The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Inter-war Poland 1919-1939

41058

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Stróże nr 172 z wyróżnikiem a.

Fi.209
60 PLN
41059

1925 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Poznań nr 103, stempel z wyróżnikiem c.

Fi.209
50 PLN
41060

1925 "MANEWRY W.P. URZĄD POCZTOWY", znaczki na wycinku stemplowane 11.VIII. w czasie trwania na Wołyniu I fazy manewrów w dniach 9-14.VII, dla zaproszonych gości w specjalnym pociągu zainstalowano urząd pocztowy, który stosował ten datownik (Myślicki 25 002).

Fi.209
80 PLN
41061

1925 różne widoki, znaczek z rysunkiem typu I.

Fi.209I
Mi.237I
30 PLN
41062

1925 wydanie obiegowe, znaczek z rysunkiem w odmianie I.

Fi.209I
Mi.237I
35 PLN
41063

Fi.209I, II
Mi.237I, II
40 PLN
41064

Fi.209I ZL
Mi.237I
80 PLN
41065

1925 różne widoki, cięta gumowana próba arkuszowa z kreśleniem czerwonym tuszem w narożniku, gwarancja Rachmanow.

Fi.209P1
400 PLN
41066

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Stryj - Przemyśl nr 373 z wyróżnikiem a.

Fi.210
60 PLN
41067

1925 znaczek z perforacją firmową "W.B. / B.E." — Bank Eskontowy, Bielsko, przekształcony w Śląski Bank Eskontowy Spółka Akcyjna w Bielsku użyty w Bielsku.

Fi.210
40 PLN
41068

1925 miejscowy list polecony z Białej Podlaskiej.

Fi.210
10 PLN
41069

Fi.210I ZL
Mi.238I
80 PLN
41070

1925 KATOWICE wydanie obiegowe, znaczek za 15 gr. z ząbkowaniem liniowym (Fi.20.-), unieważniony owalnym kasownikiem z Katowic, na wycinku.

Fi.210I ZL
Mi.238I
30 PLN
41071

1925 różne widoki, czworoblok wyżej wycenianej w katalogu Michel (Mi.200 euro) odmiany znaczka za 20 gr. - brak kropek w spirali ornamentu.

Fi.211II
Mi.239II
300 PLN
41072

1925 seria widokowa, 30 gr (typ I) - frankatura pojedyncza, list wysłany 22 VIII 32 z miejscowości Czerwony Bór do Włodawy, dobry stan zachowania.

Fi.213I
Mi.241I
40 PLN
41073

1925 Pomnik Jana III Sobieskiego w Warszawie, narożny dziewięcioblok wyżej wycenianej w katalogu Michel (Mi.98 euro) odmiany znaczka za 30 gr. - kreski tła nie dochodzą do GR, dodatkowo z liczbami rozrachunkowymi na górnym marginesie i numerem arkusza na lewym.

Fi.213II
Mi.241II
675 PLN
41074

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, seria.

Fi.216-24
Mi.224-32
320 PLN
41075

Fi.216-24
Mi.224-32
320 PLN
41076

Fi.216-24
Mi.224-32
250 PLN
41077

Fi.216-24 FFi
Mi.224-32
320 PLN
41078

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, próba arkuszowa znaczka za 2 gr. w kolorze definitywnym na białym niegumowanym papierze (Fi.1500.-) i co rzadkie z fragmentem stempla (WZÓ)R (SKASOWAN)O, jak często w tym wydaniu zgięty podczas wynoszenia z drukarni, sygnowany, gwarancja Schmutz.

Fi.217 P2
Mi.225
1 500 PLN
41079

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, 5 gr + 10 gr + 15 gr + 30 gr - frankatura mieszana, polecony list lotniczy wysłany 14.I.1931 z urzędu Sosnowiec 1 do Łodzi; na odwrocie datownik odbiorczy; dobry stan zachowania.

Fi.219-21, 223, 246, 248
Mi.227-29, 231, 265, 267
80 PLN
41080

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, 15 gr + 20 gr - frankatura mieszana, opłacona zgodnie z taryfą, jako przesyłka lotnicza (25 gr + 25 gr), dofrankowana całostka za 15 gr wysłana 19.VI.1929 z urzędu Kraków 1 do Wiednia; na froncie idealnie odciśnięty datownik odbiorczy; dobry stan zachowania.

