The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 47. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
5583

1949 wydanie prowizoryczne, karta 99 z nadrukiem typu 4; dobry stan zachowania.

Fi.Cp115
150 PLN
5585

1949 karta nr.103 z nadrukiem typu 7, wysłana 27.X z Piotrkowa Trybunalskiego.

Fi.Cp119
30 PLN
5586

1949 wydanie prowizoryczne, karta 103 z czerwonym nadrukiem typu 7 i hasłem propagandowym 16a, wysłana z Gliwic.

Fi.Cp119Ia
40 PLN
5587

1949 karta nr.104 z nadrukiem typu 11, wysłana 19.XII z Wrocławia.

Fi.Cp120
40 PLN
5588

1950 walka o pokój, dofrankowana całostka wysłana 28.VI z miejscowości Staszów do Krakowa, dodatkowo odbity stempel propagandowy "Żądamy zakazu broni atomowej ...".

Fi.Cp123
30 PLN
5589

1950 "groszy" typ 23A, karta z hasłem propagandowym 21a, dofrankowana znaczkiem w nowej walucie skasowana okolicznościowo 18.XIw Warszawie.

Fi.Cp124
30 PLN
5590

1950 Bolesław Bierut, hasło propagandowe 19.

Fi.Cp124
30 PLN
5592

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (6 haseł).

Fi.Cp125-130
180 PLN
5593

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
15 PLN
5594

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
15 PLN
5595

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
15 PLN
5596

1951 VII rocznica powstania Polski Ludowej, całostka wysłana miejscowo 19.X w Warszawie.

Fi.Cp129
10 PLN
5597

1951 propaganda PKO.

Fi.Cp130
15 PLN
5598

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-18b.

Fi.Cp132
40 PLN
5599

1952 Kongres Obrońców Pokoju we Wiedniu, karta z ilustracją autorstwa Jana Marcina Szancera.

Fi.Cp134
15 PLN
5600

1953 Nowa Huta, sygnatura II.53, hasło propagandowe 22.

Fi.Cp135
18 PLN
SOLD
5601

1954 Wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 4 na karcie z sygnaturą IX.52 i hasłem propagandowym 22, wysłana ze Staszowa.

Fi.Cp132A
60 PLN
5602

1954 Wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 4 na karcie z sygnaturą IX.52 i hasłem propagandowym 18b, wysłana ze Staszowa; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp132B
75 PLN
5603

1956 Gmach WRN w Szczecinie.

Fi.Cp141
10 PLN
5604

1956 karty pocztowe czyste, rocznik - 6 sztuk.

Fi.Cp141-144
80 PLN
5605

1956 Festiwal Sztuki - Dni Krakowa, komplet dwóch czystych kart.

Fi.Cp143I-II
35 PLN
5606

1957 rocznik obejmujący 5 całostek.

Fi.Cp145-9
50 PLN
5607

1957 XXVI Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Fi.Cp147
20 PLN
5608

1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, karta czysta.

Fi.Cp149
10 PLN
5609

1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet dwóch kopert.

Fi.Ck26-27
40 PLN
5610

1958 "400 LAT POCZTY POLSKIEJ - WYSTAWA" Warszawa P.K.i N. (Pałac Kultury i Nauki), komplet 2 kart z sygnaturą I.58. ostemplowanych okolicznościowo 23.XI.

Fi.Cp150-151
20 PLN
5611

1958 rocznik obejmujący 12 całostek.

Fi.Cp150-61
80 PLN
5612

1958 Tydzień Archiwów, karta czysta.

Fi.Cp154
15 PLN
5613

1959 rocznik obejmujący 18 całostek z dodatkowymi odmianami kartek i sygnatur: Cp164 II.59, VIII.59, XII.59, Cp168 V.59, VI.59, Cp169, Cp169a, Cp171a, Cp171b, Cp173a, Cp173b.

Fi.Cp162-173b
180 PLN
5614

1959 XII Wyścig Pokoju; temat - KOLARSTWO.

Fi.Cp165
20 PLN
5615

1959 Wystawa Filatelistyczna "Balpex"; temat - PTAKI, ŻAGLOWCE.

Fi.Cp.170
20 PLN
5616

1960 50-lecie Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Fi.Cp175
15 PLN
5618

1960 zabytkowe budowle miast polskich - Kraków - karty oliwkowe, komplet 16 sztuk z hasłami propagandowymi 29 - 44.

Fi.Cp179b
70 PLN
5635

1960 zabytkowe budowle miast polskich, komplet 16 całostek "Kraków Wawel" z różnymi hasłami propagandowymi.

Fi.Cp179b il.29-44
60 PLN
5652

1960 V Międzynarodowe Targi Książki.

Fi.Cp187
10 PLN
5653

1960 zabytkowe budowle, komplet 17 kartek bez odmiany Cp191I.

Fi.Cp188-204
120 PLN
5654

1960 zabytkowe budowle miast polskich (II) - komplet 17 ilustrowanych kart, w tym karta Gdańska z napisem "ŻURAW", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp188-204
400 PLN
5656

1961 koperty czyste, rocznik - 3 sztuki.

Fi.Ck33-35
50 PLN
5657

1961 koperty 40-lecie Spółdzielni Wydawniczej "Książka i Wiedza", 40 i 60 gr. czyste.

Fi.Ck34-35
40 PLN
5658

1961 1000-lecie Państwa Polskiego - karty ilustrowane - komplet 40 sztuk, czyste (Fi.480.-).

Fi.Cp205
450 PLN