Auction 47. General Government

2849

1943 stempel okolicznościowy z Krakowa.

Fi.31
10 PLN
2850

Fi.34
15 PLN
2851

Fi.41, 66; 33
50 PLN
2852

Fi.45; 28
80 PLN
2853

Fi.70; 29
50 PLN
2854

1943 kasownik okolicznościowy mistrzostw szachowych w Radomiu.

Fi.72
15 PLN
2855

1943 kartka z Lublina 22.12.43 do Warszawy.

Fi.75
20 PLN
2857

Fi.77, Cp9
120 PLN
2858

Fi.77, Cp9
150 PLN
2859

1943 list firmowy z Warszawy.

Fi.78
15 PLN
2860

1943 "Der Postort heißt/ Pocztowe oznaczenie miejscowosci brzmi ..." dodatkowy stempelek informacyjny na odwrocie, list wysłany 4.IX.1943 z agencji Ożarów do miejscowości Zakrzów.

Fi.78
70 PLN
2861

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 + 60 gr. - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 20.IV.1944 (dzień urodzin "wodza") z Krakowa do Berlina, koperta firmowa "Donaulandische Treuhand- und Organisations-Gesellschaft m.b.H." z adresami filii na terenie GG; kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.78, 111
40 PLN
2862

1943 list polecony ze Starego Sącza do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.78, 79
20 PLN
2863

1943 miejscowy list polecony z Zakopanego 7.9.43.

Fi.78, 79
40 PLN
2864

Fi.92-95; 34
40 PLN
2865

Fi.104; 31
40 PLN
2866

Fi.104; 31
120 PLN
2867

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz ozdobny ze "złamaną osią"., sektor II/4, stan idealny.

Fi.104II ark.
125 PLN
2868

1943 kartka z kasownikiem okolicznościowym Dni NSDAP w Krakowie.

Fi.106
40 PLN
2869

Fi.106; 32
35 PLN
2870

1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), trzy marginesowe wartości cięte.

Fi.113-15 nz
Mi.113-15 U
150 PLN
2871

1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), trzy wartości cięte.

Fi.113-15 Nz
Mi.113-15 U
80 PLN
2872

1943 widoki zabytkowych budowli, cięta seria w kompletnych arkuszach w doskonałym stanie.

Fi.113-6nz ark.
1 980 PLN
2873

Fi.116; 34
30 PLN
2874

70 PLN
2875

50 PLN
2876

Fi.Ark.104II
350 PLN
2877

1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.III jako polecona z Krakowa do Zurichu, przeadresowana; kasowniki odbiorcze; kompletna (zazwyczaj zdarta) tzw. kartka kierunkowa "Feldpost Bern"; na odwrocie ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich Wehrmachtu, nietypowy numer cenzora szwajcarskiego 5508 !315; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (uzupełnione otwory po dziurkaczu).

Fi.Cp9b, 85
Mi.P12/02
400 PLN
2878

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków na blankietach ozdobnych ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie.

Fi.U1-15; 32
150 PLN
2879

Fi.U26, U29
50 PLN
2880

Fi.U36, U17
80 PLN
2881

1944 stempel okolicznościowy z Krakowa.

Fi.37
15 PLN
2882

1944 kartka z Zakopanego do Krakowa z rzadkim kasownikiem okolicznościowym "Zakopane Wintersportplatz Luftkurort" nr XV, oryginalna korespondencja, gwarancja. Doskonały stan zachowania.

Fi.75
280 PLN
2883

Fi.80; 38
50 PLN
2884

Fi.86a, 110, 111
Mi.86B
250 PLN
2885

1944 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.VII w Warszawie.

Fi.117-119
15 PLN
2886

Fi.117-119
250 PLN
2887

Fi.125; 38
150 PLN
2888

1944 5 rocznica utworzenia Generalnej Guberni, znaczek za 10+10 zł. skasowany kasownikiem okolicznościowym w pierwszym dniu obiegu, na białym kartonie.

Fi.125; 38
80 PLN
2889

Fi.125a, 125b nz
150 PLN