The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 43. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7252

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja Miszczak.

Fi.46a
Mi.44 
35 PLN
7253

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja Schmutz.

Fi.46a
Mi.44 
25 PLN
7254

1919 wydanie krakowskie, naturalne fałdy w papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.46a
Mi.44 
45 PLN
7255

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA typ 2, gwarancja Mikstein i z oznaczeniem Schmutz.

Fi.46a
Mi.44 
30 PLN
7256

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, brak jednego ząbka, gwarancja Schmutz.

Fi.46a
Mi.44 
20 PLN
SOLD
7257

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem formy IV, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.46a
Mi.44 
80 PLN
7258

1919 wydanie krakowskie, kompletny arkusz z nadrukiem formy IVB, znaczki z katalogowanymi błędami; Poezta, ścienione S, wcięcie w S, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.46a B6, B7, B8
Mi.44 
4 500 PLN
7259

1919 wydanie krakowskie, znaczek na papierze szarawym z nadrukiem formy IVB z poz. 14, gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz.

Fi.46b
Mi.44 
120 PLN
7260

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 12 w kolorze jasno szaroniebieskim na papierze jasnoszarym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.46bb
Mi.44 
200 PLN
7261

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze szarawoniebieskim na papierze jasnoszarym z nadrukiem formy IVB z poz. 22 z błędem "A z ostrogą w POCZTA", gwarancja i opis błędu i koloru Schmutz.

Fi.46bbB
Mi.44 
800 PLN
SOLD
7262

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Miszczak.

Fi.47
Mi.45 
280 PLN
7263

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA poz. 48 bez gumy, gwarancja Krawczyk.

Fi.47
Mi.45 
150 PLN
7264

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem typ 2, gwarancja Jungjohann.

Fi.47
Mi.45 
300 PLN
7265

1919 wydanie krakowskie, znaczek na wycinku, gwarancja.

Fi.47
Mi.45 
200 PLN
SOLD
7266

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA typ 5, minimalny ślad po podlepce, gwarancja bez opisu Schmutz.

Fi.47aa
Mi.45 
300 PLN
7267

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze różowoczerwonym z nadrukiem formy IVA z poz. 40 z charakterystyczna usterką "zalane litery AA", rzadkie - przedrukowano tylko około 80 znaczków z tym błędem, gwarancja i opis błędu i koloru Schmutz.

Fi.47ab B
Mi.45 
1 200 PLN
7268

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA typ 4 z poz. 59 z błędem "zniekształcony wyraz POCZTA" - połączone litery PO i ZT, bardzo rzadkie - przedrukowano mniej niż 80 znaczków z tym błędem ponieważ występuje on prawdopodobnie tylko w niedużej części nakładu i tylko na znaczkach za 3 kr. z nadrukiem tej formy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.47B
Mi.45 
8 000 PLN
7269

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 4 kr. w kolorze jasnożółtawozielonym na ciemnoszarym papierze, z litograficznym nadrukiem formą IVB, w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.48aa
Mi.46 
700 PLN
7270

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 4 kr. z litograficznym nadrukiem formą IVB, rzadka odmiana o kontrastowym rysunku znaczka podstawowego, w kolorze żółtawozielonym na jasnoszarym papierze, na wycinku; bardzo ładny stan; gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.48b
Mi.46 
750 PLN
7271

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 4 Kr. z nadrukiem formą IVB, poz.8 z błędem "POEZTA", w ładnym stanie z lekkim śladem po podlepce, gwarancje Landre, Mikulski, kolorowy fotoatest Mikulski.

Fi.48 B7
Mi.46 
1 800 PLN
7272

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 76, gwarancja Schmutz.

Fi.50
Mi.49 
60 PLN
7273

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 35, gwarancja Schmutz.

Fi.50a
Mi.49 
310 PLN
SOLD
7274

1919 wydanie krakowskie, sześcioblok z nadrukiem formy IIC z poz.86/98, gwarancja Ryblewski.

Fi.50a
Mi.49 
300 PLN
7275

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem formy IIC z poz. 65/76, czworoblok zagięty w pionie między znaczkami, gwarancja i oznaczenie pozycji i koloru Schmutz.

Fi.50a
Mi.49 
300 PLN
7276

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 18, gwarancja Schmutz.

Fi.51a
Mi.50 
95 PLN
SOLD
7277

1919 wydanie krakowskie, górna połowa arkusza (bez pierwszego znaczka) znaczków gazetowych za 4 hal. z nadrukiem formy IIC obejmująca nadruki z poz. 2-50, arkusz pochodzi z fazy przedruku z błędami na poz. 29 "uszkodzone A w POLSKA, jak Ą" oraz na poz. 33 "wcięcie w S" bez innych błędów, jedno złamanie między znaczkami, poza tym dobry stan zachowania, idealny materiał badawczy i porównawczy.

Fi.51a
Mi.50 
2 250 PLN
7278

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 26, spękanie w gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.51a
Mi.50 
45 PLN
SOLD
7279

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 80, gwarancja Miszczak.

Fi.51a
Mi.50 
35 PLN
SOLD
7280

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 87, gwarancja Schmutz.

Fi.52a
Mi.51 
30 PLN
SOLD
7281

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 59, gwarancja Schmutz.

Fi.52a
Mi.51 
110 PLN
SOLD
7282

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC, gwarancja Mikstein.

Fi.52a
Mi.51 
30 PLN
7283

1919 wydanie krakowskie, kompletny arkusz znaczków gazetowych za 6 hal. z nadrukiem formy IIC, zagięcie miedzy przedostatnim, a ostatnim rzędem, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.52a
Mi.51 
3 800 PLN
7284

1919 wydanie krakowskie, wieloblok z nadrukiem formy IIC, w tym znaczki z katalogowanymi błędami na poz. 23 "rozmazane P w Polska" i poz. 33 "wcięcie w S", gwarancja.

Fi.52a B11, B13
Mi.51 
1 300 PLN
7285

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem formy IIC z poz. 67/78, gwarancja Danowski.

Fi.53
Mi.52 
1 400 PLN
7286

1919 wydanie krakowskie, piękny marginesowy czworoblok z belką poziomą na dole, znaczka gazetowego za 10 h. z nadrukiem formą IIC z poz.87/98, w bardzo ładnym stanie, sygnowany polonus, gwarancja Kronenberg, z opisem Schmutz.

Fi.53
Mi.52 
7 500 PLN
7287

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 96, gwarancja.

Fi.53
Mi.52 
350 PLN
7288

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem formy IIC z poz. 57-58, gwarancja.

Fi.53
Mi.52 
700 PLN
7289

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 76, gwarancja Schmutz.

Fi.53
Mi.52 
500 PLN
7290

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 51, gwarancja Miszczak.

Fi.54
Mi.53 
35 PLN
7291

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 92, gwarancja Schmutz.

Fi.54b
Mi.53 
70 PLN
SOLD