stanie.

Fi.Cp119
100 PLN
20342

1949 kościół w Pniowie, całostka z sygnaturą VIII.47.

Fi.Cp103
30 PLN
20343

1949 Bolesław Bierut, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
120 PLN
20344

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (naturalne wtrącenie - węgielek w kartonie).

Fi.Cp109II
150 PLN
20345

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu łódzkiego b, wysłana miejscowo w Warszawie; słabszy stan zachowania.

Fi.Cp110IIa
50 PLN
20346

1949 wydanie prowizoryczne, karta 99 z nadrukiem typu 4; dobry stan zachowania.

Fi.Cp115
150 PLN
SOLD
20347

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 4.

Fi.Cp115
100 PLN
20348

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z ilustracją w kolorze oliwkowym z nadrukiem typu 3, dofrankowana i wysłana 30.V.1950 z Opola do Krosna; dobry stan zachowania.

Fi.Cp117
40 PLN
20349

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z ilustracją w kolorze niebieskim z nadrukiem typu 3, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp117
80 PLN
20350

1949 wydanie prowizoryczne, całostka ilustrowana z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
20351

1949 wydanie prowizoryczne, gwarancja Walocha.

Fi.Cp118
600 PLN
20352

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
40 PLN
20353

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp119
30 PLN
20354

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 22 z nadrukiem typ 15 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp121
40 PLN
20355

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (ilustracja 4 - Aleksander Gierymski) z czarnym nadrukiem typu 14, czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121
100 PLN
20356

1950 Bolesław Bierut, hasło propagandowe 19.

Fi.Cp124
30 PLN
20357

1951 Bolesław Bierut, z hasłem propagandowym 22, sygnatura VI.50.

Fi.Cp125
15 PLN
SOLD
20358

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (komplet 6 haseł propagandowych).

Fi.Cp125-130
200 PLN
20359

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
15 PLN
20360

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
15 PLN
20361

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
15 PLN
20362

1951 propaganda PKO.

Fi.Cp130
15 PLN