Auction 49. WW1 occupation postage

12329

1914 okupacja rosyjska Galicji - widokówka z Rzeszowa napisana po polsku, datowana 12/12 1914, wysłana jako przesyłka rosyjskiej poczty polowej do Berdyczowa, pieczęć formacyjna "2 ROTA 11 SAPIERNAWO BATALJONA" (2-a POTA 11o CAEPHAO ATAIOHA), lakoniczna, ale wymowna treść; kasownik odbiorczy; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

We wrześniu 1914 w wyniku kontrofensywy wojska rosyjskie dotarły do podnóża Karpat zajmując m.in.: Lwów, Przemyśl, Rzeszów, Tarnów, zatrzymując się na przedpolach Krakowa; okupacja rosyjska na tych terenach trwała około pół roku.

500 PLN
12330

Fi.1-21
2 000 PLN
12331

1915 wydanie dla terenów byłego Królestwa Polskiego z nadrukiem Russisch Polen, seria.

Fi.1-5
100 PLN
12332

1915 okupacja niemiecka - "Russich Polen" seria znaczków na liście poleconym wysłanym 11.3.1916 z Kalisza do Norymbergi, stempelek cenzury poznańskiej, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.1-5
50 PLN
12333

1915 wydanie dla terenów byłego Królestwa Polskiego - znaczki z nadrukiem Russisch-Polen, marginesowa seria czysta w pięknym stanie.

Fi.1-5
180 PLN
12334

1915 wydanie przedrukowe "Russisch Polen", seria w czworoblokach.

Fi.1-5
400 PLN
12335

1915 kartka z Warszawy 13.10.15 do Berlina, widokówka z soborem św. Aleksandra Newskiego wyburzonym po odzyskaniu niepodległości, stempel cenzury.

35 PLN
12336

1915 kartka polecona z Warszawy 18.10.15 do Niemiec, stempel cenzury i odbiorczy na odwrocie.

Fi.4, Cp1
50 PLN
12337

1915 okupacja austro-węgierska, pierwsza seria przedrukowa, znaczek za 10 Kr. z nadrukiem K.U.K. FELDPOST, w pięknym stanie (Fi.1865.-), gwarancja Schmutz.

Fi.21
1 500 PLN
12338

Fi.22-48
400 PLN
12339

1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, seria kasowana na wycinkach.

Fi.22-48
700 PLN
12340

50 PLN
12341

1915 okupacja austro-węgierska, karta Bośni i Hercegowiny z nadrukiem, skasowana grzecznościowo w urzędzie etapowym Dąbrowa (kasownik z wyróżnikiem "b"); dobry stan zachowania.

25 PLN
12342

1915 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa, czysta.

30 PLN
12343

1916 wydanie przedrukowe dla obszaru etapów głównodowodzącego Armii Wschód, czworoblok, gwarancja Weźranowski.

Fi.1b
100 PLN
12344

1916 Białystok - poczta doręczeniowa, kasowana seria znaczków, za 25 Pf. z podpisem R.Wolfsohn, a za 1 Mk./25 Pf. bez podpisu, dwa różne stosowane na tej serii kasowniki, bardzo ładny stan, gwarancja Mikulski, Buchler.

Fi.1I-2II
Mi.1II-2I
2 500 PLN
12345

1916 kartka polecona z Sosnowca 6.7.16 do Warszawy, stempel cenzury niemieckiej z Warszawy, ciekawa widokówka z Sosnowca.

Fi.2, 4
90 PLN
12346

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 5 Pf. z matowym nadrukiem GGW, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.8b
100 PLN
12347

1916 wydanie przedrukowe dla obszaru etapów głównodowodzącego Armii Wschód, czworoblok.

100 PLN
12348

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 10 Pf. w kolorze lilaczerwonym z matowym nadrukiem GGW, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.10b
150 PLN
12349

1916 firmowy list z Sosnowca 30.11.16 do Niemiec.

Fi.11
40 PLN
12350

1916 wydanie przedrukowe dla obszaru etapów głównodowodzącego Armii Wschód, list polecony z Suwałk 17.8.16 do Norymbergi, stempel cenzury wojskowej i odbiorczy na odwrocie.

Fi.11, 12b
150 PLN
12351

1916 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, 10 hal - frankatura pojedyncza, niedostatecznie opłacony list II klasy, wysłany 26.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie do Ostrowca, ponieważ właściwa opłata za tę przesyłkę wynosiła 20 hal, urząd ostrowiecki naliczył dopłatę w podwójnej wysokości brakującej kwoty - 20 hal, dopłatę pobrano znaczkami bośniackimi!!! unieważnionymi 4.IV kasownikiem z wyróżnikiem "a"; stempelek cenzury piotrkowskiej; koperta firmowa Centralnego Biura Szkolnego; prawidłowo i niefilatelistycznie użyte bośniackie znaczki dopłaty, po za skartami są praktycznie niespotykane, tu bardzo rzadki przypadek właściwego użycia; dekoracyjna całość w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.27; 28(P9)
200 PLN
12352

Fi.49-52
50 PLN
12353

1916 seria znaczków gazetowych na wycinkach.

Fi.49-52
20 PLN
12354

1916 kartka z Lwowa 7.XI.16 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej we Lwowie.

25 PLN
12355

1916 okupacja niemiecka Belgii, dekoracyjna koperta firmowa, ofrankowana znaczkiem I wydania, wysłana 25.III z Sint Gillis do Merchienne-au-Pont, znaczek unieważniony poprzez kreślenie ołówkiem kopiowym, cenzurowany w Gandawie (Gent); kasownik odbiorczy.

Mi.3
50 PLN
12356

1916 przekaz paczkowy z Krakowa 14.IX.16 do Końska, znaczek bośniacki rzadko używany na terenach polskich.

90 PLN
12357

1916 kartka z Piotrkowa ze stemplem miejscowej cenzury wojskowej.

25 PLN
12358

1916 list urzędowy z Sosnowca 7.10.16 do Niemiec.

80 PLN
12359

1916 list prywatny z Wilna 21.9.16 z okresu okupacji niemieckiej przez Armię Wschód, znaczki z nadrukiem Postgebiet Ob. Ost.

180 PLN
12360

1916 kartka z przedrukiem dla obszarów etapów głównodowodzącego Armii Wschód.

20 PLN
12361

1916 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa, wysłana 5.I z Częstochowy do Saksonii, stempelek cenzury poznańskiej; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
12362

Fi.Cp3
20 PLN
12363

1916 okupacja austro-węgierska, całostka wydania definitywnego na kartonie piaskowym, wysłana 18.VII.1918 z urzędu etapowego w Piotrkowie (kasownik z wyróżnikiem "c") do Lublina, stempelek cenzury piotrkowskiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3
50 PLN
12364

1916 okupacja austro-węgierska, całostka wydania definitywnego na papierze białym, wysłana 19.XII za pośrednictwem urzędu etapowego Szydłów do Warszawy, fioletowy stempelek cenzury w Busku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3x
150 PLN
12365

1916 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", podwójna karta pocztowa wysłana 6.VI z Warszawy do Berlina, pieczęć formacyjna; część na odpowiedź niewykorzystana.

Fi.Cp4
150 PLN
12366

1916 kartka z przedrukiem dla obszarów Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego.

Fi.Cp6
15 PLN
12367

1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta pocztowa na kartonie ciemnopiaskowym; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6
60 PLN
12368

1917 list firmowy (druki) z Warszawy 27.4.17 do Monachium, stempel poznańskiej cenzury wojskowej.

25 PLN