The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
46857

1962 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1149-51a, b + 2 x bl.30(24); Fi.170,50).

Fi.1144-1221
Mi.1289-1369
150 PLN
46858

1962 rocznik znaczków czystych (bez bl.31-33 (ark.1149-51a); Fi.226,80).

Fi.1144-1221
Mi.1289-1369
190 PLN
46859

1962-1963 TOM V JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego Ark.1149-1151a FIS, które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to 691 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1144-1308
Mi.1289-1456
490 PLN
46860

1962 Narciarskie Mistrzostw Świata FIS w Zakopanem, znaczek skasowany okolicznościowo 20.2 na efektownej ilustrowanej kopercie; dla porównania dołączono kartę z okresu okupacji niemieckiej; zaskakuje fakt wykorzystania motywu skaczącego narciarza z ilustrowanej karty wydanej w 1941 roku w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.1150a
Mi.1295A  
80 PLN
46861

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, znaczek za 60 gr z błędem na poz.48 "ogonek na dolnym łuku w literze Ś wyrazu ŚWIATA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1150a B1
Mi.1295A
40 PLN
SOLD
46862

1962 Polskie Ziemie Zachodnie (II), narożny blok metrykalny z liczbami rozrachunkowymi i oznaczeniami: walca (1 walec), sektora drukarskiego i ukośną kreską służącą do sterowania tzw. autotronem - automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego, znajdującymi się nad 1 znaczkiem w arkuszu; co ciekawe, w odróżnieniu od większości stosowanych oznaczeń metrykalnych sektor oznaczono tu kreską pionową zamiast poziomą, ponadto jest to jedyny znaczek tego wydania posiadający oznaczenia walca i sektorów; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1153-54
Mi.1301-02
40 PLN
46863

1962 XV Wyścig Pokoju, dolny znaczek z błędem "kropka zamiast kropki między PRAGA i WARSZAWA".

Fi.1158B1
Mi.1306
20 PLN
46864

1962 XV Wyścig Pokoju, znaczek z niespasowanym drukiem barw.

Fi.1158MK
Mi.1306
150 PLN
46865

1962 50. rocznica pobytu Lenina w Polsce, rzadki czarnodruk serii znaczków wydany w formie zaproszenia z okazji wystawy filatelistycznej "Lenin jego idea", nakład 300 sztuk, bardzo rzadkie zaproszenie wypisane dla "Zdzisław Dąbkowski" o numerze 256, doskonały stan zachowania.

Fi.1161-3 ND
Mi.1309-11 SD
9 000 PLN
SOLD
46866

1962 wielcy Polacy, znaczek z przesuniętym drukiem barwy tła, napisy pod znaczkiem częściowo juz w tle, biały obrys głowy .

Fi.1164
Mi.1312
40 PLN
46867

1962 Wielcy Polacy (II) - Adam Mickiewicz, znaczek legitymacyjny za 60 gr ze znakiem wodnym III.2 z oznaczeniem walca (1 walec, 1 nakład) i sektora drukarskiego, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1164
Mi.1312
40 PLN
SOLD
46868

1962 wielcy Polacy, marginesowa parka, górny prawy znaczek z rzadkim błędem "Konopnicka z broszką", gwarancja i opis Walocha.

Fi.1169B1
Mi.1316I
700 PLN
SOLD
46869

1962 Rośliny chronione, narożna parka kasowanych znaczków za 90 gr., bardzo rzadka z pustopolem po prawej. zwraca uwagę lekko skośne przycięcie arkusza, znaczki z dolnych rzędów nie będą już miały pustopola.

Fi.1182 Pw
Mi.1330 Zf
750 PLN
46870

1962 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, 60 gr ząbkowane, parka pozioma, lewy znaczek z błędem "plama pod P w POLSKA", bardzo dobry stan zachowania (perforacja między znaczkami zgięta); gwarancja i opis Walocha.

Fi.1191B B
Mi.1339A
60 PLN
SOLD
46871

1962 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, 90 gr ząbkowane, parka pozioma, lewy znaczek z błędem "plama pod P w POLSKA", bardzo dobry stan zachowania (perforacja między znaczkami zgięta); gwarancja i opis Walocha.

Fi.1192B B
Mi.1340A
60 PLN
46872

1962 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, znaczki za 1 zł - parka z lewym marginesem z napisem "II rycht" przed 13 znaczkiem i punkturą przed 13/19 znaczkiem, wg. Polskich Znaków Pocztowych: "[...] znaki maszynistów na bocznych marginesach, notatki "II rycht" przed 13 znaczkiem niektórych wartości (1 zł, 2,50 zł)."; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1193A
Mi.1341B
50 PLN
46873

1962 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, dolny znaczek z błędem "ścięta cyfra 2 w dacie 1962", gwarancja Kalinowski.

