The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Overprint editions 1918-1919

39563

65 PLN
39564

1918 seria pomnikowa, znaczek za 5 fen./2 gr. z błędem na poz.20 "kropka między nóżkami litery k", gwarancja i opis.

Fi.2 B3
50 PLN
39565

1918 seria pomnikowa, znaczek za 5 fen./2 gr. z błędem na poz.22 "plamka przylegająca do litery l" (Fi.250.-), piękny stan zachowania, gwarancja i opis.

Fi.2 B6
250 PLN
39566

1918 seria pomnikowa, arkusz znaczka za 5 fen., błędy i usterki: poz. 12 B1 "Poezta", poz. 17 B2 "wyszczerbione N", poz. 18 B5 "prawa 5 z kropką wewnątrz", poz. 20 B3 "kropka w k", poz. 22 B6 "plamka przylegająca do l", poz. 26 B4 "P w Poczta wyszczerbione", bardzo dobry stan zachowania, znakomite jako materiał badawczy i porównawczy.

Fi.2 ark. (B1, B2, B3, B4,B5, B6)
Mi.2
1 000 PLN
39567

1918 seria pomnikowa, seria na filatelistycznej kartce poleconej z Warszawy Austrii, wczesna data użycia 25.11.18.

Fi.2-4, Cp2II
1 000 PLN
39568

1918 seria pomnikowa, seria stemplowana.

Fi.2-5
Mi.2-5
80 PLN
39569

Fi.2-5
Mi.2-5
30 PLN
39570

1918 seria pomnikowa, seria kasowana na wycinkach.

Fi.2-5
50 PLN
39571

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i oznaczenie.

Fi.2B1
Mi.2
40 PLN
39572

1918 seria pomnikowa, lewy znaczek z błędem "Poezta".

Fi.2B1
Mi.2
100 PLN
39573

Fi.2B5
Mi.2
70 PLN
39574

1918 seria pomnikowa, pasek znaczków z rzadkim w tym wydaniu abklaczem.

Mi.3
100 PLN
39575

Mi.3
65 PLN
39576

Mi.3
360 PLN
39577

Mi.3
75 PLN
39578

1918 seria pomnikowa, parka z przesuniętym w pionie nadrukiem, napis Poczta Polska już w linii ząbkowania poziomego, gwarancja Miszczak.

Mi.3
100 PLN
39579

Fi.3 B
400 PLN
39580

1918 seria pomnikowa, arkusz znaczka za 10 fen., błędy i usterki: poz. 12 B1 "Poezta", poz. 17 B2 "wyszczerbione N", poz. 20 B3 "kropka w k", poz. 22 B6 "plamka przylegająca do l", poz. 26 B4 "P w Poczta wyszczerbione", poz. 31 B7 "I zamiast prawej cyfry 1", poz. 45 "podłużna kropka", bark lewego i górnego marginesu, dobry stan zachowania, znakomite jako materiał badawczy i porównawczy.

Fi.3 ark. (B1, B2, B3, B4, B6, B7)
Mi.3
600 PLN
39581

1918 seria pomnikowa i wydanie PP/GGW, miejscowy list z Warszawy nadany 22.1.19 adresowany do prezydenta Ignacego Paderewskiego w hotelu Bristol, mieszana frankatura dwóch wydań warszawskich, gwarancja Mikulski.

Fi.3, 8I
1 000 PLN
39582

1918 seria pomnikowa, kartka z Sosnowca nadana 18.02.19 do Iłży.

Fi.3, 86B
Mi.3, 102
300 PLN
39583

Fi.3B1
Mi.3
80 PLN
39584

Fi.3B1
Mi.3
40 PLN
39585

Fi.3B1
Mi.3
70 PLN
39586

Fi.3B2
Mi.3
30 PLN
39587

Fi.3B2
Mi.3
120 PLN
39588

Fi.3No
Mi.3K
450 PLN
39589

Fi.3No B2
Mi.3K
200 PLN
39590

1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z rzadkim błędem na poz.33 "uszkodzone ols w Polska", gwarancja i opis.

Fi.4 B9
150 PLN
39591

Fi.4 B17
180 PLN
39592

1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.4 No
250 PLN
39593

Fi.4B1
Mi.4
100 PLN
39594

Fi.4B9
Mi.4
120 PLN
39595

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.4No
Mi.4K
250 PLN
39596

Fi.4No
Mi.4K
250 PLN
39597

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Petriuk.

Fi.4No
Mi.4K
120 PLN
39598

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, gwarancja Schmutz.

Mi.6
45 PLN
39599

1918 wydanie PP/GGW, podstawowa seria na miejscowym liście poleconym z Łodzi.

Fi.6-16
Mi.6-16
280 PLN
39600

1918 wydanie PP/GGW, filatelistyczny list polecony z Będzina do Sławkowa, pierwszy znaczek za 20 fen. w barwie niebieskiej z nadrukiem drugiej formy, znaczek za 3 fen. prawdopodobnie doklejony później, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.6-16 (12baxII)
350 PLN
39601

1918 wydanie PP/GGW, podstawowa seria w czworoblokach z nadrukami z I i II formy, w tym znaczki z rzadkimi nadrukami drugiej formy; Fi. 6, 9II i 13II z gwarancją.

Fi.6-16 I-II
Mi.6-16 I-II
4 000 PLN
39602

1918 wydanie PP/GGW, kasowany znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.79 "ścienione c" (inne błędy Fi.400.-),gwarancja Schmutz.

Fi.6IIa B
216 PLN