The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Inter-war Poland 1919-1939

41098

1926 list firmowy z Warszawy do Berlina.

Fi.210I
40 PLN
41099

1926 list z Pajęczna do Brzeźnicy, znaczek unieważniony po austriackim unarodowionym stemplem poczty etapowej.

Fi.211
70 PLN
41100

1926 parka znaczków z dziurkowaniem firmowym "B.H." Banku Handlowego, ciekawe dziurkowanie w pozycji lustrzanej na sąsiednich znaczkach.

Fi.211
50 PLN
41101

1926 znaczek z dziurkowaniem firmowym "B.H." Banku Handlowego Warszawie.

Fi.213
30 PLN
41102

1926 "FRYDERYK CHOPIN/ 1810-1849/ WARSZAWA/ ODSŁONIĘCIE POMNIKA" Warszawa 2, znaczek na kartce z Warszawy do Rudki ostemplowany bardzo rzadkim stemplem okolicznościowym (Myślicki 26 103).

Fi.Cp43I
400 PLN
41103

1927 perforacja firmowa B.H. (górny brzuszek litery B z 7 dziurek) — Bank Handlowy w Warszawie S. A., Warszawa, ul.Traugutta 7/9, znaczek z dziurkowaniem firmowym skasowany 26 X w urzędzie Warszawa 1; dobry stan zachowania.

Fi.192
Mi.211
40 PLN
41104

1927 list polecony z Wolbromia do Skały, poaustriacki kasownik Wolbromia.

Fi.192, 207
80 PLN
41105

1927 kartka z Łodzi do Anglii.

Fi.206, 207, 211
Mi.234, 235, 239&nbs;
15 PLN
41106

1927 kartka z Warszawy do Worochty.

Fi.208, 209
10 PLN
41107

1927 kartka z Łodzi adresowana do Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.

Fi.209
30 PLN
41108

1927 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hel - Tczew nr 235, widokówka z eskadrą polskiej Marynarki Wojennej.

Fi.209
100 PLN
41109

1927 "VIII KONF. UNJI MIĘDZ./ CHEM. CZYST. I STOS,/ WARSZAWA 4-8.IX.1927" Warszawa 2, czytelna odbitka rzadkiego wirnika okolicznościowego na widokówce wysłanej z Warszawy do Lublina.

Fi.209
100 PLN
41110

1927 "NA FLOTĘ POLSKĄ/ ZAPŁAĆ 1 ZŁ ROCZNIE/ P.K.O. No 30" Warszawa 2 (wyróżnik *b*), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 7.12 do Lublina (Myślicki 27 108).

Fi.210II
Mi.238II
40 PLN
41111

1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina, znaczek w barwie niebieskiej, podlepka, gwarancja i opis Berbeka.

Fi.225d
Mi.244
25 PLN
41112

1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina, znaczek za 40 gr. w kolorze fioletowoniebieskim, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis koloru Walocha.

Fi.225f
Mi.244
320 PLN
41113

1927 60 rocznica urodzin Marsz.Józefa Piłsudskiego, ciętych niegumowany marginesowy znaczek za 20 gr. na cienkim białym papierze (w KSZP z 1990 roku i wielu wydaniach katalogu Fischera oznaczony jako próba arkuszowa), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Walocha.

Fi.226 nz
Mi.245
610 PLN
41114

1927 60 rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego, znaczek za 20 gr. w kolorze ciemnokarminowym na papierze białym gładkim cienkim - x, gwarancja i opis Walocha.

Fi.226a(x)
Mi.245
120 PLN
41115

1927 60. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, parka znaczków ciętych bez gumy, lewy znaczek wydrukowany na pomarszczonym papierze.

