The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 47. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
2807

1941 list polecony z Krakowa 20.2.41 do Rybnika, bez stempla odbiorczego.


40 PLN
2808

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41. skasowana grzecznościowo 26.VI.1942 w Krakowie.

Fi.Ck2
Mi.U2/01a 
40 PLN
2809

1941 "4 Schülerkompanie Große Kampffliegerschule 3" (4 kompania szkolna szkoły pilotów wojskowych nr.3), szkoła ta stacjonowała na Okęciu w okresie 1.I.1940-VI.1941; karta pocztowa wydania przedrukowego, wysłana 5.VI z Warszawy, znak opłaty unieważniony zaadaptowanym beznapisowym kasownikiem, przerobionym z polskiego datownika, stosowanym w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, formacyjna pieczęć listowa z godłem; doskonały stan zachowania (na odwrocie niewielkie ślady wklejenia na stronę albumową); temat - LOTNICTWO; ze zbiorów i z gwarancją Stanisława Żółkiewskiego.

Fi.Cp4I
600 PLN
2810

1941 kartka z Warszawy 20.II.40 do Czeladzi.

Fi.Cp7
30 PLN
2811

1941-1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 13.XII.1941 z agencji pocztowej w Wojciechowicach, trzywierszowy stempelek w ramce "Wojciechowice über.Ostrowiec Kielecki" znaczek skasowano 14.XII w Ostrowcu;

12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 24.XII.1942 już nie z agencji, a z urzędu uruchomionego w Wojciechowicach.

Fi.Cp7II, Cp9b
Mi.P10, P12/02 
80 PLN
2812

1941 "14.-16.VIII 1942 ZWEI JAHRE NSDAP im GENERALGOUVERNEMENT" wyraźna i czytelna odbitka, bardzo rzadko spotykanego kasownika propagandowego na karcie pocztowej wysłanej 8.VIII z Krakowa do Bielska; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (karta pionowo delikatnie zgięta - nie złamana).

Fi.VI
600 PLN
2813

1942 kasownik okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych w Zakopanem, znaczek ostemplowany na karcie 5.IX.

Fi.23
40 PLN
2814

1942 "3 Rocznica utworzenia GG", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie.

Fi.25
12 PLN
2815

1942 list z Krakowa 15.X.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.43
10 PLN
2816

1942 list z Krakowa 9.X.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.45
10 PLN
2817

1942 "3 Rocznica utworzenia GG", karta pocztowa opłacona według taryfy zagranicznej, ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie.

Fi.46; 25
50 PLN
2818

1942 firmowy list polecony z Dębicy do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.46, 67
45 PLN
2820

1942 kartka z Warszawy 15.VII.42 do Szlamborka.

Fi.67
30 PLN
2821

1942 widokówka wysłana 3.VIII z Krakowa do miejscowości Gozd, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym, kasownik odbiorczy; słabszy stan zachowania.

Fi.67; V
25 PLN
2822

1942 kasownik okolicznościowy z herbem Lwowa, przygotowany z okazji 1 rocznicy utworzenia Dystryktu Galicji, znaczki na karcie (prawidłowa opłata), ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.71, 74; 21
50 PLN
2823

1942 kartka z Krakowa z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.72
10 PLN
2824

1942 kasownik okolicznościowy z okazji otwarcia miejskiego instytutu im. Behringa do badań tyfusu plamistego we Lwowie; temat - MEDYCYNA.

Fi.72; 27
60 PLN
2825

1942 przekaz paczkowy z Warszawy 26.9.43 do Skarżyska Kamiennej.

Fi.74, 83, 86
50 PLN
SOLD
2826

1942 miejscowa kartka z Częstochowy 23.6.42 kasowana wirnikiem propagandowym typ VIIC, czysto odbity wirnik.

Fi.75
210 PLN
2827

1942 2 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna karta z ilustracją w kolorze czerwonawobrązowym, ostemplowana okolicznościowo 14.VIII w Krakowie.

Fi.75; 22
150 PLN
2828

1942 V (Viktoria) i "Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach", dwa różne dodatkowe stemple propagandowe stosowane w celach propagandowych na korespondencji prywatnej, list wysłany z Czarnego Dunajca do Krakowa.

Fi.78
150 PLN
2829

1942 list z Krakowa 9.IX.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.78
10 PLN
2831

1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, 1 zł frankatura wielokrotna - paczkowy adres pomocniczy, wysłany 27.VIII.1943 do miejscowości Żąkla Dolna koło Wiśnicza Nowego.

Fi.86
Mi.86A 
120 PLN
2832

1942 urodziny Hitlera, seria na karcie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Warszawie.

Fi.89-91
30 PLN
2833

1942 53. urodziny Hitlera, seria w arkuszach.

Fi.89-91 ark.
300 PLN
2834

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie, ostemplowana okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu w Krakowie.

Fi.92-95, 22
40 PLN
2835

1942 "3 rocznica utworzenia GG" seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.96-100; 26
40 PLN
2836

1942 55. urodziny Hitlera, seria w arkuszach.

Fi.117-9 ark.
140 PLN
2837

1942 dowód doręczenia z pośrednictwa pocztowego w Korzennej koło Nowego Sącza.


80 PLN
2838

1942 kartka z Krakowa 9.7.42 do Warszawy.

Fi.Cp7
30 PLN
2839

1942 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Warszawy 26.3.42, liczne stempelki różnych cenzur, wirnik odbiorczy Lizbony, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp8
180 PLN
2840

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana 5.VI z Miechowa do Buska Zdroju.

Fi.Cp9a
Mi.P12/01 
15 PLN
2841

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, czysta.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
15 PLN
2842

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
10 PLN
2843

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
50 PLN
2844

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowe karty o sygnaturze III.42, dwie odmiany kartonu i koloru, czyste.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
40 PLN
2845

1942 karta ostemplowana okolicznościowo w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.Cp9b; 22
30 PLN
2846

1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr. - frankatura pojedyncza, list w specjalnej kopercie, wysłany miejscowo 1.III w Warszawie, sygnatura nakładu "751 01 C6", odbitka pieczęci urzędowej.

Fi.U31
80 PLN
2847

1942 kompletny list/druk urzędowy z Centralnego Rejestru w Warszawie.

Fi.U6
15 PLN
2848

1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" - kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście z Częstochowy wysłanym we wrześniu 1942 do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość.

Fi.VIIc
600 PLN