The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 52. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3223

1940 list z Rawy Mazowieckiej 17.12.40 do Zadzimia.

Fi.Ck1
60 PLN
3224

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, z nadrukiem - wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro, Fi.1200.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", wysłana 5.X z Warszawy do Kutna, znak opłaty unieważniony stemplem wirnikowym; pełna treść na odwrocie; walor bardzo rzadko spotykany, zwłaszcza z oryginalnego obiegu pocztowego; stan zachowania typowy dla całości z prawdziwego obiegu; gwarancja.

Fi.Cp3I
1 000 PLN
3225

1940 wydanie prowizoryczne, kartka z napisem KARTA POCZTOWE długości 55,5 mm, nadruk GG błyszczący, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3I
800 PLN
3226

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; z prawej strony niewielkie przebarwienie.

Fi.Cp3II
50 PLN
3227

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", czysta.

Fi.Cp3II
60 PLN
3228

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 9.IX z Wolbromia do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, stempel kancelaryjny; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp3II
50 PLN
3229

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 21.VI z Krakowa do Kielc; minimalnie nadgięta u dołu.

Fi.Cp3II
50 PLN
3230

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", czysta.

Fi.Cp3II
100 PLN
3231

1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 8.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp3II
40 PLN
3232

1940 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym Rzemień przez Mielec do Krosna.

Fi.Cp3II
120 PLN
3233

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", wysłana 4.V z Sokołowa Podlaskiego do Lublina.

Fi.Cp4I
80 PLN
3234

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe R - "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", wysłana 2.VII z Grójca do Krakowa.

Fi.Cp4I
80 PLN
3235

1940 kartka z Warszawy 2.11.40 do Zadzimia.

Fi.Cp5I
70 PLN
3236

1940 kartka z Rawy Mazowieckiej 12.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp5I
70 PLN
3237

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem z nadrukiem, napis POSTKARTE długości 40 mm!!! hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 20.XII z Grodziska do Otwocka; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp5II
Mi.P6I 
400 PLN
3238

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", wysłana 3.XII z Opatowa do Radomia.

Fi.Cp6A
Mi.P7F 
200 PLN
3239

1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 15.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp6A
140 PLN
3240

1940 kartka z Wojnic 24.12.40 do Rzeszowa.

Fi.Cp6B
150 PLN
3241

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź z nadrukiem; hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", skasowana grzecznościowo 22.I.1942 w Chełmie Lubelskim, polskim przedwojennym datownikiem!

Fi.Cp6B
Mi.P7A 
120 PLN
3242

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 8.IV.1941 z miejscowości Ćmielów do Zakrzowa, co ciekawe znak opłaty unieważniono jeszcze polskim przedwojennym datownikiem, w dodatku w kolorze fioletowym!!! interesujący walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp7I
Mi.P8 
60 PLN
3243

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7I
Mi.P10 
60 PLN
3244

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta o sygnaturze IX.40.

Fi.Cp8I
Mi.P9 
50 PLN
3245

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), skasowana 5.III.1942 w urzędzie Kraków 1.

Fi.CpU3
80 PLN
3246

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XX "Mit Rücksicht auf die kriegsbedingten Verhältnisse er-", wysłana 18.VIII.1943 z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU4
400 PLN
3247

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe KANIE".

Fi.D1-4
50 PLN
3248

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe RUDNO".

Fi.D1-4
50 PLN
SOLD
3249

1940 znaczek doręczeniowy o nominale 50 gr na wycinku z paczki, nadanej w pośrednictwie pocztowym w miejscowości Czarna Łańcucka, skąd paczkę dostarczono do Łańcuta i z tamtejszego urzędu pocztowego wysłano ją do Zakopanego; znaczki doręczeniowe najczęściej spotyka się czyste, albo grzecznościowo stemplowane, kasowane oryginalnie, a w szczególności na niefilatelistycznych całościach są niezwykle rzadkie; bardzo dobry stan zachowania; fotoatest Schmutz.

Fi.D4
2 000 PLN
3250

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst V "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp2I
200 PLN
3251

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm, wysłana 8.XI z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; piękny walor w ekskluzywnym stanie zachowania.

Fi.Fcp2I
800 PLN
3252

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm !!! niezwykle rzadko występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa; tekst XXII "Infolge..." w podpisie "Im Auftrag Klimek", karta czysta; egzemplarz w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Fcp2II
1 500 PLN
3253

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
100 PLN
3254

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, odmiana nieopisana !!! tekst XXII "Infolge ..." w podpisie "Im Auftrag/ Klimek", dodatkowy dopisek "Postaweisung zurück", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
300 PLN
3255

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
100 PLN
3256

1940 formularz ofrankowany znaczkiem za 30 gr. II wydania przedrukowego, rozprowadzany w urzędach pocztowych; nieopisany w katalogu!

Fi.Fp
50 PLN
3257

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych na wycinkach, ostemplowana w Krakowie 8.12 kasownikiem okolicznościowym z okazji Dni Mozarta zorganizowanych dla upamiętnienia 150 rocznicy jego śmierci.

Fi.U1-15; 19
120 PLN
3258

1940 makulatura znaczka urzędowego w ciętej parce bez wydrukowanego nominału.

Fi.U13nz
900 PLN
3259

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

Fi.U16-24
30 PLN
3260

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, znaczek cięty bez nominału (Fi.750.-), gwarancja,

Fi.U17 nz
600 PLN
3261

1940 czworoblok znaczków urzędowych.

Fi.U18
30 PLN
3262

1940 czworoblok znaczków urzędowych.

Fi.U21
25 PLN