The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 52. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3343

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, czysta.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
15 PLN
3344

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
10 PLN
3345

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
50 PLN
3346

1942 kartka z Skarżyska Kamiennej do Niemiec.

Fi.Cp9b
10 PLN
3347

1942 karta ostemplowana okolicznościowo w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.Cp9b; 22
30 PLN
3348

1942 przesyłka zagraniczna do Portugalii, karta wysłana 15.9 z Warszawy do Lizbony, stempelki i oznaczenia cenzur niemieckich Wehrmachtu i portugalskich, stemple odbiorcze; przesyłkę przekazano do Polskiego Czerwonego Krzyża w Anglii - adnotacja czerwoną kredką "P.C.K."; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp9b, 42, 73
250 PLN
3349

1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr. - frankatura pojedyncza, list w specjalnej kopercie, wysłany miejscowo 1.III w Warszawie, sygnatura nakładu "751 01 C6", odbitka pieczęci urzędowej.

Fi.U31
80 PLN
3350

1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" - kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście z Częstochowy wysłanym we wrześniu 1942 do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość.

Fi.VIIc
600 PLN
3351

1943 "Hauptgruppe Gewerbliche Wirtschaft und Verkehr in der Zentralkammer" - 8 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 6.8 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz

Fi.9
600 PLN
3352

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji czwartej rocznicy powstania Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.34
15 PLN
3353

1943 kasownik okolicznościowy (motyw kolejki linowej), przygotowany z okazji zawodów sportowych "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" rozegranych w Zakopanem; znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo.

Fi.41, 66; 33
50 PLN
3354

1943 "Szachowe mistrzostwa GG", efektowny kasownik okolicznościowy na miejscowym liście, przesłanym w Radomiu w czasie trwania zawodów; bardzo dobry stan zachowania; temat-SZACHY.

Fi.45; 28
120 PLN
3355

1943 kartka z Skarżyska Kamiennej do Niemiec.

Fi.67
10 PLN
3356

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!", kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie.

Fi.70; 29
50 PLN
3357

1943 miejscowa pocztówka z Zakopanego.

Fi.72
15 PLN
3358

1943 przesyłka gazetowa w języku ukraińskim "KPAKIBCKI BICTI" wysłana z Krakowa, ofrankowana znaczkiem GG i ostemplowana wirnikiem propagandowym, bardzo rzadkie.

Fi.72
160 PLN
3359

1943 list z pośrednictwa pocztowego w Trzcianie do Krakowa.

Fi.74, 77
20 PLN
3360

1943 karta z Krakowa do Niemiec.

Fi.75
10 PLN
3361

1943 "Der Postort heißt/ Pocztowe oznaczenie miejscowosci brzmi ..." dodatkowy stempelek informacyjny na odwrocie, list wysłany 4.IX.1943 z agencji Ożarów do miejscowości Zakrzów.

Fi.78
75 PLN
SOLD
3362

1943 list z Małogoszczy do Krakowa.

Fi.78
10 PLN
3363

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 + 60 gr. - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 20.IV.1944 (dzień urodzin "wodza") z Krakowa do Berlina, koperta firmowa "Donaulandische Treuhand- und Organisations-Gesellschaft m.b.H." z adresami filii na terenie GG; kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.78, 111
40 PLN
3364

1943 przekaz pobraniowy z Łukowa do Warszawy.

Fi.87
80 PLN
SOLD
3365

1943 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie, ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie, kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG.

Fi.92-95; 34
40 PLN
3366

1943 54 urodziny A.Hitlera, seria znaczków z górnymi marginesami ("gapa"), na karcie, skasowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.101-103, 30
50 PLN
SOLD
3367

1943 54. urodziny A.Hitlera, seria w ozdobnych arkuszach.

Fi.101-3
250 PLN
3368

1943 seria okolicznościowa z okazji 54. urodzin A.Hitlera w narożnych parkach.

Fi.101-3
25 PLN
3369

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 24.V.

Fi.104; 31
40 PLN
3370

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, znaczek na specjalnej pamiątkowej karcie, skasowany okolicznościowo 24.V w Krakowie.

Fi.104; 31
120 PLN
3371

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz ozdobny z błędem "złamana oś", na górnych marginesach pustopola, prawy górny narożnik lekko złamany.

Fi.104II
180 PLN
3372

1943 kasownik okolicznościowy Dnia NSDAP w GG z Krakowa.

Fi.106
30 PLN
3373

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
35 PLN
3374

1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), trzy marginesowe wartości cięte.

Fi.113-15 nz
Mi.113-15 U 
150 PLN
3375

1943 widoki zabytkowych budowli (IV) - 10 zł, znaczek skasowany na kopercie grzecznościowo poleconego miejscowego listu, przesłanego 26.X w Krakowie, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.116; 34
30 PLN
3376

1943 czysta koperta do telegramów, wymiary 160 x 90 mm, sygnatura (H.K.8.43 20000000); idealny stan zachowania.


30 PLN
3377

1943 kompletny arkusz złożony w połowie 100 sztuk talonów materiałowych (Pramienmarke) o wartości 1 punkt.


200 PLN
SOLD
3378

1943 karta zaopatrzeniowa na odzież.


30 PLN
3379

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor I/4" i pustopolami na górnym marginesie.

Fi.Ark.104II
350 PLN
3380

1943 przesyłka zagraniczna do Szwajcarii, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.III jako polecona z Krakowa do Zurichu, przeadresowana; kasowniki odbiorcze; kompletna (zazwyczaj zdarta) tzw. kartka kierunkowa "Feldpost Bern"; na odwrocie ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich Wehrmachtu, nietypowy numer cenzora szwajcarskiego 5508 !315; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (uzupełnione otwory po dziurkaczu).

Fi.Cp9b, 85
Mi.P12/02 
400 PLN
3381

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków na blankietach ozdobnych ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie.

Fi.U1-15; 32
150 PLN
SOLD
3382

1943 seria znaczków urzędowych.

Fi.U25-36
20 PLN