The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Inter-war Poland 1919-1939

41298

1933 znaczek z dziurkowaniem firmowym "N & Cº" skasowany 19.07.33 w Bielsku.

Fi.248
60 PLN
41299

1933 rzadki kasownik okolicznościowy "VII MIĘDZYNARODOWY KONGRES HISTORYKÓW 21-27. SIERPNIA 1933 WARSZAWA" na miejscowo adresowanej kopercie.

Fi.251
100 PLN
41300

1933 małe doniczki, firmowy list polecony z Rzeszowa do Krakowa, ładna frankatura wielokrotna znaczka za 10 gr.

Fi.252
Mi.273
80 PLN
41301

1933 "1933-ŚWIĘTO MORZA-1933/ MORZE i KOLONJE/ TO POTĘGA POLSKI" Gdynia 1 wyróżnik "p", stempel propagandowy na widokówce fotograficznej (Kamienna Góra Dom zdrojowy) wysłanej 3.VII do Warszawy; walor w dobrym stanie zachowania - zamazane nazwisko adresata (Myślicki 33 010).

Fi.254
Mi.275
100 PLN
41302

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Cieszyn - Bielsko nr 341, widokówka z Cieszyna.

Fi.254
60 PLN
41303

1933 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Warszawa 2 (wyróżnik *c*), okolicznościowy wirnik na liście wysłanym 25.VIII do Wilna, bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 32 123).

Fi.256
Mi.277
40 PLN
41304

1933 list polecony z Katowic do Warszawy.

Fi.256
10 PLN
41305

1933 700-lecie Torunia, narożny czworoblok.

Fi.258
Mi.279
1 600 PLN
41306

Fi.258 P4
Mi.279
3 000 PLN
41307

1933 700-lecie Torunia, próba znaczka za 60 gr. na żółtawym prążkowanym poziomo papierze, jako gumowana bardo rzadka, na powierzchni gumy kilkanaście naturalnych zmatowień, liczony jak piękny podlepkowy, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.258 P4
Mi.279
4 000 PLN
41308

Fi.258D
Mi.279Y
120 PLN
41309

Fi.258G
Mi.279
400 PLN
41310

Fi.258P3
Mi.279
2 800 PLN
41311

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.880.-).

Fi.259
Mi.280
700 PLN
41312

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.220.-).

Fi.259
Mi.280
170 PLN
41313

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura.

Fi.259
Mi.280
180 PLN
41314

1933 zwycięzcy Challenge'u F. Żwirko i S. Wigura, czworoblok.

Fi.259
Mi.280
700 PLN
41315

Fi.259
Mi.280
600 PLN
41316

1933 list z Poznania do Grudziądza z wirnikiem okolicznościowym "XIV ZJAZD LEKARZY i PRZYRODN. PPOLSK. IV ZJAZD ZW. LEKARZY SŁOW. 11-15 IX.33".

Fi.259
200 PLN
41317

1933 kartka z Warszawy do Czechosłowacji, jako kartkę użyto czechosłowacką całostkę, która razem z polskim znaczkiem została ostemplowana w Warszawie, gwarancja Schmutz.

Fi.259
100 PLN
41318

Fi.259MK
Mi.280
250 PLN
41319

Fi.259P
Mi.280Y
2 400 PLN
41320

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z rzadkim znakiem wodnym II.P - ustniki w prawo, drobne ślady przywarcia, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.259P
Mi.280Y
1 600 PLN
41321

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczne, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
500 PLN
41322

Fi.260
Mi.281
500 PLN
41323

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, pamiątka z wystawy.

Fi.260
Mi.281
75 PLN
41324

Fi.260
Mi.281
100 PLN
41325

Fi.260D
Mi.281
240 PLN
41326

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek z rzadkim znakiem wodnym Zn.W.II.D, gwarancja i opis Walocha.

Fi.260D
Mi.281
195 PLN
41327

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, marginesowa parka znaczków za 60 gr. w jasnym, mało kontrastowym odcieniu koloru brązowoczerwonego, ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.500.-), gwarancja Łaszkiewicz, z opisem położenia znaku wodnego Schmutz.

Fi.260D
Mi.281Y
550 PLN
41328

Fi.260D
Mi.281Y
175 PLN
41329

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. w ciemnym, mocno kontrastowym odcieniu koloru brązowoczerwonego, ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.250.-), czysty z pełną oryginalną gumą.

Fi.260D
Mi.281Y
250 PLN
41330

Fi.260D
Mi.281Y
1 000 PLN
41331

Fi.260D
Mi.281Y
120 PLN
41332

Fi.260P1
Mi.281
2 800 PLN
41333

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.180.-).

Fi.261
Mi.282
140 PLN
41334

1933 400. rocznica Śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
120 PLN
41335

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
140 PLN
41336

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
500 PLN
41337

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, narożny czworoblok.

Fi.261
Mi.282
600 PLN