7172 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 66, gwarancja Mikstein. | Fi.30 Mi.29 |
| 2 000 PLN | |
7173 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 89, bardzo duża podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.30 Mi.29 |
| 1 000 PLN | |
7174 |
1919 wydanie krakowskie - "cienkie Z", inspirowany filatelistycznie list nadany w Krakowie przez kierownika ekonomatu pocztowego Józefa Mullera na adres firmy filatelistycznej Fischer w Wiedniu; opłacony został, co jest absolutnie wyjątkowe, zgodnie z prowizoryczną taryfą pocztową na listy zagraniczne: obowiązywała ona od drugiej połowy stycznia do 25 lutego i z wyłączeniem krajów sąsiednich wynosiła zgodnie z ustaleniami prof. J.Auleytnera 50 hal.; list opłacono 51 hal. wyłącznie znaczkami z błędem "cienkie Z" - za 3, 6, 12 i 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą z poz.4, a za 5 i 10 hal. z poz.5; znaczki za 3, 5 i 10 hal. nie występują na niefilatelistycznej korespondencji i oferowany list jest najciekawszym znanym ich użyciem, fotoatest firmowy. | Fi.30-35 B1 Mi.29-34 |
| 12 000 PLN | |
7175 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 45 z błędem "cienkie Z", praktycznie niewidoczny ślad po podlepce, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.30B1 Mi.29 |
| 2 000 PLN | |
7176 |
| 1 750 PLN | |
7177 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z bardzo rzadkim błędem na poz.30 "uszkodzone A", zachowało się najwyżej kilkanaście z początkowo istniejących 23 szt., delikatnie poprawiony lewy górny narożnik, atrakcyjna cena wywoławcza; gwarancja Mikstein, z opisem błędu i oznaczeniem 4 Schmutz. | Fi.30 B3 Mi.29 |
| 4 000 PLN SOLD | |
7178 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz.67, poza małym pęknięciem gumy w pięknym stanie, sygnatura SM i gwarancja z opisem Mikstein. | Fi.31 Mi.30 |
| 2 750 PLN | |
7179 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.85 "pęknięte K", maleńki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja i opis Mikulski. | Fi.31 B Mi.30 |
| 1 800 PLN | |
7180 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.57, poza widocznym na skanie zgięciem prawego górnego narożnika w bardzo ładnym stanie, sygnatura Brajer, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz. | Fi.32I Mi.31 |
| 191 PLN SOLD | |
7181 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 74, pozostałości dużej podlepki, gwarancja Kronenberg. | Fi.32I Mi.31 |
| 120 PLN | |
7182 |
1919 wydanie krakowskie, wycinek listu opłaconego dwoma znaczkami za 25/80 hal. w tym jednym z odwróconym nadrukiem oraz znaczkiem za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.19, wszystkie znaczki unieważnione unarodowionym kasownikiem Cieszyn 1 w dniu 26.I.19, każdy znaczek gwarancja Mikstein. | Fi.32I, 38, 38 No Mi.31, 48 |
| 1 000 PLN | |
7183 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z przesuniętym w prawo nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.31 "uszkodzone obie litery P", gwarancja, dodatkowa sygnatura SM i opis Mikstein. | Fi.32I B Mi.31 |
| 440 PLN | |
7184 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 45 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Danowski. | Fi.32IB1 Mi.31 |
| 350 PLN | |
7185 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", gwarancja. | Fi.32I B2 Mi.31 |
| 1 400 PLN | |
7186 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 33, gwarancja Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 150 PLN | |
7187 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 38, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 500 PLN | |
7188 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 8, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 240 PLN | |
7189 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 15, duże podlepki, gwarancja Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 180 PLN | |
7190 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.10, gwarancja i opis Sutcliffe. | Fi.33 Mi.32 |
| 1 100 PLN | |
7191 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.36 "mocno rozbite P w POLSKA i kropka w rombie", gwarancja i opis pozycji Landre, Schmutz. | Fi.33 B Mi.32 |
| 1 800 PLN | |
7192 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.15 "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Mikulski. | Fi.33 B1 Mi.32 |
| 1 800 PLN | |
7193 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą poz.82, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.34 Mi.33 |
| 240 PLN SOLD | |
7194 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.25 "cienkie Z", ledwo widoczny ślad po podlepce, sygnatura SM, gwarancja i opis Mikstein. | Fi.34 B1 Mi.33 |
| 250 PLN | |
7195 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszej formy poz. 5 z błędem "cienkie Z", praktycznie postfrisch - cień po podlepce, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.34 B1 Mi.33 |
| 240 PLN | |
7196 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą z rzadkim błędem na poz.73 "dwukropek", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.34 B2 Mi.33 |
| 1 200 PLN | |
7197 |
| 750 PLN | |
7198 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 64, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.35 Mi.34 |
| 140 PLN | |
7199 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 14 z błędem "cienkie Z", gwarancja Łaszkiewicz. | Fi.35 B1 Mi.34 |
| 70 PLN | |
7200 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 15 z błędem "cienkie Z", , gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.35 B1 Mi.34 |
| 250 PLN | |
7201 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem z poz. 73 pierwszej formy z błędem "dwukropek", znaczek w tak doskonałym stanie bez podlepki niezwykle rzadki, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.35 B2 Mi.34 |
| 1 600 PLN | |
7202 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.36 Mi.35 |
| 600 PLN | |
7203 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 87, pozostałości dwóch podlepek, gwarancja Jungjohann i z oznaczeniem Schmutz. | Fi.36 Mi.35 |
| 550 PLN | |
7204 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie. | Fi.36B1 Mi.35 |
| 700 PLN SOLD | |
7205 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 98, gwarancja Schmutz. | Fi.37II Mi.36 |
| 3 000 PLN | |
7206 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 65, gwarancja Schmutz. | Fi.37II Mi.36 |
| 3 500 PLN | |
7207 |
1919 wydanie krakowskie, gwarancja Miszczak. | Fi.38 Mi.48 |
| 15 PLN | |
7208 |
1919 wydanie krakowskie, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.38 Mi.48 |
| 15 PLN SOLD | |
7209 |
1919 list z Krakowa (1) 8.III.19 do Kładna. | Fi.38 Mi.48 |
| 350 PLN | |
7210 |
1919 list z Krakowa (1) 10.II.19, uszkodzone klapy koperty. | Fi.38 Mi.48 |
| 300 PLN | |
7211 |
1919 wydanie krakowskie, gwarancja. | Fi.38 Mi.48 |
| 10 PLN SOLD | |