The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 54. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20283

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe O - CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE

Fi.Cp81
25 PLN
20284

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym O.

Fi.Cp81
20 PLN
20285

1938 kartka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym O, złamany lewy górny narożnik.

Fi.Cp81
10 PLN
20286

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym S.

Fi.Cp81
20 PLN
20287

1938 kartka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym H, kartka wysłana z Skomorochy koło Sokala.

Fi.Cp81
10 PLN
20288

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 25 gr, sygnatura X-1938.

Fi.Cp83
60 PLN
20289

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 4 - Piotr Skarga, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
20290

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 29 - Fryderyk Chopin.

Fi.Cp86
140 PLN
20291

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 30.

Fi.Cp86
60 PLN
20292

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 9 - Adam Mickiewicz, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
20293

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 18 - Jan Kasprowicz, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
20294

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 27 - Marcin Leopolita, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
20295

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 23 - Marian Smoluchowski, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
20296

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 32.

Fi.Cp86
60 PLN
20297

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 51; minimalne, prawie niedostrzegalne przebarwienia.

Fi.Cp86
40 PLN
20298

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 60.

Fi.Cp86
40 PLN
20299

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 7, minimalne zaplamienie.

Fi.Cp86
40 PLN
20300

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 2 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp86
40 PLN
20301

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 25.

Fi.Cp86
40 PLN
20302

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 26.

Fi.Cp86
40 PLN
20303

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 10 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp86
40 PLN
20304

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 37.

Fi.Cp86
40 PLN
20305

1939 list z Łodzi 20.VII. do Niemiec.

Fi.Ck10
10 PLN
20306

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułani Beliny na patrolu - maj 1915; lewy dolny róg nadgięty.

Fi.Cp88
35 PLN
20307

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 14 - Zakład sanitarny I Brygady L.P. pod Urzędowem - lipiec 1915.

Fi.Cp88
60 PLN
SOLD
20308

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 15 - Komendant J.Piłsudski ze sztabem obserwuje bitwę pod Jastkowem - lipiec 1915; słabszy stan zachowania (karta w kilku miejscach poodginana).

Fi.Cp88
40 PLN
20309

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 27 - Komendant J.Piłsudski podczas przeglądu okopów VI Batalionu L.P. pod Kostiuchnówką - czerwiec 1915.

Fi.Cp88
60 PLN
SOLD
20310

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 25 - Centrala telefoniczna w Legionowie - lipiec 1916; karta ostemplowana okolicznościowo 6.VIII w Krakowie.

Fi.Cp88
50 PLN
SOLD
20311

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 37, nadruk delikatny typu I (jaśniejsza plamka widoczna na karcie istnieje tylko na skanie).

Fi.Cp89
300 PLN
20312

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk) z zadrukowanym znakiem opłaty, czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
200 PLN
20313

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
30 PLN
20314

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie pionowym.

Fi.Cp94B
60 PLN
20315

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 4.IX.1946 z Poznania do Warszawy.

Fi.Cp95AI
15 PLN
20316

1945 Belweder 1,50 zł, sygnatura w układzie poziomym, zezwolenie na druk nonparelem, karta wysłana 24.VI.1946 z Wałbrzycha do Staszowa.

Fi.Cp95AI
20 PLN
20317

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem; karta wysłana 8.VIII.1946 z miejscowości Mosina do Warszawy; zwraca uwagę kasownik prowizoryczny.

Fi.Cp95AII
25 PLN
20318

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem.

Fi.Cp95AII
40 PLN
20319

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95AII
30 PLN
20320

1946 Belweder, całostka z drukiem zdwojonym (Schmitzdruck) na wszystkich elementach drukowanych w doskonałym stanie zachowania, bardzo rzadkie.

Fi.Cp96IB
800 PLN
20321

1947 Belweder, całostka z ilustracją Urzędu Telekomunikacji w Warszawie.

Fi.Cp100
40 PLN
20322

1947 Ignacy Daszyński, karta bez napisu z okazji Kongresu PPS.

Fi.Cp102I
35 PLN