The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 49. WW1 military postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12488

1917 Legiony Polskie - efektowny formularz z orłem w koronie (Kucharski K.92.), wysłany 16.XI ze szpitala zapasowego w Krakowie za pośrednictwem poczty polowej 180 (kasownik z wyróżnikiem a), stempel formacyjny; bardzo dobry stan zachowania;

1914 Legiony Polskie - formularz wysłany 6.XII z Krakowa za pośrednictwem poczty polowej 186 do Komendy Placu Legionów Polskich w Jabłonkowie, pieczęć kancelaryjna, stempelek cenzury legionowej "Zensuriert Hauptpostamt", treść dotyczy poszukiwań żołnierza Antoniego Staicha późniejszego pułkownika dyplomowanego WP, dowódcy 2DP legionów w Kampanii Wrześniowej, odznaczonego m.in.: srebrnym krzyżem Virtuti Militari, Krzyżem Walecznych, Krzyżem Niepodległości; dobry stan zachowania (przebarwienia); z kolekcji S.Rosińskiego.


350 PLN
SOLD
12489

1917 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 20.11 z miejscowości Tuła do ocenzurowania w Moskwie, zalepka i stempelek cenzury moskiewskiej nr.122; erka z napisami grażdanką !!! niedozwolona dla korespondencji zagranicznej, na odwrocie kasownik odbiorczy z datą 25.12, a na froncie duński stempelek "Brev ank. til Kbhvn 28.Dec 1917"; dobry stan zachowania.


Mi.72II 
150 PLN
12490

1917 karta pocztowa z Dęblina 30.V.17 z 6.pp legionów do Sanoka, datownik poczty etapowej 199, fioletowy stempel formacyjny "6. Pułk piechoty Leg. Pol.".


75 PLN
12491

1917 kartka nadana z Komendy 6 Kompanii II Pułku Legionów Polskich 19.IV.17 do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.


120 PLN
12492

1917 kartka z poczty polowej w Sosnowcu 27.9.17 do Bydgoszczy, ciekawa widokówka Katowic.


80 PLN
12493

1917 kartka węgierskiej poczty polowej 379 z Rąblowa koło Puław 7.6.17 do poczty polowej 378.


25 PLN
12494

1917 kartka austriackiej poczty polowej z Puław 10.10.17 do poczty polowej nr 378.


25 PLN
12495

1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław do poczty polowej nr 378.


25 PLN
12496

1917 miejscowy list z Lublina 18.I.17 z rzadkim stemplem "Magazyn Legionów Polskich".


220 PLN
SOLD
12497

1917 list ze stemplem formacyjnym "5 Pułku Ułanów / 5 szwadron / WOJSK POLSKICH" nadany w poczcie etapowej nr 378 20.XI.17 do Rąblowa koło Puław, stempel austriackiej cenzury wojskowej.


70 PLN
SOLD
12498

1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław 19.11.17 do poczty polowej nr 378.


25 PLN
12499

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 3 kop. na podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.1
100 PLN
SOLD
12500

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, kasowana seria w ładnym stanie, gwarancja Schmutz, jeden znaczek Mikstein, Wróbel, Gryżewski i Falkowski.

Fi.1-11
3 600 PLN
12501

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 15 kop. na wycinku, gwarancja Schmutz.

Fi.6
30 PLN
SOLD
12502

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; narożny sześcioblok znaczków za 15 kop., prawy górny z błędem na poz.90 "uszkodzone l w Pol.", lewy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone o w Pol.", zachowany w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.6
400 PLN
12503

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; czworoblok znaczków za 50 kop. użytych jako fiskalne, rzadkie.

Fi.10
160 PLN
12504

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, sygnowane, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.12-15A
Mi.12-15B 
100 PLN
12505

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta ze znaczkiem 35 kop. w dwóch kolorach, gwarancja Miszczak, Wiatrowski.

Fi.12-15A
130 PLN
12506

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.12-15B
Mi.12-15A 
1 800 PLN
12507

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, seria ząbkowana II wydania przedrukowego w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz i.

