The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 49. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17425

1945 Belweder 1,50 zł, sygnatura w układzie poziomym, zezwolenie na druk nonparelem, karta wysłana 24.VI.1946 z Wałbrzycha do Staszowa.

Fi.Cp95AI
20 PLN
17426

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 4.IX.1946 z Poznania do Warszawy.

Fi.Cp95AI
15 PLN
17427

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem.

Fi.Cp95AII
40 PLN
17428

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem; karta wysłana 8.VIII.1946 z miejscowości Mosina do Warszawy; zwraca uwagę kasownik prowizoryczny.

Fi.Cp95AII
25 PLN
17429

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.XII we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu; prawy dolny róg nadgięty (Fi.60.-).

Fi.Cp102II
45 PLN
17430

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym gładkim.

Fi.Cp96III
100 PLN
17431

1947 Judaica, komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14.VI i 16.VI.

Fi.Cp97-98
80 PLN
17432

1947 kartka upamiętniająca ofiary w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
17433

1948 kartka z nakładu VIII.47 wysłana z Szczecinka do Poznania.

Fi.Cp103
10 PLN
17434

1948 wydanie ilustrowane, kartka z ilustracja nr 16 - Władysław Reymont.

Fi.Cp106
40 PLN
17435

1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart.

Fi.Cp106
1 800 PLN
17436

1948 zabytkowy kościół w Pniowie, bardzo rzadka karta za 6(8) zł. na kartonie kremowoszarym z sygnaturą VIII 48 - 3.000.000, z nadrukiem typu 7, lekkie przebarwienia, poza tym w ładnym, typowym dla oryginalnego obiegu stanie; katalog Fischer do tej pory nie rozróżnia nakładów przy kartach przedrukowych, podstawową kartę z obiegu o tej sygnaturze, wycenia na 500 zł.

Fi.Cp119
200 PLN
17437

1949 Bolesław Bierut, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
40 PLN
17438

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp109II
120 PLN
SOLD
17439

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu łódzkiego b, wysłana miejscowo w Warszawie; słabszy stan zachowania.

Fi.Cp110IIa
50 PLN
17440

1949 wydanie prowizoryczne, karta 99 z nadrukiem typu 4; dobry stan zachowania.

Fi.Cp115
150 PLN
17441

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z ilustracją w kolorze niebieskim z nadrukiem typu 3, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp117
80 PLN
17442

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z ilustracją w kolorze oliwkowym z nadrukiem typu 3, dofrankowana i wysłana 30.V.1950 z Opola do Krosna; dobry stan zachowania.

Fi.Cp117
40 PLN
17443

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117
45 PLN
17444

1950 Bolesław Bierut, hasło propagandowe 19.

Fi.Cp124
30 PLN
17445

1950 groszy, kartka z fantazyjnym nadrukiem groszy.

Fi.Cp124
20 PLN
17446

1951 Bolesław Bierut, z hasłem propagandowym 19, sygnatura VI.50.

Fi.Cp125
30 PLN
17447

1951 Bolesław Bierut, z hasłem propagandowym 22, sygnatura VI.50.

Fi.Cp125
15 PLN
17448

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (6 haseł).

Fi.Cp125-130
180 PLN
17449

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
15 PLN
17450

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
15 PLN
17451

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
15 PLN
17452

1951 propaganda PKO.

Fi.Cp130
15 PLN
17453

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-23.

Fi.Cp132
40 PLN
17454

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 21-23.

Fi.Cp132
40 PLN
17455

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-20b.

Fi.Cp132
40 PLN
17456

1952 Kongres Obrońców Pokoju we Wiedniu, karta z ilustracją autorstwa Jana Marcina Szancera.

Fi.Cp134
15 PLN
17457

1953 koperta lotnicza "Samolot nad portem w Gdyni", sygnatura (V-1952).

Fi.Ck17
60 PLN
17458

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 18b, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
25 PLN
17459

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 22, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
25 PLN
17460

1956 Gmach WRN w Szczecinie.

Fi.Cp141
10 PLN
17461

1956 karty pocztowe czyste, rocznik - 6 sztuk.

Fi.Cp141-144
80 PLN
17462

1956 Festiwal Sztuki - Dni Krakowa, komplet dwóch czystych kart.

Fi.Cp143I-II
35 PLN
17463

1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów.

Fi.Ck22-23
15 PLN
17464

1957 koperta ze znakiem opłaty pomnik A.Mickiewicza.

Fi.Ck24
15 PLN