Auction 52. General Government

3303

Fi.Ck2
Mi.U2/01a
30 PLN
3304

1941 "4 Schülerkompanie Große Kampffliegerschule 3" (4 kompania szkolna szkoły pilotów wojskowych nr.3), szkoła ta stacjonowała na Okęciu w okresie 1.I.1940-VI.1941; karta pocztowa wydania przedrukowego, wysłana 5.VI z Warszawy, znak opłaty unieważniony zaadaptowanym beznapisowym kasownikiem, przerobionym z polskiego datownika, stosowanym w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, formacyjna pieczęć listowa z godłem; doskonały stan zachowania (na odwrocie niewielkie ślady wklejenia na stronę albumową); temat - LOTNICTWO; ze zbiorów i z gwarancją Stanisława Żółkiewskiego.

Fi.Cp4I
600 PLN
3305

1941 V (Viktoria) - symbol zwycięstwa, dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki, odciśnięty na karcie pocztowej wysłanej 18.7 z Kielc do Częstochowy.

Fi.Cp7II
120 PLN
3306

1941 ATAK NIEMIECKI NA ZWIĄZEK SOWIECKI - dofrankowana karta pocztowa wysłana 16.6 z Rozwadowa nad Sanem do miejscowości Seligdar Ugolny w Jakuckiej ASRR; przesyłkę po opatrzeniu stempelkiem "Zurück Postssperre" (zwrot - korespondencja wstrzymana) odesłano do nadawcy, który otrzymał ją 6/7 1941; czerwona pieczęć cenzury Wehrmachtu; w dniu 22.6.1941 wojska niemieckie zaatakowały swojego niedawnego sowieckiego sojusznika, w związku z szybkimi postępami niemieckiej ofensywy, korespondencję na tereny sowieckie i okupowane przez sowietów sukcesywnie doręczano adresatom, natomiast przesyłki adresowane w głąb Rosji odsyłano do nadawców; rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7II, 40, 43
Mi.P10
1 500 PLN
3307

1941-1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 13.XII.1941 z agencji pocztowej w Wojciechowicach, trzywierszowy stempelek w ramce "Wojciechowice über.Ostrowiec Kielecki" znaczek skasowano 14.XII w Ostrowcu;

12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 24.XII.1942 już nie z agencji, a z urzędu uruchomionego w Wojciechowicach.

Fi.Cp7II, Cp9b
Mi.P10, P12/02
80 PLN
3308

1941 "14.-16.VIII 1942 ZWEI JAHRE NSDAP im GENERALGOUVERNEMENT" wyraźna i czytelna odbitka, bardzo rzadko spotykanego kasownika propagandowego na karcie pocztowej wysłanej 8.VIII z Krakowa do Bielska; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (karta pionowo delikatnie zgięta - nie złamana).

Fi.VI
600 PLN
3309

1942 (?) "AUSLIEFERUNGSSTELLE des Verordnungsblattes für das Generalgouvernement" - 6 gr frankatura mechaniczna, odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 7.7 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.17a
600 PLN
3310

40 PLN
3311

12 PLN
3312

1942 list z Starachowic do Krakowa.

Fi.45
10 PLN
3313

1942 list ze Stryja Bedzina.

Fi.45
15 PLN
3314

1942 list polecony z treścią z Warszawy 31.5.42 do Wilna, zalepki cenzury, na odwrocie datownik odbiorczy VILNIUS 5.6.42.

Fi.45, 49
25 PLN
3315

1942 "3 Rocznica utworzenia GG", karta pocztowa opłacona według taryfy zagranicznej, ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie.

Fi.46; 25
50 PLN
3316

1942 firmowy list polecony z Dębicy do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.46, 67
45 PLN
3317

Fi.48
50 PLN
3318

1942 list miejscowy z Krakowa.

Fi.67
15 PLN
3319

Fi.67; V
25 PLN
3320

Fi.72; 27; Fp1c
60 PLN
3321

1942 list z Zbydniowa do Niemiec.

Fi.73
15 PLN
3322

Fi.75
190 PLN
3323

1942 miejscowa kartka z Krakowa.

Fi.75
10 PLN
3324

Fi.75; 22
150 PLN
3325

Fi.78
150 PLN
3326

1942 list firmowy z Krakowa.

Fi.78
15 PLN
3327

1942 polecony list służbowy z Krakowa 20.12.42 do Pragi.

Fi.78
35 PLN
3328

Fi.78, VIIc
240 PLN
3329

1942 dwa grzecznościowe listy z Czortkowa do Niemiec.

Fi.80, 82
40 PLN
3330

1942 wydanie obiegowe z podobizną A.Hitlera, dwie serie z odmianami.

Fi.83-8
20 PLN
3331

1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, 1 zł frankatura wielokrotna - paczkowy adres pomocniczy, wysłany 27.VIII.1943 do miejscowości Żąkla Dolna koło Wiśnicza Nowego.

Fi.86
Mi.86A
100 PLN
3332

Fi.89-91
30 PLN
3333

1942 53. urodziny A.Hitlera, seria w sześcioblokach.

Fi.89-91
40 PLN
3334

1942 53. urodziny A.Hitlera, seria w czworoblokach.

Fi.89-91
30 PLN
3335

Fi.92-95, 22
40 PLN
3336

Fi.96-100; 26
40 PLN
3337

1942 kasownik okolicznościowy i seria z okazji urodzin A.Hitlera.

Fi.101-3
10 PLN
3338

Fi.120-124; Ck2
20 PLN
3339

1942 dokument sądowy z Dobczyc, datownik Myślenice oraz stempel Wiśniowa.

15 PLN
3340

1942 list polecony z Rumunii, wysłany 6.II z Bukaresztu do Krakowa, cenzury rumuńskie i stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

200 PLN
3341

1942 nalepka NSDAP, widoczne złamania.

50 PLN
3342

Fi.Cp9a
Mi.P12/01
15 PLN