The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 43. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7172

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 66, gwarancja Mikstein.

Fi.30
Mi.29 
2 000 PLN
7173

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 89, bardzo duża podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.30
Mi.29 
1 000 PLN
7174

1919 wydanie krakowskie - "cienkie Z", inspirowany filatelistycznie list nadany w Krakowie przez kierownika ekonomatu pocztowego Józefa Mullera na adres firmy filatelistycznej Fischer w Wiedniu; opłacony został, co jest absolutnie wyjątkowe, zgodnie z prowizoryczną taryfą pocztową na listy zagraniczne: obowiązywała ona od drugiej połowy stycznia do 25 lutego i z wyłączeniem krajów sąsiednich wynosiła zgodnie z ustaleniami prof. J.Auleytnera 50 hal.; list opłacono 51 hal. wyłącznie znaczkami z błędem "cienkie Z" - za 3, 6, 12 i 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą z poz.4, a za 5 i 10 hal. z poz.5; znaczki za 3, 5 i 10 hal. nie występują na niefilatelistycznej korespondencji i oferowany list jest najciekawszym znanym ich użyciem, fotoatest firmowy.

Fi.30-35 B1
Mi.29-34 
12 000 PLN
7175

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 45 z błędem "cienkie Z", praktycznie niewidoczny ślad po podlepce, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.30B1
Mi.29 
2 000 PLN
7176

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 4 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein.

Fi.30 B1
Mi.29 
1 750 PLN
7177

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z bardzo rzadkim błędem na poz.30 "uszkodzone A", zachowało się najwyżej kilkanaście z początkowo istniejących 23 szt., delikatnie poprawiony lewy górny narożnik, atrakcyjna cena wywoławcza; gwarancja Mikstein, z opisem błędu i oznaczeniem 4 Schmutz.

Fi.30 B3
Mi.29 
4 000 PLN
SOLD
7178

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz.67, poza małym pęknięciem gumy w pięknym stanie, sygnatura SM i gwarancja z opisem Mikstein.

Fi.31
Mi.30 
2 750 PLN
7179

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.85 "pęknięte K", maleńki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja i opis Mikulski.

Fi.31 B
Mi.30 
1 800 PLN
7180

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.57, poza widocznym na skanie zgięciem prawego górnego narożnika w bardzo ładnym stanie, sygnatura Brajer, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.32I
Mi.31 
191 PLN
SOLD
7181

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 74, pozostałości dużej podlepki, gwarancja Kronenberg.

Fi.32I
Mi.31 
120 PLN
7182

1919 wydanie krakowskie, wycinek listu opłaconego dwoma znaczkami za 25/80 hal. w tym jednym z odwróconym nadrukiem oraz znaczkiem za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.19, wszystkie znaczki unieważnione unarodowionym kasownikiem Cieszyn 1 w dniu 26.I.19, każdy znaczek gwarancja Mikstein.

Fi.32I, 38, 38 No
Mi.31, 48 
1 000 PLN
7183

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z przesuniętym w prawo nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.31 "uszkodzone obie litery P", gwarancja, dodatkowa sygnatura SM i opis Mikstein.

Fi.32I B
Mi.31 
440 PLN
7184

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 45 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Danowski.

Fi.32IB1
Mi.31 
350 PLN
7185

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", gwarancja.

Fi.32I B2
Mi.31 
1 400 PLN
7186

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 33, gwarancja Schmutz.

Fi.32II
Mi.31 
150 PLN
7187

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 38, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31 
500 PLN
7188

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 8, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31 
240 PLN
7189

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 15, duże podlepki, gwarancja Schmutz.

Fi.32II
Mi.31 
180 PLN
7190

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.10, gwarancja i opis Sutcliffe.

Fi.33
Mi.32 
1 100 PLN
7191

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.36 "mocno rozbite P w POLSKA i kropka w rombie", gwarancja i opis pozycji Landre, Schmutz.

Fi.33 B
Mi.32 
1 800 PLN
7192

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.15 "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Mikulski.

Fi.33 B1
Mi.32 
1 800 PLN
7193

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą poz.82, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.34
Mi.33 
240 PLN
SOLD
7194

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.25 "cienkie Z", ledwo widoczny ślad po podlepce, sygnatura SM, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.34 B1
Mi.33 
250 PLN
7195

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszej formy poz. 5 z błędem "cienkie Z", praktycznie postfrisch - cień po podlepce, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.34 B1
Mi.33 
240 PLN
7196

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą z rzadkim błędem na poz.73 "dwukropek", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.34 B2
Mi.33 
1 200 PLN
7197

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "uszkodzone A", gwarancja.

Fi.34 B3
Mi.33 
750 PLN
7198

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 64, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.35
Mi.34 
140 PLN
7199

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 14 z błędem "cienkie Z", gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.35 B1
Mi.34 
70 PLN
7200

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 15 z błędem "cienkie Z", , gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.35 B1
Mi.34 
250 PLN
7201

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem z poz. 73 pierwszej formy z błędem "dwukropek", znaczek w tak doskonałym stanie bez podlepki niezwykle rzadki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.35 B2
Mi.34 
1 600 PLN
7202

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.36
Mi.35 
600 PLN
7203

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 87, pozostałości dwóch podlepek, gwarancja Jungjohann i z oznaczeniem Schmutz.

Fi.36
Mi.35 
550 PLN
7204

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie.

Fi.36B1
Mi.35 
700 PLN
SOLD
7205

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 98, gwarancja Schmutz.

Fi.37II
Mi.36 
3 000 PLN
7206

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 65, gwarancja Schmutz.

Fi.37II
Mi.36 
3 500 PLN
7207

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Miszczak.

Fi.38
Mi.48 
15 PLN
7208

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.38
Mi.48 
15 PLN
SOLD
7209

1919 list z Krakowa (1) 8.III.19 do Kładna.

Fi.38
Mi.48 
350 PLN
7210

1919 list z Krakowa (1) 10.II.19, uszkodzone klapy koperty.

Fi.38
Mi.48 
300 PLN
7211

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48 
10 PLN
SOLD