The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 47. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
2767

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), skasowana 5.III.1942 w urzędzie Kraków 1.

Fi.CpU3
80 PLN
2768

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU3
100 PLN
2769

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XX "Mit Rücksicht auf die kriegsbedingten Verhältnisse er-", wysłana 18.VIII.1943 z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU4
400 PLN
2770

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU4
100 PLN
2771

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, odmiana nieopisana !!! tekst XXII "Infolge ..." w podpisie "Im Auftrag/ Klimek", dodatkowy dopisek "Postaweisung zurück", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU4
350 PLN
2772

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe KANIE".

Fi.D1-4
50 PLN
2773

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe RUDNO".

Fi.D1-4
50 PLN
2774

1940 znaczek doręczeniowy o nominale 50 gr na wycinku z paczki, nadanej w pośrednictwie pocztowym w miejscowości Czarna Łańcucka, skąd paczkę dostarczono do Łańcuta i z tamtejszego urzędu pocztowego wysłano ją do Zakopanego; znaczki doręczeniowe najczęściej spotyka się czyste, albo grzecznościowo stemplowane, kasowane oryginalnie, a w szczególności na niefilatelistycznych całościach są niezwykle rzadkie; bardzo dobry stan zachowania; fotoatest Schmutz.

Fi.D4
2 000 PLN
2775

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, kompletna seria znaczków urzędowych stemplowana na kopercie z Krakowa.

Fi.U1-15
70 PLN
SOLD
2776

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

Fi.U16-24
30 PLN
2777

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, znaczek cięty bez nominału (Fi.750.-), gwarancja,

Fi.U17 nz
600 PLN
2778

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, znaczek cięty bez nominału, naturalne lekkie pęknięcia na gumie, gwarancja,

Fi.U22 nz
500 PLN
2779

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.12; 40
25 PLN
2780

1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria pięciu kart okolicznościowych, każda ostemplowana okolicznościowo 26.X.1941r. w stolicy dystryktu: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.14
100 PLN
2781

1941 rocznica powstania Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie.

Fi.18; 10
50 PLN
2782

1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie skasowany okolicznościowo w Zakopanym z okazji zawodów sportowych rozegranych 6-7.IX.

Fi.41; 13
35 PLN
2783

1941 formularz kartkowy o sygnaturze "DPO 444 (3.41)" wysłany 28.XI z Krosna do miejscowości Deutscheneck (Sompolno); walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.43
25 PLN
2784

1941 kartka z Częstochowy do Niemiec z kasownikiem propagandowym poczty niemieckiej typ VIIb.

Fi.43
140 PLN
2785

1941 kartka z Radomska 21.10.41.

Fi.43
15 PLN
2786

1941 "ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN" kasownik okolicznościowy z okazji wyścigów konnych rozegranych w Lublinie; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 10.VIII w Lublinie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.44; 11
50 PLN
2787

1941 "V Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach!" - dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki, list wysłany 29.VII z Kielc do miejscowości Zakrzów, stempelek bardzo ładnie odciśnięty, znaczek z miejscowymi przebarwieniami; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.45
200 PLN
2788

1941 frankatura mieszana znaczków GG i III Rzeszy!!! - list polecony wysłany 1.VIII ze Stuttgartu do Krakowa, ponieważ adresat wyjechał - do Stuttgartu! - przesyłkę ofrankowano i 4.8 przesłano jako poleconą, do miejsca przeznaczenia dotarła 6.8; niezwykły walor, będący namacalnym przykładem jak sprawnie może działać (działała?) poczta.

Fi.45, 49
Mi.781, 795 
200 PLN
2789

1941 widoki zabytkowych budowli (II) - Barbakan w Krakowie, unikalna marginesowa próba znaczka za 2 zł. w kolorze czarnosepia na białym papierze, fotoatest.

Fi.63 P5
3 600 PLN
2790

1941 urodziny Hitlera, specjalna pamiątkowa karta, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.65; 9a
30 PLN
2791

1941 widoki zabytkowych budowli, arkusz stemplowany kasownikiem okolicznościowym.

Fi.65 ark.
198 PLN
SOLD
2792

1941 widoki zabytkowych budowli, arkusz.

Fi.65 ark.
200 PLN
2793

1941 kartka ze stemplem okolicznościowym 1. rocznicy NSDAP w GG.

Fi.67
30 PLN
2794

1941 1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.VIII w Krakowie.

Fi.67; 12
50 PLN
2795

1941 widoki zabytkowych budowli (III), 48 gr. - frankatura mieszana, list polecony, wysłany 5.V.1942 z Łukowa do Adamowa.

Fi.69, 67, 82
50 PLN
2796

1941 widoki zabytkowych budowli (III) - 1 zł na kopercie miejscowego listu poleconego, wysłanego 10.IV.1943 we Lwowie.

Fi.70
40 PLN
2797

1941 widoki zabytkowych budowli (III) - 1 zł - frankatura mieszana, karta z opłaconą odpowiedzią "prywatnego nakładu", wysłana 29.III.1943 jako polecona z Jarosławia do Plauen, niedoręczona (stosowna nalepka) i zwrócona do nadawcy; niecodzienna, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.70, 42, 78
200 PLN
2798

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, piętnaście najpopularniejszych ciętych parek czystych.

Fi.71-5, 77-81, 86,
600 PLN
2799

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria kasowana 26.X kasownikiem okolicznościowym z okazji 2 rocznicy powstania GG, na białym kartonie.

Fi.71-82; 14
30 PLN
2800

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr. - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 26.XII.1944 z Suchedniowa do Luckenwalden, nietypowy owalny kasownik.

Fi.75
20 PLN
2801

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 20 gr. - frankatura pojedyncza, karta pocztowa (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 16.XII.1944 z Koluszek do Częstochowy.

Fi.77
40 PLN
2802

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 20 gr. - frankatura pojedyncza, dowód nadania paczki, wysłanej 14.X.1943 z miejscowości Wierzbnik do Hamburga; niecodzienna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa!

Fi.77
200 PLN
2803

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 20 gr. - frankatura pojedyncza, ofrankowany dowód nadania listu wartościowego, formularz z hasłami reklamowymi na odwrocie, rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa.

Fi.77
150 PLN
2804

1941 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, list polecony wysłany 13.XII.1943 z Warszawy do Portugalii; ślady cenzury chemicznej, poszukującej ukrytych wiadomości, stempelki i zalepki cenzorskie; stemple odbiorcze; ładnie udokumentowany obieg pocztowy; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.77, 110
400 PLN
2805

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, frankatura dwukolorowa, rzadko spotykana wartość 30 gr na liście poleconym, wysłanym 23.V.1942 z miejscowości Wojciechów do Radomska, zwraca uwagę nietypowa erka.

Fi.79, 78
30 PLN
2806

1941 V (Viktoria) - stempel zwycięstwa, dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki, karta pocztowa z sygnaturą (II.41) wysłana 13.VIII z Kielc do miejscowości Zakrzów; walor w doskonałym stanie zachowania.


120 PLN