Auction 47. General Government

2724

1940 znaczki ze stemplem okolicznościowym 1. rocznicy utworzenia GG.

Fi.41, 43
30 PLN
2726

1940 widoki zabytkowych budowli (I) - 12 gr. mocno przesunięta perforacja - frankatura pojedyncza, formularz kartowy, wysłany 15.X.1941 z Krosna do miejscowości Deutscheneck (Sompolno); walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.43
50 PLN
2727

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 24 gr. - frankatura wielokrotna, list II klasy, wysłany 27.VIII.1941 z Warszawy do Lublina.

Fi.45
20 PLN
2728

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 30 gr. - frankatura pojedyncza, karta wysłana 9.IX.1942 z Krakowa do Lizbony, liczne cenzury, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.46
180 PLN
2729

1940 widoki zabytkowych budowli (I), frankatura trójkolorowa, adres pomocniczy wysłany 28.VII.1941 z Warszawy do Kielc, wysoka frankatura.

Fi.46, 47, 50
60 PLN
2731

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr. - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 3.XII.1942 z Warszawy do Kielc.

Fi.48
130 PLN
2733

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 60 gr. - frankatura mieszana, list polecony, wysłany 20.VIII.1942 ze Lwowa do Krakowa, erka typu ogólnego z dostawioną stempelkiem nazwą urzędu pocztowego; kasowniki odbiorcze; ślady archiwizacji.

Fi.49, 78
20 PLN
2734

Fi.52
30 PLN
2735

Fi.52-55
250 PLN
2736

1940 Wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria z górnym marginesem, ostemplowana na kopercie 3.XI w Częstochowie.

Fi.52-55
80 PLN
2737

Fi.52-55
120 PLN
2738

1940 Wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria skasowana okolicznościowo 17.VII na karcie w Warszawie w pierwszym dniu obiegu znaczków.

Fi.52-55; 4b
60 PLN
2739

1940 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria na karcie skasowana okolicznościowo 26.X w Lublinie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.56-58; 6c
70 PLN
2740

Fi.56-8
25 PLN
2741

Fi.58
15 PLN
2742

Fi.59-62; 9d
60 PLN
2743

1940 zagraniczna karta pocztowa wysłana 14.V z Aten do Warszawy od polskiego żołnierza przedzierającego się z okupowanego kraju do Armii Polskiej we Francji, stempelki cenzur: greckich i niemieckich; rzadki kierunek wysyłki! atrakcyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
2744

1940-1 ręcznie malowana strona albumowa, z kolekcji pochodzącej z Barcelony, ze znaczkami czystymi na podlepkach, w bardzo dobrym stanie, dołączono też, rys historyczny tego okresu, po hiszpańsku, na ręcznie zdobionej stronie albumowej.

200 PLN
2745

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, pionowo zgięta.

Fi.Ck1
30 PLN
2746

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana z Otwocka do Lublina, na odwrocie przebarwienia.

Fi.Ck1
35 PLN
2747

Fi.Cp3I
1 000 PLN
2748

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 9.IX z Wolbromia do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, stempel kancelaryjny; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp3II
50 PLN
2749

Fi.Cp3II
100 PLN
2750

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 21.VI z Krakowa do Kielc; minimalnie nadgięta u dołu.

Fi.Cp3II
50 PLN
2751

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", przesłana miejscowo 3.X w Warszawie.

Fi.Cp3II
50 PLN
2752

1940 kartka z Częstochowy 22.9.40 , hasło propagandowe I.

Fi.Cp3II
10 PLN
2753

1940 kartka z Warszawy do Skierniewic z sygnaturą VI-1939.

Fi.Cp 3II
35 PLN
2754

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe R - "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", wysłana 2.VII z Grójca do Krakowa.

Fi.Cp4I
80 PLN
2755

Fi.Cp4I
80 PLN
2756

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem z nadrukiem, napis POSTKARTE długości 40 mm!!! hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 20.XII z Grodziska do Otwocka; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp5II
Mi.P6I
400 PLN
2757

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", wysłana 3.XII z Opatowa do Radomia.

Fi.Cp6A
Mi.P7F
200 PLN
2758

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź z nadrukiem; hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", skasowana grzecznościowo 22.I.1942 w Chełmie Lubelskim, polskim przedwojennym datownikiem!

Fi.Cp6B
Mi.P7A
120 PLN
2759

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 8.IV.1941 z miejscowości Ćmielów do Zakrzowa, co ciekawe znak opłaty unieważniono jeszcze polskim przedwojennym datownikiem, w dodatku w kolorze fioletowym!!! interesujący walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp7I
Mi.P8
60 PLN
2760

Fi.Cp7I
Mi.P10
60 PLN
2761

Fi.Cp7II
Mi.P10
30 PLN
2762

Fi.Cp8I
Mi.P9
50 PLN
2763

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie wydania przedrukowego - część z opłaconą odpowiedzią, tekst II "Um den Wünsche der Sammler in Reich zu entsprechen ..." 13 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. Fisher:

Fi.CpU1A
350 PLN
2764

Fi.CpU2I
200 PLN
2765

Fi.CpU2I
800 PLN
2766

Fi.CpU2II
1 500 PLN