The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Inter-war Poland 1919-1939

41458

1935 Wydanie obiegowe - Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu, zdjęcie w formacie około 113x59 mm będące podstawą do sporządzenia projektu znaczka za 55 gr., format nie jest przypadkowy - w zbliżonym wykonano większość projektów fotograficznych; na dalszym etapie po uwagach, poprawkach i retuszach powstawały różnobarwne próby znaczków; dodano bardziej pierzaste chmury, samochody, drzewo, anteny i chłopiec z hula-hop pozostały na znaczku; na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych.

Fi.288
Mi.309
300 PLN
41459

1935 wydanie obiegowe, stemplowany znaczek za 3 zł.

Fi.290
Mi.311
10 PLN
41460

1935 kartka z Gdyni do Warszawy przekierowana do Sokołowa koło Stryja, stempel pomocniczy poczty "WYJĘTO ZE SKRZYNEK LISTOWYCH", gwarancja.

Fi.Cp68
300 PLN
41461

1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1, stempel okolicznościowy na części "na odpowiedź" podwójnej karty przysłanej z Chemnitz, powstała w ten sposób duża ciekawostka filatelistyczna - znaczki niemieckie prawidłowo skasowane 8.X polskim stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 020).

Mi.512, 514, 530x
300 PLN
41462

1935 "OPŁ.UISZCZ.GOT./ ZARZ.M.P.I T./ NR.P.W.820/31/35/r." informacja o opłacie gotówkowej w formie znaku opłaty na ilustrowanej kopercie "XX WIEK/ ŚWIAT W ODMĘCIE/ PRZEOBRAŻEŃ" wysłanej 29.III z Warszawy do Torunia; odwrócony wirnik propagandowy urzędu nadawczego Warszawa 1 "POCZTA/ TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT/ KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ" z wyróżnikiem "c"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 124).

80 PLN
41463

1935 "Henryka Francka Synowie S.A." - 55 gr (25gr + 2x15gr) frankatura mechaniczna A46 Skawina, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze M.P.i T.53 (X.932) wysłana 15.V do urzędu pocztowego w miejscowości Lipce; stempelek polecenia urzędu Skawina; na odwrocie datownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania.

60 PLN
41464

1935 list bankowy z Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie opłacony frankaturą mechaniczną banku "FA.026.".

80 PLN
41465

Fi.238, 280
Mi.257, 301
120 PLN
41466

1936 "POCZTOWE ZLECENIA INKASOWE DO 50 ZŁ SĄ TANIM I SKUTECZNYM ŚRODKIEM INKASA" Warszawa 2 (wyróżnik *c*), ładna odbitka odmiany wirnika propagującego usługi pocztowe na widokówce wysłanej 28.X do Radomia; znaczek minimalnie uszkodzony (Myślicki 34 104).

Fi.253
Mi.274
50 PLN
41467

1936 agencja pocztowa na M/S „BATORY", list wysłany 2.06.36 w trakcie podróży inauguracyjnej M/S „BATORY" z Gdyni do Halifax (17.05. - 11.06.1936), opłata pocztowa zgodna z taryfą.

Fi.275, 282
190 PLN
41468

Fi.280
15 PLN
41469

1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Częstochowa nr 453.

Fi.280
60 PLN
41470

Fi.280
200 PLN
41471

1936 "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" - komplet 11 kopert z ostemplowaniami okolicznościowymi polskich miast, w tym rzadkiego z Polskiego Urzędu Gdańsk 1, w komplecie bardzo rzadko oferowane i trudne do zebrania.

Fi.280
700 PLN
41472

1936 kartka ze stemplem agencji pocztowej 3 klasy w Wólce Profeckiej urząd nadrzędny Puławy

Fi.280
200 PLN
41473

1936 koperta z rzadkim stemplem okolicznościowym ze Spały "OBÓZ INSTRUKTORSKI ZWIĄZKU STRZELECKIEGO".

Fi.280
150 PLN
41474

1936 znaczek z podwójną perforacją firmowa "P.B.K." — Powszechny Bank Kredytowy S.A. w Warszawie z oddziału w Bielsku.

Fi.280
180 PLN
41475

1936 koperta ze stemplem okolicznościowym z Warszawy "VI Międzynarodowy Kongres Nauk Administracyjnych / WARSZAWA / 14.VII.1936 r.".

