Auction 47. General Government

2890

1944 karta (część na odpowiedź), nadana w agencji pocztowej Kamień, wysłana 15.I z miejscowości Nisko do szpitala w Stalagu IIA, trzywierszowy stempelek w ramce "Kamien über Nisko (Distr.Krakau)", cenzura, ciekawa treść! przesyłka opisana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego.

120 PLN
2891

1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym 5. rocznicy utworzenia GG.

15 PLN
2892

15 PLN
2893

1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 12.XII z Pruszkowa do Włocławka (Mi. 40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
50 PLN
2894

Fi.Cp10
Mi.P13
50 PLN
2895

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z miejscowości Gołcza koło Miechowa do Wrocławia, znaczek unieważniono 21.11 w Krakowie kasownikiem niemym, wprowadzonym w celu utajnienia miejsca nadania w związku ze zbliżaniem się frontu wschodniego; dodatkowo jednowierszowy stempelek "Verzögart wegen fehlens der Postleitzahl"; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
150 PLN
2896

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, uszkodzenie znaku opłaty "ciemna plamka za głową"; gwarancja.

Fi.Cp10
Mi.P13
200 PLN
2897

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, czysta.

Fi.Cp10
Mi.P13
15 PLN
2898

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 14.7 w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
80 PLN
2899

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z agencji pocztowej Golcza, trzywierszowy stempelek w ramce "Golcza über Miechow (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 28.11 w urzędzie pocztowym w Miechowie; dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
100 PLN
2900

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana 29.XII Częstochowy do Poznania (Mi.40 euro.)

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
2901

Fi.Cp9b, 80; 36
40 PLN
2902

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
60 PLN
2903

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
120 PLN
2904

1944 "ZAKOPANE (HOHE TATRA) Wintersportplatz-Luftkurort" - czytelna i wyraźna odbitka rzadkiego kasownika propagandowego (Fi.350,-), widokówka z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 15.VII z Zakopanego do Krakowa; nieznaczne przebarwienia (w rzeczywistości całość prezentuje się korzystniej niż na prezentowanej reprodukcji).

Fi.XV
250 PLN
2905

1945 kasownik okolicznościowy z Krakowa na widokówce propagandowej.

Fi.32
40 PLN