Auction 53. General Government

10314

1944 kartka polecona z Ciężkowic 13.IV.44, dziury.

20 PLN
10315

1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 20.XI z Kalwarii Zebrzydowskiej do Milanówka, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem (Fi.60,- Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
50 PLN
10316

1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 30.XI z Tarnowa do Milanówka, karta pionowo zgięta, słabszy stan zachowania (Fi.60,- Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
30 PLN
10317

Fi.Cp10
Mi.P13
140 PLN
10318

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
10319

1944 całostka z sygnaturą II.44.

Fi.Cp10
10 PLN
10320

Fi.Cp9b, 80; 36
40 PLN
10321

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
60 PLN
10322

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, wysłana 28.11 z Krakowa do Zakopanego, dobry stan zachowania - minimalnie nadgięte narożniki (Mi.75 euro).

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
150 PLN
10323

1944 kartka z Polskiego Komitetu Opiekuńczego w Miechowie wysłana z Krakowa do Polskiego Czerwonego Krzyża, rzadsza sygnatura I.44.

Fi.Cp9c
100 PLN
10324

Fi.Cp9c z
Mi.P12/03
120 PLN
10325

Fi.I P1
Mi.I PIV
7 800 PLN
10326

1944 "ZAKOPANE WINTERSPORTPLATZ-LUFTKURORT" idealny odcisk rzadkiego kasownika okolicznościowego na widokówce ofrankowanej - w związku z chwilowym brakiem na poczcie znaczków Generalnego Gubernatorstwa - znaczkiem Rzeszy, wysłanej 14.XII do Częstochowy; fragment treści: "... jestem obecnie kawał od miasta, a pocztówek (kart pocztowych) niestety nawet od kilku dni na poczcie nie ma"; ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.XV
400 PLN
10327

1944 wycinek z karty z ostatnim kasownikiem propagandowym GG (Fi.350.-), użytym w Zakopanem 13.12.1944r.

Fi.XV
50 PLN
10328

1945 kasownik okolicznościowy z Krakowa na widokówce propagandowej.

Fi.32
30 PLN