Fi.280
300 PLN
41476

1936 poczta peronowa Kutno, kartka wysłana 14.10.36 ze znaczkami opłaty skasowanymi datownikiem Poczty Peronowej Kutno, gwarancja Vaumund.

Fi.280, 281
760 PLN
41477

1936 POCZTA PERONOWA BIAŁYSTOK - AMBULANS NR.117 WILNO-WARSZAWA, dofrankowana całostka nadana za pośrednictwem poczty peronowej w Białymstoku do Liberec w Czechosłowacji, ładnie odciśnięty stempelek tego specyficznego urzędu pocztowego, częściowo zasłonięty doklejonym znaczkiem, karta przesłana 22.III ambulansem relacji Wilno-Warszawa; znaki opłaty skasowane datownikiem WILNO-WARSZAWA No117 z wyróżnikiem "a"; przesyłki wysyłane z poczt peronowych należą do wyjątkowo rzadkich i poszukiwanych walorów; dobry stan zachowania (na jednym znaczku ubytek fragmentu lica).

Fi.280, 281, Cp68
1 500 PLN
41478

1936 list polecony z Gromnik 23.X.36 do Tuchowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.280, 284I
Mi.301, 305I
15 PLN
41479

1936 list firmowy Wytwórnia Aparatów z Obornik do Niemiec.

Fi.280, 287
40 PLN
41480

1936 kartka z kongresu kombatantów w Warszawie do Belgii, kasownik okolicznościowy "WARSZAWA XVII KONGRES FIDAC 1-7 / IX 1936", widokówka z Warszawy - Muzeum Narodowe.

Fi.281
200 PLN
41481

1936 "WOROCHTA PERŁA UZDROWISK - RAJ NARCIARZY" wyróżnik "e" stempel okolicznościowy na widokówce wysłanej 11.VIII z Worochty do Krakowa; dobry stan zachowania (Myślicki 35 002).

Fi.282
Mi.303
50 PLN
41482

1936 kartka z Krakowa nadana 22.03.36 do Warszawy, widokówka z widokiem ołtarza jasnogórskiego i stemplem "JASNA GÓRA KLASZTOR OO.PP. 25 MAI 1932".

Fi.282
140 PLN
41483

1936 koperta ze stemplem Międzynarodowych Zawodów Balonowych w Warszawie.

Fi.283, 284, 292
40 PLN
41484

1936 list polecony z Warszawy do Niemiec, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel odbiorczy.

Fi.284
80 PLN
41485

1936 "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." Kraków 2 (wyróżnik "b"), znaczek ostemplowany okolicznościowo 8.VII na liście do Rawicza (Myślicki 30 117).

Fi.284I
Mi.305I
30 PLN
41486

1936 list polecony z Lwowa do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze.

Fi.287
70 PLN
41487

1936 list polecony z Warszawy do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze.

Fi.289
80 PLN
41488

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria czysta, gwarancja Schmutz.

Fi.292-3
Mi.313-4
100 PLN
41489

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria.

Fi.292-3
Mi.313-4
80 PLN
41490

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria, gwarancja.

Fi.292-3
Mi.313-4
160 PLN
41491

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria kasowana, gwarancja Ryblewski.

Fi.292-93
Mi.313-14
30 PLN
41492

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja (Fi.150.-).

Fi.292-93
Mi.313-14
130 PLN
41493

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria czysta bardzo ładnie regumowana, podniesiona gwarancja Krawczyk.

Fi.292-93
Mi.313-14
30 PLN
41494

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria, różne gwarancje.

Fi.292-3313-4
100 PLN
41495

1936 PRÓBY MASZYNOWE W CZWOROBLOKACH prezentujące możliwości techniczne Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych, Łazienki Warszawskie - Pałac na Wodzie w WIELU KOLORACH; zestaw 18 różnych kolorów na nieco różniących się papierach (dotąd opisano 21 kolorów, skatalogowano 14 z nich); jest tylko kilka większych zestawów, ale w formie pojedynczych prób, pierwszy raz oferujemy tak duży zestaw czworobloków, poza lekko pękniętym ząbkowaniem jednego czworobloku wszystkie w bardzo ładnym stanie.

Fi.294-97 E
8 600 PLN
41496

1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Stryj - Stanisławów nr 361.

Fi.295
Mi.316
60 PLN
41497

1936 list polecony z Wrześni do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie zalepka kontroli dewizowej i stemple odbiorcze.

Fi.305
100 PLN