Fi.221, 222, Cp48
Mi.229, 230
120 PLN
41081

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, czworoblok znaczków za 45 gr. poz.65/76; co bardzo ciekawe 100 znaczkowy arkusz sprzedażny składa się z dwóch arkuszy drukarskich 5 x 10 znaczków wydrukowanych bez bocznych marginesów obok siebie i każdy błąd występuje w nim dwa razy; wyrwany ze środka arkusza czworoblok to znaczki z dwóch różnych arkuszy drukarskich; lewy górny znaczek posiada błąd z poz.35 lewego arkusza drukarskiego opisany przez M.Kalinowskiego w "Przeglądzie Filatelistycznym" 3/2006 "duża kropka w chmurze po prawej", prawy dolny z dużym błędem na poz.36 prawego arkusza drukarskiego "szczerba w dolnym płacie skrzydła", był opisany już wcześniej - w PZP na str.236; M.Kalinowski określił pozycje obu błędów zgodnie z ich położeniem w arkuszu sprzedażnym, czyli jako 65 i 76; na górnych znaczkach kilka widocznych na skanie usterek perforacji, gwarancja.

Fi.224 B
Mi.232
600 PLN
41082

1925 kartka z Jedlińska do Warszawy, po austriacki unarodowiony stempel poczty etapowej.

Fi.Cp42
70 PLN
41083

1925 (?) WZORY (PRÓBKI) TOWARÓW chorągiewka od przesyłki pobraniowej zawierającej próbki towarowe, nadanej jako polecona w urzędzie Warszawa 45 do Wierzbnika; wyjątkowo rzadko spotykany walor (chorągiewki od paczek zazwyczaj podczas ich otwierania wyrzucano) w dobrym stanie zachowania.

350 PLN
41084

450 PLN
41085

1925 list polecony z Meksyku do Polski.

100 PLN
41086

1925-32 perforacja firmowa - zestaw 3 znaczków z różnymi dziurkowaniami firmowymi z obiegu pocztowego.

50 PLN
41087

1926 list z Kraśnika do Lublina, po austriacki unarodowiony stempel poczty etapowej z wyróżnikiem b.

Fi.188
40 PLN
41088

1926 miejscowy list polecony z Międzyrzecza Podlaskiego.

Fi.188, 189
15 PLN
41089

1926 list polecony z Międzyrzeca koło Łukowa do Białej Podlaskiej, stemple w kolorze liliowym, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.188, 192
Mi.207, 211
60 PLN
41090

1926 miejscowy list polecony z Białej Podlaskiej.

Fi.192
15 PLN
41091

1926 perforacja firmowa "B.H." — Bank Handlowy w Warszawie.

Fi.192
30 PLN
41092

1926 kartka nadana 27.8.26 w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 387, znaczek za 1 gr jako obowiązkowa opłata na walkę z bezrobociem, która obowiązywała pomiędzy 15 kwietnia, a 31 sierpnia 1926.

Fi.205, 209
80 PLN
41093

1926 list z Rawy 13.7.26 do Wielkiej Wsi, znaczek za 1 gr. służył w okresie 15.4.-31.8.26 do pobierania obowiązkowej opłaty na rzecz Funduszu Bezrobocia.

Fi.205, 210
40 PLN
41094

1926 kartka z Sandomierza nadana 27.7.26 do Suchedniowa, po austriacki unarodowiony stempel poczty etapowej, znaczek za 1 gr jako obowiązkowa opłata na walkę z bezrobociem, która obowiązywała pomiędzy 15 kwietnia, a 31 sierpnia 1926.

Fi.205, Cp43
40 PLN
41095

1926 kartka z Poznania UP Poznań 3 do Włoch na poste restante, z dopłatnym znaczkiem 30 C, nie doręczona i zwrócona do nadawcy.

Fi.209, Cp42
120 PLN
41096

1926 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Skarżysko - Łódź nr 452.

Fi.210
60 PLN
41097

Fi.210
30 PLN