2890 |
1944 karta (część na odpowiedź), nadana w agencji pocztowej Kamień, wysłana 15.I z miejscowości Nisko do szpitala w Stalagu IIA, trzywierszowy stempelek w ramce "Kamien über Nisko (Distr.Krakau)", cenzura, ciekawa treść! przesyłka opisana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego. | |
| 120 PLN | |
2891 |
1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym 5. rocznicy utworzenia GG. | |
| 15 PLN | |
2892 |
| 15 PLN | |
2893 |
1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 12.XII z Pruszkowa do Włocławka (Mi. 40 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 50 PLN | |
2894 |
| 50 PLN | |
2895 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z miejscowości Gołcza koło Miechowa do Wrocławia, znaczek unieważniono 21.11 w Krakowie kasownikiem niemym, wprowadzonym w celu utajnienia miejsca nadania w związku ze zbliżaniem się frontu wschodniego; dodatkowo jednowierszowy stempelek "Verzögart wegen fehlens der Postleitzahl"; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 150 PLN | |
2896 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa, uszkodzenie znaku opłaty "ciemna plamka za głową"; gwarancja. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 200 PLN | |
2897 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa, czysta. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 15 PLN | |
2898 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 14.7 w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 80 PLN | |
2899 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z agencji pocztowej Golcza, trzywierszowy stempelek w ramce "Golcza über Miechow (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 28.11 w urzędzie pocztowym w Miechowie; dobry stan zachowania. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 100 PLN | |
2900 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana 29.XII Częstochowy do Poznania (Mi.40 euro.) | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 40 PLN | |
2901 |
| 40 PLN | |
2902 |
| 60 PLN | |
2903 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "brak górnego szeryfa litery E w POSTKARTE", czysta. | Fi.Cp9c Mi.P12/03 |
| 120 PLN | |
2904 |
1944 "ZAKOPANE (HOHE TATRA) Wintersportplatz-Luftkurort" - czytelna i wyraźna odbitka rzadkiego kasownika propagandowego (Fi.350,-), widokówka z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 15.VII z Zakopanego do Krakowa; nieznaczne przebarwienia (w rzeczywistości całość prezentuje się korzystniej niż na prezentowanej reprodukcji). | Fi.XV |
| 250 PLN SOLD | |
2905 |
1945 kasownik okolicznościowy z Krakowa na widokówce propagandowej. | Fi.32 |
| 40 PLN | |