Fi.226nz
Mi.245U
1 000 PLN
41116

1927 60. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, parka znaczków nieząbkowanych, prawy znaczek niewielki ubytek w gumie, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.226nz
Mi.245U
1 300 PLN
41117

1927 Prezydent Ignacy Mościcki, parka pionowa bardzo rzadkiej niekatalogowanej niegumowanej ciętej próby znaczka za 20 gr. z fragmentem stempla (SKASOWA)NO, sygnowana S.Kski, gwarancja Schmutz.

Fi.227 P
Mi.246
4 800 PLN
41118

1927 Prezydent Ignacy Mościcki, cięty niegumowany znaczek za 20 gr. (w KSZP z 1990 roku i wielu wydaniach katalogu Fischera oznaczony jako próba arkuszowa), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Walocha.

Fi.227 nz
Mi.246
2 000 PLN
41119

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, marginesowa seria.

Fi.228-9
Mi.247-8
200 PLN
41120

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria kasowana (Fi.55.-).

Fi.228-29
Mi.247-48
40 PLN
41121

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria czysta (Fi.170.-).

Fi.228-29
Mi.247-48
150 PLN
41122

1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej w Warszawie, seria znaczków ciętych, fotoatest Walisch.

Fi.230-2nz
Mi.249-51U
12 000 PLN
41123

1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej, seria kasowana.

Fi.230-32
Mi.249-51
30 PLN
41124

1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej, seria czysta cięta w bardzo ładnym stanie, z ogromnymi marginesami wokół, z pełną oryginalną gumą bez podlepek ani ich śladu, w takim stanie niespotykana, gwarancja Schmutz.

Fi.230-32 nz
Mi.249-51U
32 000 PLN
41125

1927 list z Bukowiny do Krakowa, niespotykany typ kasownika.

Fi.233
40 PLN
41126

1927 list z Krakowa do Warszawy.

Fi.233
15 PLN
41127

1927 Juliusz Słowacki, cięty niegumowany marginesowy znaczek za 30 gr. (w KSZP z 1990 roku i wielu wydaniach katalogu Fischera oznaczony jako próba arkuszowa P7), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Walocha.

Fi.233 nz
Mi.252
2 400 PLN
41128

1927 "IV MIĘDZYNARODOWY KONGRES MEDYCYNY i FARMACJI WOJSKOWEJ WARSZAWA 30.V-4.VI 1927 r." Warszawa 2 (wyróżnik b), wirnik okolicznościowy (Myślicki 27 101) na kartce z Warszawy do Lublina.

Fi.Cp43I
200 PLN
41129

1927 "WYSTAWA FOTO =/ KINEMATOGRAFICZNA/ WARSZAWA 8.IX. - 3.X." Warszawa 2, okolicznościowy wirnik (Myślicki 27 104) na kartce wysłanej z Warszawy do Lublina.

Fi.Cp46
150 PLN
41130

1927 lotniczy list polecony z Australii do Torunia, na odwrocie stempel tranzytowy z Pragi.

100 PLN
41131

1928 list polecony z Kraśnika do Lublina, poaustriacki kasownik Kraśnika, koperta rozcięta do ekspozycji i częściowo skrócona na odwrocie.

Fi.192
60 PLN
41132

1928 list polecony z Parczewa do Białej Podlaskiej.

Fi.192, 210
10 PLN
41133

1928 list firmowy z Łodzi do Anglii.

Fi.208, 209
Mi.236, 237
15 PLN
41134

1928 Kresy, ekspresowy list polecony z Połonki do Warszawy.

Fi.208, 234
50 PLN
41135

1928 kartka z Tarnowa do 5. Okręgowego Szefostwa Intendentury w Krakowie, pieczęć rejestracyjna korespondencji intendentury.

Fi.208, Cp43I
40 PLN
41136

1928 firmowy list polecony z Warszawy do Gdańska, na odwrocie stempel odbiorczy polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku.

Fi.209, 210
80 PLN
41137

1928 list polecony z Palędzia do Niemiec, ciekawy kasownik Palędzia.

Fi.209, 210, 211, 226
40 PLN