Fi.12-15B
1 600 PLN
12508

1918 poczta polowa I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Weźranowski.

Fi.12A
40 PLN
12509

1918 poczta polowa I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Weźranowski.

Fi.13Ab
10 PLN
12510

1918 poczta polowa I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Weźranowski.

Fi.13Ab
60 PLN
12511

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, znaczek za 35/1 kop. z podwójnym nadrukiem i z pełną oryginalną gumą, sygnatura Rachmanow, podwójna gwarancja Petriuk BPP.

Fi.13A Np
Mi.13B 
1 500 PLN
12512

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek drugiego wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

Fi.14A
10 PLN
12513

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe; prawie kompletny nadruk na makulaturze znaczka rosyjskiego, absolutnie niespotykane, gwarancja Jungjohann BPP.

Fi.15A
Mi.15B 
4 000 PLN
12514

1918 list polecony, wysłany 15.VIII z niemieckiej poczty polowej 327, adresowany do Berlina; kasownik odbiorczy; specjalna nalepka polecenia.


30 PLN
12515

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - czworoblok znaczków opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki, wzdłuż górnego marginesu pasek nie pokryty gumą.


120 PLN
12516

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - marginesowy znaczek opłaty stemplowej za 0,75 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą.


400 PLN
12517

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,05 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ale zmatowioną wzdłuż górnego marginesu.


400 PLN
12518

1918 poczta jeniecka Neustadt, specjalny formularz wysłany 24.I do Warszawy z obozu jenieckiego dla oficerów Polaków wyłączonych spośród jeńców rosyjskich, pieczęć cenzury niemieckiej i fioletowy stempelek doręczeniowy "10 FENYGÓW" IV wydania Poczty Miejskiej w Warszawie. Osobne obozy dla Polaków utworzono dzięki staraniom wpływowych rodaków w Berlinie w połowie 1916 roku, pierwszy w Elwagen, drugi, początkowo w Helmstadt, przeniesiono później do Neustadt. Starszym oficerem obozu był pułkownik Jan Bykowski; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


800 PLN
12519

1918 Polski Korpus Posiłkowy - podwójna karta pocztowa wysłana 26.I z Horodenki do Centralnego Urzędu Ewidencyjnego w Piotrkowie, pieczęć służbowa na odwrocie, stempelek cenzury w Kołomyi.


50 PLN
12520

1918 Łomża - obóz internowanych legionistów polskich, którzy za przykładem Józefa Piłsudskiego odmówili złożenia przysięgi na wierność cesarzom Niemiec i Austro-Węgier w wyniku czego żołnierze z Galicji zostali wcieleni do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: Beniaminowie, Szczypiornie i Łomży, z których ten ostatni jest najmniej znany i najsłabiej udokumentowany w literaturze; widokówka wysłana 22.III z Radomia do obozu, cenzura i dodatkowo parafka cenzora; idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.


500 PLN
12521

1918 Polski Korpus Posiłkowy - 2 pułk ułanów P.K.P., ilustrowany formularz (Kucharski K.87.), stopień rzadkości - 8 punktów, datowany 13.I w Kołomyi, wysłany 15.1 ze Stanisławowa do miejscowości Rąblów, stempel formacyjny z orłem "2 Pułk Ułanów/ 5 szwadron/ WOJSK POLSKICH" - nieopisany u Berka!!! rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania.


600 PLN
12522

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 3 Rub., II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ale zmatowioną wzdłuż górnego marginesu.


400 PLN
12523

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - marginesowy znaczek opłaty stemplowej za 1 Rub., II wydanie, z pełną oryginalną gumą.


150 PLN
12524

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,50 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki.


50 PLN
12525

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, znaczek rosyjski za 15 kop. na wycinku unieważniony kasownikiem POCZTA POLOWA 2 / I POL.KORP., piękna odbitka kasownika.


Mi.71 
30 PLN
SOLD
12526

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki.


35 PLN
12527

1918 całostka wysłana z poczty etapowej w Biłgoraju19.IX.18 do Nowego Sącza, wojskowa cenzura Zamość.


30 PLN