The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 47. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
5539

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 17 - Spisz Niedzica zamek, ostemplowana grzecznościowo 8.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia).

Fi.Cp77
50 PLN
SOLD
5540

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 13 - wnętrze chaty góralskiej, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia).

Fi.Cp77
60 PLN
5541

1938 koperta "20-lecie odzyskania niepodległości".

Fi.Ck10
80 PLN
5542

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu 53 mm, hasło propagandowe I, sygnatura VI-1938.

Fi.Cp78I
15 PLN
5547

1938 całostka z ilustracją 44 wysłana z Raby Wyżnej 20.VII.39 do Warszawy.

Fi.Cp86
40 PLN
5548

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 50, stan bardzo dobry.

Fi.Cp86
40 PLN
5549

1938 całostka z ilustracją 5 wysłana z Raby Wyżnej 4.VII.39 do Warszawy.

Fi.Cp86
40 PLN
SOLD
5550

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 13 - Henryk Sienkiewicz (Nobel w dziedzinie literatury 1905 za powieść "Quo vadis"), ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
35 PLN
5551

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 29 - Fryderyk Chopin.

Fi.Cp86
140 PLN
5552

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 25 - Wojciech Bogusławski, wysłana 30.VI.1939 z Sandomierza do miejscowości Zakrzów.

Fi.Cp86
60 PLN
5553

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 21 - Jan Śniadecki, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
25 PLN
5554

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 26 - Aleksander Fredro, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
25 PLN
5555

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 25 - Wojciech Bogusławski, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
25 PLN
5556

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 19 - Władysław Stanisław Reymont (Nobel w dziedzinie literatury 1924 za powieść "Chłopi"), ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
5557

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 20 - Mikołaj Kopernik, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
50 PLN
5558

1939 kartka wysłana z Warszawy 4.VI.39, całostka z ilustracją 64 - o tematyce PCK.

Fi.Cp86
86 PLN
SOLD
5559

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk) z zadrukowanym znakiem opłaty, czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
125 PLN
SOLD
5560

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
50 PLN
SOLD
5561

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym i numerem druku nonparelem.

Fi.Cp95AI
30 PLN
5562

1945 Belweder 1,50 zł, ilustrowana karta prywatnego nakładu, wydana z okazji Święta Sportu Śląskiego, ostemplowana okolicznościowo 16.VI w Katowicach.

Fi.Cp95AI
80 PLN
5563

1945 Belweder 1,50 zł, niezwykła rzadkość - karta z prywatną ilustracją !!! karton szarobiały, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem.

Fi.Cp95AII
120 PLN
5564

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem.

Fi.Cp95AII
40 PLN
5565

1947 kartka makulaturowa z oryginalnego pocztowego obiegu z Katowic 3.7.47, rzadkie i osobliwe.

Fi.96IIa
300 PLN
5566

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym gładkim.

Fi.Cp96III
100 PLN
5567

1947 Judaica, komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14.VI i 16.VI.

Fi.Cp97-98
80 PLN
5568

1948 kartka z nakładu VIII.47 wysłana z Szczecinka do Poznania.

Fi.Cp103
10 PLN
5569

1948 zamek w Lanckronie, całostka ilustrowana.

Fi.Cp105
150 PLN
5570

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp106
40 PLN
5571

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 5.

Fi.Cp106
40 PLN
5572

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 16.

Fi.Cp106
40 PLN
5573

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 13.

Fi.Cp106
40 PLN
5574

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 14.

Fi.Cp106
40 PLN
5575

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 19.

Fi.Cp106
40 PLN
5576

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 10.

Fi.Cp106
40 PLN
5577

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 8.

Fi.Cp106
40 PLN
5578

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 12.

Fi.Cp106
40 PLN
5579

1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart.

Fi.Cp106
1 800 PLN
5580

1948 karta "Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej" wysłana 16.XII z Katowic do Warszawy.

Fi.Cp108
20 PLN
5581

1949 Bolesław Bierut, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
40 PLN
5582

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp109II
150 PLN