The auction will start on 20.09.2024

Auction 119. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34716

1973 Mistrzostwa Świata na żużlu w Chorzowie, znaczek bez druku barwy srebrnej, dla porównania normalny znaczek, fotoatest.

Fi.2125MK
Mi.2273
1 200 PLN
34717

1973 Polska motoryzacja, znaczek za 4 zł z błędem na poz.24 "żółta kreska z lewej strony auta"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.2146 B1
Mi.2294
50 PLN
34718

1973 frankatura mechaniczna - 50 gr "ŚWIATOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA EXPOSITION PHILATELIQUE MONDIALE POZNAŃ 19.8-2.9.73" na karcie pocztowej.

Fi.Cp579
10 PLN
34719

1973 FDC - Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73" bloczek na ilustrowanej karcie poleconej skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu w pierwszym dniu obiegu, zwraca uwagę specjalna "wystawowa" nalepka polecenia; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.46a
Mi.Bl.55
50 PLN
34720

1973 FDC - "Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73"", bloczek na kopercie z doklejonym biletem wstępu skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.91 (46) b
Mi.Bl.56
150 PLN
34721

1973 karnet - czarnodruk "Światowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 73", przygotowany z okazji XI Zjazdu PZF.

Fi.bl.91 ND (46ND)
Mi.Bl.56ND
80 PLN
34722

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 73, nowodruk bloku.

Fi.bl.91ND
Mi.Bl.55SD
35 PLN
34723

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej.

Fi.bl.91ND (46)
Mi.Bl.56ND 
40 PLN
34724

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, makulatura nowodruku z przekreślonym nominałem w barwie czarnej, ze znacznym przesunięciem cięcia, zwłaszcza pionowego i lekkim obróceniem rysunku.

Fi.bl.91ND (46) MK1
Mi.56ND
400 PLN
34725

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, dwa arkusiki nalepek na cele PZF.


50 PLN
34726

1973 nalepki poczty dyliżansowej z okazji 500. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.


30 PLN
34727

1973 polecony służbowy list Ministerstwa Łączności w Warszawie do Poznania. Rzadka nalepka polecenia R


90 PLN
34728

1973 frankatura mechaniczna Światowej Wystawy Filatelistycznej w Poznaniu, tematyka Mikołaj Kopernik.


60 PLN
34729

1973 arkusik plakietek lotu pocztowego nad Warszawą na rzecz Centrum Zdrowia dziecka.


20 PLN
34730

1974 "WOJSKOWA MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" seria wydana z okazji 30-lecia LWP skasowana 21.X okolicznościowo na karcie.

Fi.2127-30
Mi.2275-78
40 PLN
34731

1974 rocznik kopert FDC (bez bl.92a(47a), bl.92b(47b), bl.93(48), bl.94(49); Fi.66.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
70 PLN
34732

1974 rocznik znaczków czystych (Fi.115.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
90 PLN
34733

1974-1975 TOM XI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 223,60 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2148-2273
Mi.2296-2420
180 PLN
34734

1974 rośliny w twórczości Stanisława Wyspiańskiego, znaczek cięty, gwarancja Kalinowski.

Fi.2151nz
Mi.2299U
500 PLN
SOLD
34735

1974 X Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w RFN, czworoblok znaczków z bloku z górnym marginesem; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2168+2169
Mi.2315+2316
20 PLN
34736

1974 sławne polskie żaglowce, znaczek bez druku barwy zielonej i oliwkowej.

Fi.2170MK2
Mi.2317
700 PLN
34737

1974 XIX Międzynarodowy Kongres Ogrodniczy w Warszawie, parka pozioma znaczków za 1 zł, prawy z błędem na poz.10 "żółta plama na płatku kwiatu"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2184 B1
Mi.2331
60 PLN
34738

1974 XIX Międzynarodowy Kongres Ogrodniczy w Warszawie, znaczki za 4,90 zł w czworobloku, lewy górny z błędem na poz.39 "Ó zamiast O - KÓNGRES"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2188 B1
Mi.2337
60 PLN
34739

1974 XIX Międzynarodowy Kongres Ogrodniczy w Warszawie, znaczek za 5 zł z błędem na poz.39 "prawe ramię litery Y zakończone szpiczasto"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2189 B2
Mi.2336
40 PLN
34740

1974 polski drzeworyt ludowy, narożny znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.2203
Mi.2350
30 PLN
34741

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, list ekspresowy z Poznania do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.bl.92a
Mi.Bl.57
25 PLN
34742

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok z błędem "wcięcie w drugim 0 w nominale", gwarancja i oznaczenie.

Fi.bl.92aB1
20 PLN
34743

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok ostemplowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.92b(47b)
Mi.Bl.57
35 PLN
34744

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok ząbkowany z błędem "ścięte prawe ramię litery A w MIĘDZYNARODOWA".

Fi.bl.92b B1
Mi.Bl.57
40 PLN
34745

1974 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w RFN, bloki.

Fi.bl.93-4
Mi.Bl.59-60
25 PLN
34746

1974 Bloki z błędami B1. Blok 92a wcięcie w drugim 0 oraz spiczaste zakończenie "Ł", a blok 92b ścięte ramię "A" w "Międzynarodowa".

Fi.bl92a, b B1
Mi.Bl.57-8
50 PLN
34747

1974 karnet okolicznościowy bilateralnej wystawy filatelistycznej Kraków - Warszawa.


25 PLN
34748

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2232 + 4x2233) zawierający znaczki wydane z okazji 26. Zjazdu Europejskiej Federacji Zootechnicznej w Warszawie; na stronie 3 okładki poprawiono brązowym mazakiem opłaty w obrocie zagranicznym z 4,- na 6,- zł i z 2,70 na 4,20 zł; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.6g (2232, 2233)
Mi.2379, 2380
100 PLN
SOLD
34749

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2272 + 4x2273) zawierający znaczki wydane z okazji VII Zjazdu PZPR, skasowane w dniu wejścia do obiegu - 8.XII stemplem okolicznościowym "VII ZJAZD PZPR WARSZAWA PKiN 8-XII-1975" odciśniętym również na okładce; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.6i (2272-73)
Mi.2419-20
60 PLN
34750

1975 (1976) zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2320 + 4x2321) zawierający znaczki wydane z okazji 25-lecia Fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie; na stronie 3 okładki poprawiono brązowym mazakiem opłaty w obrocie zagranicznym z 4,- na 6,- zł i z 2,70 na 4,20 zł; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.6j (2320, 2321)
Mi.2467-68
80 PLN
SOLD
34751

1975 (1979) zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2457 + 4x2458) - niekatalogowany zawierający znaczki wydane z okazji Międzynarodowego Roku Dziecka; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.7 (2457, 2458)
Mi.2604, 2605
200 PLN
SOLD
34752

1975 nowodruk w postaci bloczka z okazji 25-lecia Polskiego Związku Filatelistów.

Fi.2148-50ND
10 PLN
SOLD
34753

1975 list z Poznania do Stanów Zjednoczonych.

Fi.2195, 2199
Mi.2342, 2346
10 PLN
34754

1975 list z Poznania do Stanów Zjednoczonych.

Fi.2196
Mi.2343
10 PLN
34755

1975 rocznik znaczków czystych (Fi.108,60).

Fi.2206-73
Mi.2353-2420
90 PLN