The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Polish People's Republic 1952-1989

46617

1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do Walki z Ogniem, znaczek z niespasowanym drukiem barw - litery już na białym tle, gwarancja i opis Walocha.

Fi.881
60 PLN
46618

1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do Walki z Ogniem, znaczek za 40 gr z błędem na poz.39 "konik na K w POLSKA", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.881 B1
Mi.1925
50 PLN
46619

1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do walki z Ogniem, seria w ciętych parkach prób, do każdej parki fotoatest Wysocki.

Fi.881-3P1
Mi.1025-5P
11 000 PLN
46620

1957 kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego Walki z Ogniem, znaczek z błędem konik na K w POLSKA".

Fi.881B1
Mi.1025
30 PLN
46621

Fi.881B1
Mi.1025
30 PLN
46622

1957 kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego Walki z Ogniem, znaczek z błędem konik na K w POLSKA", gwarancja i opis Walocha.

Fi.881B1
Mi.1025
50 PLN
46623

1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do Walki z Ogniem, znaczek z błędem "przecięte 0" powstałym wskutek przesunięcia druku barwy czerwonej, gwarancja.

Fi.882 B1
Mi.1026
30 PLN
46624

1957 Dzień Znaczka, narożnik z arkusza z numerem walca.

Fi.885
Mi.1030
30 PLN
46625

Fi.885
Mi.1030
25 PLN
46626

1957 Dzień Znaczka, znaczek za 2,50 zł z powtarzalnym "dużym" błędem na poz.58 "myślnik między literami S i K w POLSKA"; dobry stan zachowania (ząbki z prawej strony leciutko ściemniałe); gwarancja i opis Walocha.

Fi.885 B
Mi.1030
120 PLN
46627

1957 Dzień Znaczka, prawy znaczek z błędem "otwarte usta".

Fi.885B1
Mi.1031F
35 PLN
46628

1957 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.892MK
Mi.1038
20 PLN
46629

1957 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek makulaturowy drukowany na zmarszczonym papierze, osobliwe, gwarancja Walocha.

Fi.894MK
Mi.1039
240 PLN
46630

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok czysty (Fi.90.-).

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
70 PLN
46631

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok.

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
80 PLN
46632

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
70 PLN
46633

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
70 PLN
46634

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, znaczek z bloku, czysty.

Fi.bl.19 (857)
Mi.1001
40 PLN
46635

Fi.bl.20
Mi.Bl.21
20 PLN
46636

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, blok na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.20 FDC
Mi.Bl.21
20 PLN
46637

1957-1990 kwiaty i owoce - zestaw kompletnych czystych serii znaczków tematycznych, w bardzo dobrym stanie (Mi.80 euro, Fi.203.-); temat - FLORA.

140 PLN
46638

1957 nalepki okolicznościowe VII Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej.

50 PLN
46639

1957 koperty okolicznościowe zjazdu filatelistów zbieraczy znaczków o motywach religijnych w Górce Duchowej.

15 PLN
46640

1958 "VI Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w Moskwie" widokówka z tekstem i emblematem Esperanto z partyturą i tekstem hymnu festiwalowego w języku esperanto, widokówka wysłana 2.VI z Wrocławia do Gliwic, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym "DOKŁADNY ADRES PRZYSPIESZA DORĘCZENIE LISTU", bardzo dobry stan zachowania; temat - ESPERANTO.

Fi.765
Mi.911
60 PLN
46641

1958 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 924-26, Fi.233.-).

Fi.900-40
Mi.1045-Bl.22
180 PLN
46642

1958 rocznik znaczków czystych (Fi.238.-).

Fi.900-40
Mi.1045-Bl.22
200 PLN
46643

1958 400-lecie Poczty Polskiej, dolny środkowy znaczek z poz. 92 z błędem "00 zamiast 400".

Fi.900B1
Mi.1045I
100 PLN
46644

1958 400-lecie Poczty Polskiej, dolny prawy znaczek z błędem "00 zamiast 400".

Fi.900B1
Mi.1045I
20 PLN
46645

Fi.901-5
Mi.1046-50
250 PLN
46646

1958 szlachetne gatunki ryb, znaczek z niespasowanym drukiem barw, wrażenie druku podwójnego, gwarancja i opis Walocha.

Fi.906
Mi.1051
60 PLN
46647

1958 szlachetne gatunki ryb, blok legitymacyjny znaczka za 40 gr.

Fi.906
30 PLN
46648

1958 szlachetne gatunki ryb, znaczek z perforacją przesuniętą już na liczby rozrachunkowe na górze.

Fi.908
Mi.1053
25 PLN
46649

1958 szlachetne gatunki ryb, lekko przesunięty druk barwy niebieskiej - podwójne oko.

Fi.910
Mi.1055
20 PLN
46650

1958 szlachetne gatunki ryb, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów - efekt "podwójnej" ryby.

Fi.910
Mi.1055
120 PLN
46651

1958 140. rocznica Uniwersytetu Warszawskiego, narożnikowa parka - blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.I.W.I.-58 - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.911
Mi.1056
40 PLN
46652

1958 140. rocznica Uniwersytetu warszawskiego, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.911
Mi.1056
30 PLN
46653

1958 poczta dyliżansowa z okazji 400-lecia Poczty Polskiej, koperta dofrankowana serią znaczków jubileuszowych, ostemplowanych okolicznościowo 24.10 i przesłana dyliżansem pocztowym na trasie Skierniewice - Nieborów - Łowicz.

Fi.918-922; Ck27
Mi.1063-1067
20 PLN
46654

1958 400-lecie Poczty Polskiej, parka znaczków ciętych.

Fi.920nz
Mi.1065U
800 PLN
46655

1958 400-lecie Poczty Polskiej, dwa znaczki za 2,10 zł, lewy z przesuniętą w pionie barwą fioletowoniebieską, dla porównania znaczek wydrukowany normalnie (po prawej stronie); czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.921
Mi.1066
60 PLN
46656

1958 okolicznościowa karta ze znaczkiem wydanym z okazji Wystawy "400 lat Poczty Polskiej.

Fi.927
Mi.1072
40 PLN