Fi.1195AB1
Mi.1343B
25 PLN
46874

1962 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, dolny znaczek z błędem "plama w literze W w słowie MISTRZOSTWA", gwarancja Kalinowski.

Fi.1196A B1
Mi.1344B
30 PLN
46875

1962 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, górny znaczek z błędem "plama pod S w słowie MISTRZOSTWA", gwarancja Kalinowski.

Fi.1197A B1
Mi.1345B
30 PLN
46876

1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w parkach rozdzielonych międzypolami.

Fi.1202-03
Mi.1350-51
60 PLN
46877

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w czworoblokach rozdzielonych międzypolem.

Fi.1202-3
Mi.1350-1
80 PLN
46878

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, znaczek z błędem "brak napisu PWPW", gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.1203B1
Mi.1351I
90 PLN
46879

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, lewy znaczek bez napisu PWPW.

Fi.1203B1
Mi.1351I
50 PLN
46880

1962 Dzień Znaczka, seria w narożnych czworoblokach z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.1205-6
80 PLN
46881

1962 Rok Korczakowski, seria w arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie.

Fi.1209-14 ark.
Mi.1357-62
1 800 PLN
SOLD
46882

1962 Rok Korczakowski, znaczek za 60 gr z błędem "nieregularna plamka pod Y w PIERWSZY"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1210 B
Mi.1358
50 PLN
46883

1962 Bajka Marii Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysi", seria na kartach maksimum.

Fi.1216-21
Mi.1364-69
200 PLN
46884

1962 bajki Marii Konopnickiej, seria w poszukiwanych arkuszach w bardzo dobrym stanie.

Fi.1216-21 ark.
Mi.1364-9
1 800 PLN
SOLD
46885

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, blok z błędem "NARCIARSKIĘ" na kopercie FDC, skasowany w Zakopanem; gwarancja.

Fi.bl.30(24) B2
Mi.Bl.26 
40 PLN
46886

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, blok z błędem "ZAKOPANÉ" na kopercie, czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.bl.30(24) B3
Mi.Bl.26
50 PLN
46887

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, blok z błędem "ZAKOPANÉ" na kopercie FDC, skasowanej w Warszawie; gwarancja.

Fi.bl.30(24) B3
Mi.Bl.26 
40 PLN
46888

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, blok z błędem "ŻŁ zamiast ZŁ na papierze średnim gładkim ≈0,095 mm, gwarancja i opis Walocha.

Fi.bl.30B1
Mi.Bl.26
50 PLN
46889

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, blok z błędem "ŻŁ zamiast ZŁ na papierze grubym "chmurzastym" ≈0,11 mm, gwarancja i opis Walocha.

Fi.bl.30B1
Mi.Bl.26
50 PLN
46890

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, blok z błędem "Ę zamiast E w NARCIARSKIE", gwarancja i opis Walocha.

Fi.bl.30B2
Mi.Bl.26
20 PLN
46891

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem - FIS, blok znaczków za 40 gr. drukowany na tzw."marmurkowym" szarawym papierze o grubości o,095 mm, szorstkim od strony rysunku (wrażenie jak na grubszej bibule), gwarancja, oznaczenie i opis Walocha.

Fi.bl.31 B1
Mi.1297
1 500 PLN
46892

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem - FIS, komplet bloków.

Fi.bl.31-3
Mi.1297-9 KB
320 PLN
SOLD
46893

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem - FIS, komplet bloków, czyste (Fi.450.-).

Fi.bl.31-33
Mi.1297-99
380 PLN
46894

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem - FIS, blok znaczków za 1,50 zł. drukowany na tzw."marmurkowym" szarawym papierze o grubości o,110 mm, szorstkim od strony rysunku (wrażenie jak na grubszej bibule) (Fi.1500.-), gwarancja oznaczenie i opis Walocha.

Fi.bl.33 B1
Mi.1299
1 200 PLN
46895

1962 walka z malarią, blok z błędem "A zamiast Ą w MALARIĄ".

Fi.bl.35B1
Mi.Bl.27
30 PLN
46896

1962 walka z malarią, blok z błędem "A zamiast Ą w MALARIĄ", blok na papierze ze znakiem wodnym III.5, dwa zagniecenia widoczne po stronie gumowanej, gwarancja i opis Walocha.

Fi.bl.35B1
Mi.Bl.27
10 PLN
SOLD