The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 49. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17185

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 14 z nadrukiem na doklejonym znaczku.

Fi.Cp1
72 PLN
SOLD
17186

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy 12.X.19 do Warszawy z adnotacja "Marki", stąd przez pomyłkę trafiła do Marek koło Warszawy a dopiero następnie do Warszawy, nadruk zbliżony do typu 7 (bez zwężonej litery k).

Fi.Cp1I
80 PLN
17187

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 10.

Fi.Cp1I
35 PLN
SOLD
17188

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 11 z Warszawy do Rawy.

Fi.Cp1I
40 PLN
17189

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia na i pod górnymi ząbkami doklejonego znaczka).

Fi.Cp1I
120 PLN
17190

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen.; unikalna odmiana - belka zakrywająca nadruk "Postkarte" ciągła (nie dzielona)!!! pozostałe cechy wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - prawdopodobnie typ 5; dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia na i pod górnymi ząbkami doklejonego znaczka) - karta niekatalogowana!!!

Fi.Cp1II
500 PLN
17191

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 19 lecz ze spacją na lewo od prawej cyfry 1, w tej konfiguracji nie opisane.

Fi.Cp2I
100 PLN
17192

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 21.

Fi.Cp2I
35 PLN
17193

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 6, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2I
35 PLN
17194

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 1.

Fi.Cp2II
40 PLN
17195

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 19 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, ciekawy odbity fragment spacji przed prawą cyfrą 1.

Fi.Cp2II
80 PLN
17196

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 21 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara.

Fi.Cp2II
80 PLN
17197

1918 wydanie PP/GGW, całostka z niekatalogowanym nadrukiem o cechach nadruku według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara a i e oraz cechami 2 i 9, bez innych innych cech nadruku.

Fi.Cp2II
200 PLN
17198

1918 wydanie warszawskie; karta ostemplowana grzecznościowo 24.11 w Warszawie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 1; dobry stan zachowania.

Fi.Cp2II
40 PLN
17199

1918 wydanie warszawskie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 1; dobry stan zachowania.

Fi.Cp2II
50 PLN
17200

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 1.

Fi.Cp2II
40 PLN
17201

1918 wydanie PP/GGW, kartka na odpowiedź z nadrukiem typu 8 częściowo na znaczku za 2,5 fen, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp3B
200 PLN
SOLD
17202

1918 wydanie PP/GGW, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 11.

Fi.Cp3I
120 PLN
SOLD
17203

1918 wydanie PP/GGW, całostka - cześć na odpowiedź z nadrukiem typ 31.

Fi.Cp3IB
200 PLN
SOLD
17204

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 22 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara.

Fi.Cp3IIB
180 PLN
17205

1918 wydanie lubelskie, dwie karty czyste na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym i czerwonym.

Fi.Cp4
200 PLN
17206

1918 wydanie lubelskie, dwie całostki na papierze szarożółtym i szarobrązowawym.

Fi.Cp4ax, y
200 PLN
17207

1918 wydanie lubelskie, dwie karty czyste, czarne - na kartonach szarym i żółtobrunatnym; idealny stan zachowania.

Fi.Cp5x, y
400 PLN
17208

1918 wydanie lubelskie, całostka stemplowana i wypisana z Lublina 17.XII.18 (pierwszy dzień obiegu).

Fi.Cp5y
350 PLN
SOLD
17209

1918 wydanie lubelskie, całostka stemplowana i wypisana z Lublina 29.XII.18.

Fi.Cp5y
300 PLN
SOLD
17210

1918 wydanie lubelskie, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp5y
80 PLN
17211

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z Krakowa 16.10.19 do Biłgoraju, na odwrocie znaczek opłaty użyty jako znaczek dopłaty.

Fi.Ca3
100 PLN
SOLD
17212

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 19 - belka zamiast ozdobnika, gwarancja Pelczar.

Fi.Ck4IIIs
90 PLN
17213

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - z napisem POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belką zamiast ozdobnika, gwarancja i opis Berbeka.

Fi.Ck4IIIt
400 PLN
17214

1919 koperta z wydrukowanym znakiem opłaty.

Fi.Ck6
70 PLN
17215

1919 koperta ze znakiem opłaty.

Fi.Ck6
70 PLN
17216

1919 koperta ze znakiem opłaty.

Fi.Ck6
80 PLN
17217

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 96 - listek koniczyny zamiast rombu.

Fi.Cp12II
70 PLN
17218

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 96 - liść koniczyny zamiast rombu.

Fi.Cp12II
70 PLN
17219

1919 wydanie krakowskie, całostka z rzadkim typem nadruku 57, słaby stan zachowania.

Fi.Cp12II
100 PLN
17220

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 120.

Fi.Cp14IIx
100 PLN
17221

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp14IIx
40 PLN
17222

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65.

Fi.Cp14IIx
40 PLN
17223

1919 wydanie krakowskie, całostka z rzadkim nadrukiem typ 7, kartka nie wypisana do końca, na odwrocie ślady po podklejeniu.

Fi.Cp15Ix
180 PLN
SOLD
17224

1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana z Krakowa 12.V.19 do Austrii, stempel cenzury krakowskiej K3, nadruk typ 62, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIx
150 PLN