34916 |
1979 XIII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna "Katowice '79" bloczek na kopercie skasowany 2.9 stemplem okolicznościowym w Katowicach, dodatkowo okolicznościowa nalepka polecenia skasowana 16-9 datownikiem urzędu Katowice 1; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.bl.107 (63) Mi.Bl.77 |
| 50 PLN | |
34917 |
1979 europejskie wystawy filatelistyczne, dwa bloki w różnych wymiarach: 86x63 i 86x69,5 mm. Katalog Fischer podaje rozmiary bloku w wysokości 86x63-69,5 mm. Podręcznik Kiełbasy podaje jako rozmiar bloku wymiar 86x63-64 mm, jednocześnie sygnalizując istnienie makulatury o wymiarach 86x75-79 mm. Wydaje się, że rozmiar większości bloków wynosi 86x63-64 mm i oznaczenie Fischera wprowadza w błąd, gdyż nie ma wartości pośrednich pomiędzy 63-64 mm, a tak jak w tym wypadku, 69,5 mm (np. rozmiar 66 mm). Ta druga wartość jest albo rzadszą odmianą bloku albo już powinna być zaliczona do makulatury. | Fi.bl.108 Mi.Bl.78 |
| 70 PLN | |
34918 |
1979 40. rocznica napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę, blok skasowany 18.V.80 w Łodzi stemplem okolicznościowym "INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW w SZERMIERCE", z pełną oryginalną gumą. | Fi.bl.109 (65) Mi.Bl.79 |
| 40 PLN | |
34919 |
1980 rocznik znaczków czystych (Fi.65,20). | Fi.2516-78 Mi.2664-2726 |
| 45 PLN | |
34920 |
| 120 PLN | |
34921 |
1980-1989 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.917.-). | Fi.2516-3104 Mi.2664-3252 |
| 550 PLN | |
34922 |
1980 Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i Moskwie, nowodruk w formie arkusika, szczątkowy druk podwójny numeratora, gwarancja i opis Walocha. | Fi.2526-9 ND Mi.2674-7 |
| 300 PLN | |
34923 |
1980 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid, nowodruk arkusika. | Fi.2526-9ND Mi.2674-7 |
| 200 PLN | |
34924 |
1980 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid, nowodruk arkusika. | Fi.2526-9ND |
| 220 PLN | |
34925 |
1980 XIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i XXII Igrzyska Olimpijskie w Moskwie, nowodruk w bardzo pięknym stanie zachowania. | Fi.2526-29 ND |
| 300 PLN | |
34926 |
1980 XIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i XXII Letnie Igrzyska w Moskwie, parka pozioma znaczków za 6,50 zł, lewy z błędem na "krótszy kijek", prawy znaczek z błędem "jasna szyja", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | Fi.2528 B1+B2 Mi.2676 |
| 120 PLN | |
34927 |
1980 XIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i XXII Letnie Igrzyska w Moskwie, znaczek za 8,40 zł z błędem "plama przy 4 na koszulce" na poz.44; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | Fi.2529 B4 Mi.2677 |
| 50 PLN | |
34928 |
| 40 PLN | |
34929 |
1980 35. rocznica układu PRL - ZSRR, parka z uskokiem ząbkowania poziomego. | Fi.2533MK Mi.2681 |
| 40 PLN | |
34930 |
1980 110. rocznica urodzin Lenina, znaczek za 2,50 zł z błędami na poz.35 "brak kropki po W i krótszy przecinek"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.2534 B1 Mi.2682 |
| 30 PLN | |
34931 |
1980 110. rocznica urodzin W.Lenina, dolny prawy znaczek z błędami "krótszy przecinek w nominale" i "brak kropki po W". | Fi.2534 B1+B2 Mi.2682 |
| 25 PLN | |
34932 |
