17425 |
1945 Belweder 1,50 zł, sygnatura w układzie poziomym, zezwolenie na druk nonparelem, karta wysłana 24.VI.1946 z Wałbrzycha do Staszowa. | Fi.Cp95AI |
| 20 PLN | |
17426 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 4.IX.1946 z Poznania do Warszawy. | Fi.Cp95AI |
| 15 PLN | |
17427 |
| 40 PLN | |
17428 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem; karta wysłana 8.VIII.1946 z miejscowości Mosina do Warszawy; zwraca uwagę kasownik prowizoryczny. | Fi.Cp95AII |
| 25 PLN | |
17429 |
| 45 PLN | |
17430 |
1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym gładkim. | Fi.Cp96III |
| 100 PLN | |
17431 |
1947 Judaica, komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14.VI i 16.VI. | Fi.Cp97-98 |
| 80 PLN | |
17432 |
1947 kartka upamiętniająca ofiary w Oświęcimiu. | Fi.Cp98 |
| 30 PLN | |
17433 |
1948 kartka z nakładu VIII.47 wysłana z Szczecinka do Poznania. | Fi.Cp103 |
| 10 PLN | |
17434 |
| 40 PLN | |
17435 |
1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart. | Fi.Cp106 |
| 1 800 PLN | |
17436 |
1948 zabytkowy kościół w Pniowie, bardzo rzadka karta za 6(8) zł. na kartonie kremowoszarym z sygnaturą VIII 48 - 3.000.000, z nadrukiem typu 7, lekkie przebarwienia, poza tym w ładnym, typowym dla oryginalnego obiegu stanie; katalog Fischer do tej pory nie rozróżnia nakładów przy kartach przedrukowych, podstawową kartę z obiegu o tej sygnaturze, wycenia na 500 zł. | Fi.Cp119 |
| 200 PLN | |
17437 |
| 40 PLN | |
17438 |
1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp109II |
| 120 PLN SOLD | |
17439 |
| 50 PLN | |
17440 |
| 150 PLN | |
17441 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z ilustracją w kolorze niebieskim z nadrukiem typu 3, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp117 |
| 80 PLN | |
17442 |
| 40 PLN | |
17443 |
1949 całostka wydania prowizorycznego. | Fi.Cp117 |
| 45 PLN | |
17444 |
1950 Bolesław Bierut, hasło propagandowe 19. | Fi.Cp124 |
| 30 PLN | |
17445 |
1950 groszy, kartka z fantazyjnym nadrukiem groszy. | Fi.Cp124 |
| 20 PLN | |
17446 |
1951 Bolesław Bierut, z hasłem propagandowym 19, sygnatura VI.50. | Fi.Cp125 |
| 30 PLN | |
17447 |
1951 Bolesław Bierut, z hasłem propagandowym 22, sygnatura VI.50. | Fi.Cp125 |
| 15 PLN | |
17448 |
1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (6 haseł). | Fi.Cp125-130 |
| 180 PLN | |
17449 |
1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta. | Fi.Cp126 |
| 15 PLN | |
17450 |
1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych. | Fi.Cp127 |
| 15 PLN | |
17451 |
| 15 PLN | |
17452 |
1951 propaganda PKO. | Fi.Cp130 |
| 15 PLN | |
17453 |
| 40 PLN | |
17454 |
1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 21-23. | Fi.Cp132 |
| 40 PLN | |
17455 |
1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-20b. | Fi.Cp132 |
| 40 PLN | |
17456 |
| 15 PLN | |
17457 |
| 60 PLN | |
17458 |
| 25 PLN | |
17459 |
| 25 PLN | |
17460 |
1956 Gmach WRN w Szczecinie. | Fi.Cp141 |
| 10 PLN | |
17461 |
1956 karty pocztowe czyste, rocznik - 6 sztuk. | Fi.Cp141-144 |
| 80 PLN | |
17462 |
| 35 PLN | |
17463 |
1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów. | Fi.Ck22-23 |
| 15 PLN | |
17464 |
1957 koperta ze znakiem opłaty pomnik A.Mickiewicza. | Fi.Ck24 |
| 15 PLN | |