The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 52. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3383

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 8 gr. + 16 gr. - frankatura dwukolorowa, miejscowy list urzędowy przesłany w Warszawie.

Fi.U26, U29
50 PLN
3384

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, list urzędowy wraz z dołączonym kompletnym dowodem doręczenia, ofrankowany znaczkami różnych wydań, wysłany 19.VII z sądu w Tarnowie; adresat odmówił przyjęcia, przesyłkę zwrócono do nadawcy.

Fi.U36, U17
80 PLN
3385

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 17.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.2
600 PLN
3386

1944 widoki zabytkowych budowli - Wawel, pojedyncza frankatura na liście poleconym z Krakowa do Niemiec, kasownik okolicznościowy 5. rocznicy utworzenia GG, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Dub i Sieger.

Fi.65
1 000 PLN
3387

1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek na widokówce (400 rocznica śmierci Kopernika) ostemplowany okolicznościowo 26.X.1944 w Krakowie.

Fi.80; 38
50 PLN
3388

1944 polecony list ekspresowy z Warszawy 8.1.44 przez Marię Jakubowską do Lizbony na tzw. "adres konspiracyjny", następnie został przesłany do płk. dypl. Wiktora Jakubowskiego, artylerzysty pracownika GISZ, pod zalepka cenzury brytyjskiej przylepiono informację o zmianie adresu zwrotnego, u góry koperta zalepiona ze stemplami cenzury Wehrmachtu OKW, na odwrocie stempel wirnikowy LISBOA-CENTRAL 21.1.44. Ciekawy list ekspresowy bardzo rzadko spotykany w tzw. przesyłkach na adres konspiracyjny.

Fi.86, 110
350 PLN
3389

1944 ekspresowy list polecony, wysłany 14.IV z Warszawy do miejscowości Revin we Francji, nie doręczony do adresata i zwrócony do nadawcy; ładnie udokumentowany obieg pocztowy na każdym etapie drogi pocztowej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.86a, 110, 111
Mi.86B 
250 PLN
3390

1944 55. urodziny A.Hitlera, dwa grzecznościowe listy do Niemiec, ze znaczkiem za 0,24 + 1 zł prawidłowo opłacony.

Fi.117, 118
40 PLN
3391

1944 55-urodziny A.Hitlera, ozdobne arkusze, ostemplowane datownikiem eksploatacyjnym 12.V w Radomiu, pierwsze dwa arkusze z pełną gumą, ostatni bez gumy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.117-119
225 PLN
SOLD
3392

1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.VII w Warszawie.

Fi.117-119
10 PLN
3393

1944 5 rocznica utworzenia Generalnej Guberni, znaczek za 10+10 zł. skasowany kasownikiem okolicznościowym w pierwszym dniu obiegu, na białym kartonie.

Fi.125; 38
80 PLN
SOLD
3394

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek 10+10 zł na karcie, ostemplowany okolicznościowo 26.X w pierwszym dniu obiegu, bardzo wysoka wycena katalogowa!

Fi.125; 38
150 PLN
3395

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczki cięty i ząbkowany za 10+10 zł. z błędem przesunięcie rytu zamku wawelskiego (środka) względem ramki.

Fi.125a, 125b nz
150 PLN
3396

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, makulaturowy arkusz z czwartego sektora bez perforacji pionowej na lewym marginesie, zaświadczenie oryginalności Falkowski.

Fi.125ark.
550 PLN
3397

1944 karta (część na odpowiedź), nadana w agencji pocztowej Kamień, wysłana 15.I z miejscowości Nisko do szpitala w Stalagu IIA, trzywierszowy stempelek w ramce "Kamien über Nisko (Distr.Krakau)", cenzura, ciekawa treść! przesyłka opisana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego.


120 PLN
3398

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, czysta.

Fi.Cp10
Mi.P13 
15 PLN
3399

1944 portret Hitlera, dwie odmiany karty na kartonie: gładkim i szorstkim, czyste.

Fi.Cp10
Mi.P13 
50 PLN
3400

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana 29.XII Częstochowy do Poznania (Mi.40 euro.)

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
3401

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z agencji pocztowej Golcza, trzywierszowy stempelek w ramce "Golcza über Miechow (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 28.11 w urzędzie pocztowym w Miechowie; dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13 
100 PLN
3402

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, uszkodzenie znaku opłaty "ciemna plamka za głową"; gwarancja.

Fi.Cp10
Mi.P13 
200 PLN
3403

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 14.7 w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13 
80 PLN
3404

1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 12.XII z Pruszkowa do Włocławka (Mi. 40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
50 PLN
3405

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z miejscowości Gołcza koło Miechowa do Wrocławia, znaczek unieważniono 21.11 w Krakowie kasownikiem niemym, wprowadzonym w celu utajnienia miejsca nadania w związku ze zbliżaniem się frontu wschodniego; dodatkowo jednowierszowy stempelek "Verzögart wegen fehlens der Postleitzahl"; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13 
150 PLN
3406

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND", kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; dofrankowana karta ostemplowana okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.Cp9b, 80; 36
40 PLN
3407

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro).

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
60 PLN
3408

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44 z powtarzalną usterką występującą w części nakładu "strzaskany górny szeryf litery E w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
120 PLN
3409

1944 widoki - szyby naftowe, unikalna czwórka prób w kolorze zielonym znaczka nie wprowadzonego do obiegu, czworoblok ma ślady zagięcia ząbkowania w poziomie, kolorowy fotoatest niemieckiego eksperta Hansa Hermana Paetova i gwarancja Schmutz.

Fi.I P1
Mi.I PIV 
7 800 PLN
3410

1945 kartka z kasownikiem okolicznościowym z Radomia z okazji mistrzostw szachowych Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.28
80 PLN
SOLD