The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Polish People's Republic 1952-1989

46817

1961 pierwszy lot człowieka w kosmos, lewy znaczek z błędem "kreska nad lewym ramieniem kosmonauty", gwarancja i opis Walocha.

Fi.1082B1
Mi.1226
60 PLN
46818

1961 międzynarodowa wystawa filatelistyczna miast targowych w Poznaniu, karnet okolicznościowy.

Fi.1086-7, bl.29I
30 PLN
46819

1961 XXX Międzynarodowe Targi Poznańskie, znaczek z niespasowanym drukiem barwy niebieskiej.

Fi.1087MK
Mi.1231
108 PLN
46820

1961 Wielcy Polacy - Mieszko I, znaczek z znakiem wodnym III.8, gwarancja i opis Walocha.

Fi.1088 III.8
Mi.1232
40 PLN
46821

1961 polski przemysł okrętowy, seria w stemplowanych arkuszach sprzedażnych, arkusze złożone w połowie, arkusz znaczka za 1,55 zł z pustopolami na dolnym marginesie, katalog Fischer ponad 1.000,- zł.

Fi.1094-9 ark.
Mi.1238-43
300 PLN
46822

Fi.1094-9 ark.
Mi.1238-43
500 PLN
46823

Fi.1095
Mi.1239
120 PLN
46824

1961 polski przemysł okrętowy, czysty znaczek za 1,55 zł. z pustopolem pod znaczkiem i fartuchem, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania, gwarancja Więcław.

Fi.1095
Mi.1239
400 PLN
46825

1961 polski przemysł okrętowy, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie.

Fi.1095
Mi.1239
200 PLN
46826

1961 Konferencja Ministrów Łączności Krajów Socjalistycznych, górny znaczek z błędem "wcięcie w kuli ziemskiej", gwarancja Kalinowski.

Fi.1102B4
Mi.1246
25 PLN
46827

1961 Konferencja Ministrów Łączności Krajów Socjalistycznych, górny znaczek z błędem "uszkodzona litera Q", gwarancja Kalinowski.

Fi.1102B5
Mi.1246
25 PLN
46828

Fi.1103-04 Pw
Mi.1247-48
40 PLN
46829

1961 Polskie Ziemie Zachodnie, znaczki ze znakiem wodnym III.3, gwarancja i opis Walocha.

Fi.1103-4 III.3
Mi.1247-8
40 PLN
46830

1961 VI Kajakowe Mistrzostwa Europy, marginesowy znaczek z znakiem wodnym III.6, gwarancja i opis Walocha.

Fi.1112A III.6
Mi.1256B
40 PLN
46831

1961 40. rocznica III Powstania Śląskiego, marginesowy pasek znaczków za 1,55 zł. na papierze ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.2, gwarancja Krawczyk.

Fi.1116
Mi.1260
50 PLN
46832

1961 40 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.2.

Fi.1116 III.2
Mi.1260
10 PLN
46833

1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 2,50 zł. ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.4, gwarancja i opis.

Fi.1121
Mi.1265
70 PLN
46834

1961 15. rocznica powstania UNICEF, parka rozdzielona międzypolem.

Fi.1127
Mi.1272
35 PLN
46835

1961 owady chronione, seria z odmianami papieru.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
130 PLN
46836

1961 Owady chronione, seria na kartach maksimum.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
400 PLN
46837

1961 Owady chronione, seria czysta (Fi.100.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
70 PLN
46838

Fi.1132-43
Mi.1277-88
20 PLN
46839

1961 FDC - "Owady chronione", 6 kopert (Fi.110.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
60 PLN
46840

1961 owady chronione, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie.

Fi.1132-43 ark.
Mi.1277-88
3 000 PLN
46841

Fi.1137
Mi.1282
30 PLN
46842

1961 Owady chronione, pasek trzech znaczków za 80 gr z dolnym marginesem z błędnymi liczbami rozrachunkowymi - poprawne liczby nadrukowano typograficznie, zadrukowując jednocześnie niewłaściwe, znaczki tego wydania drukowane były z walców drukarskich zawierających po dwa sektory dwóch wartości: 20+60 gr, 30+40 gr, 50+80 gr, 1,15+1,55 zł, 1,35+1,50 zł, 2,50+5,60 zł; dla wartości 50 i 80 gr zamieniono liczby rozrachunkowe, przedrukiem typograficznym w barwie ciemnozielonej nadrukowano nowe, właściwe, skreślając jednocześnie stare; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1137
Mi.1282
50 PLN
46843

1961 owady chronione, znaczek z błędem "przerwane L i k".

Fi.1137B1
Mi.1281
10 PLN
46844

1961 Owady chronione, znaczek za 1,35 zł. z wzajemnym przesunięciem walców konturującego i tonującego, co daje efekt zdwojonego druku obu napisów - tak skatalogowane są inne podobne znaczki (np.Fi.2975), gwarancja.

Fi.1139 MK
Mi.11284
400 PLN
46845

Fi.1143 B1
Mi.1288
150 PLN
46846

1961 owady chronione, znaczek z błędem "chorągiewka przy literze Ł w nominale" na kopercie FDC, gwarancja i oznaczenie na odwrocie Wysocki. Fischer 180 zł.

Fi.1143B1
Mi.1288
160 PLN
46847

1961 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Miast Targowych Intermess II, blok w odmianie I na papierze ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu III.7, gwarancja i oznaczenie.

Fi.bl.29I
Mi.Bl.25
60 PLN
46848

1961 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Miast Targowych Intermess II, blok w odmianie II na papierze ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu III.7, dodatkowo ma przesunięty w prawo i lekko obrócony rysunek, gwarancja i oznaczenie.

Fi.bl.29II (23)
Mi.Bl.25
200 PLN
46849

1961 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Miast Targowych "Intermess II", stała karta wstępu na wystawę z nalepką wystawową.

50 PLN
46850

1962 "MIĘDZYNARODOWY KONKURS SKRZYPCOWY im.H.WIENIAWSKIEGO 4-18.XI.1962" Poznań 9, znaczek na dekoracyjnej karcie ostemplowany okolicznościowo 4.11 w Poznaniu, dodatkowo okolicznościowa winietka z portretem artysty i programem konkursu; koperta numerowana - 00155; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.889
Mi.1034
100 PLN
46851

Fi.943
Mi.1088
30 PLN
46852

1962 20. rocznica powstania PPR, parka rozdzielona pustopolem.

Fi.1144
Mi.1289
15 PLN
46853

1962 20. rocznica powstania PPR, seria w parkach rozdzielonych międzypolem.

Fi.1144-8
Mi.1289-93
160 PLN
46854

Fi.1144-48 Pp
Mi.1289-93
70 PLN
46855

1962 20.rocznica powstania PPR, seria w parkach rozdzielonych międzypolami, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.200.-).

Fi.1144-48 Pp
Mi.1289-93
180 PLN
46856

1962 20.rocznica powstania PPR, seria w parkach rozdzielonych międzypolami z górnymi marginesami z nazwą emisji "XX-LECIE POLSKIEJ PARTII ROBOTNICZEJ", czyste, dobry stan zachowania - w kilku miejscach zgięte na perforacji pionowej (Fi.200.-).

Fi.1144-48 Pp
Mi.1289-93
220 PLN