1980 110. rocznica urodzin W. Lenina, prawy znaczek z błędami "krótszy przecinek w nominale" i "brak kropki po W". | Fi.2534 B1+B2 Mi.2682 |
| 40 PLN | |
34933 |
1980 110. rocznica urodzin Lenina, parka znaczków za 2,50 zł, prawy z błędem na poz.16 "krótszy przecinek"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski. | Fi.2534 B3 Mi.2682 |
| 30 PLN | |
34934 |
1980 75. rocznica Rewolucji 1905 roku, arkusz sprzedażny złożony w połowie. | Fi.2535 ark. Mi.2683 |
| 50 PLN | |
34935 |
1980 cenzura Stanu Wojennego, kartka ze stemplem cenzury "KW MO w Piotrkowie Trybunalskim Do pakietów 32". | Fi.2544 |
| 25 PLN | |
34936 |
1980 450. rocznica urodzin Jana Kochanowskiego, arkusz sprzedażny zagięty w połowie. | Fi.2564 ark. Mi.2712 |
| 50 PLN | |
34937 |
1980 35. rocznica powstania ONZ, lewy górny znaczek z błędem "ścieniałe a w Polska". | Fi.2565B1 Mi.2713 |
| 40 PLN | |
34938 |
1980 35. rocznica powstania ONZ, lewy znaczek z błędem "ścięta litera a w Polska i uszkodzona flaga", gwarancja i opis Walocha. | Fi.2565B1 Mi.2713 |
| 35 PLN | |
34939 |
1980 X Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im.Fryderyka Chopina, znaczek za 6,90 zł z prawym marginesem z błędem "jasna plama w koronie dużej wierzby"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Walocha. | Fi.2566 B Mi.2714 |
| 80 PLN | |
34940 |
1980 Dzień Znaczka, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie. | Fi.2567-70 ark. Mi.2715-8 |
| 200 PLN | |
34941 |
1980 150. rocznica Powstania Listopadowego, arkusz sprzedażny złożony w połowie. | Fi.2572 ark. Mi.2720 |
| 50 PLN | |
34942 |
1980 Warszawskie pojazdy konne, seria z pustopolami u góry, z wyjątkiem znaczka za 6 zł z pustopolem u dołu, czyste (Fi.60.-). | Fi.2573-78 Mi.2721-26 |
| 50 PLN | |
34943 |
1980 cenzura Stanu Wojennego, list z Piotrkowa Trybunalskiego ze stemplem cenzury "URZĄD CENZURY 272". | Fi.Ck67 |
| 25 PLN | |
34944 |
1980 "II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SZACHOWY" karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 10.I w Gdyni; temat - SZACHY, LATARNIE MORSKIE. | Fi.Cp698 |
| 20 PLN | |
34945 |
1980 formularz kartki pocztowej zawiadomienia o chorobie zakaźnej. | |
| 40 PLN | |
34946 |
1980 katalog wystawy projektów polskich znaczków pocztowy zawierające ilustracje czarno białe wielu zrealizowanych projektów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, oraz sylwetki projektantów. | |
| 40 PLN | |
34947 |
1981 nowodruk z okazji zjazdu PZF. | Fi.2460ND |
| 15 PLN | |
34948 |
1981 rocznik kopert FDC (bez bl.113(70); Fi.66.-). | Fi.2579-2643 Mi.2727-91 |
| 60 PLN | |
34949 |
1981 rocznik znaczków czystych (Fi.56,10). | Fi.2579-2643 Mi.2727-91 |
| 40 PLN | |
34950 |
1981 Pablo Picasso, nowodruk z podwójnym ząbkowaniem pionowym | Fi.2580ND Mi.Bl.74ND |
| 250 PLN | |
34951 |
1981 Pablo Picasso, nowodruk w pięknym stanie (Fi.280.-). | Fi.2580ND Mi.Bl.74ND |
| 250 PLN | |
34952 |
1981 sport balonowy, prawy znaczek z błędem "ń w Anderson". | Fi.2586B1 Mi.2734 |
| 25 PLN | |
34953 |
1981 sport balonowy, znaczek z błędem "ń w Anderson". | Fi.2586B1 Mi.2734 |
| 20 PLN | |
34954 |
1981 sport balonowy, znaczek z błędem "ń w Anderson". | Fi.2586B1 |
| 25 PLN | |
34955 |
1981 100. rocznica urodzin gen.Władysława Sikorskiego, pasek sześciu znaczków z górnym marginesem z nazwą emisji. | Fi.2594 Mi.2738 |
| 20 PLN | |