34596 |
1969-78 komplet arkusików kosmosu (Mi.102,50 euro, Fi.259.-). | Fi.1793-2417a ex Mi.1940-B.71 ex |
| 220 PLN | |
34597 |
1969 pierwsze lądowanie na Księżycu, arkusik z błędem na znaczku z poz.3 "kropka pod R w "WYPRAWA". | Fi.1793ark. (1793 B1) Mi.1940 KB |
| 70 PLN | |
34598 |
| 40 PLN | |
34599 |
1969 odsłonięcie pomnika na majdanku, arkusz sprzedażny zagięty w połowie. | Fi.1803 ark. Mi.1950 |
| 50 PLN | |
34600 |
1969 bezpieczeństwo ruchu na drogach publicznych, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie. | Fi.1812-4 ark. Mi.1959-61 |
| 200 PLN | |
34601 |
1969 rzemiosło polskie w XVI-wiecznym malarstwie z Kodeksu Behema, offsetowy druk wielokolorowy przy wielomilionowych nakładach charakteryzował się czasami dużymi różnicami w nasyceniu kolorów co powodowało powstawanie znacznych nawet różnic w barwach znaczków - od niedawna w katalogu Fischera zaczęto katalogować takie odmiany. | Fi.1816 Mi.1963 |
| 30 PLN | |
34602 |
1969 rzemiosło polskie w XV_-wiecznym malarstwie z Kodeksu Behema, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie. | Fi.1816-23 ark. Mi.1963-70 |
| 500 PLN | |
34603 |
| 70 PLN | |
34604 |
1969 Polska rzeźba ludowa, 20 gr arkusz sprzedażny, 4 sektor, z błędem na poz.27 "kreseczka pod prawym butem"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja. | Fi.1824 B Mi.1971 |
| 70 PLN | |
34605 |
1969 współcześni pisarze polscy, seria ze znaczkami rozdzielonymi przywieszką z dodatkowym rzędem znaczków poniżej. | Fi.1832-8 Mi.1979-85 |
| 600 PLN | |
34606 |
| 350 PLN | |
34607 |
| 360 PLN | |
34608 |
1969 malarstwo polskie, seria w arkusikach sprzedażnych. | Fi.bl.57-64 Mi.1941-8 |
| 70 PLN | |
34609 |
1969 Malarstwo polskie (II) - komplet bloków, do niedawna katalogowanych jako arkusiki, niezbędnych do skompletowania rocznika, czyste (Fi.70.-). | Fi.bl.57-64 Mi.Klb.1941-48 |
| 70 PLN | |
34610 |
1969 Malarstwo polskie -Jacek Malczewski, makulatura bloku ze znaczkami za 40 gr. w dużym formacie - szeroko cięta po lewej stronie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.bl.58 MK Mi.1942 |
| 600 PLN | |
34611 |
1970 25. rocznica wyzwolenia Warszawy, arkusz (3 sektor) znaczków skasowany stemplem okolicznościowym "XXV ROCZNICA WYZWOLENIA WARSZAWY", pełna guma. | Fi.1839 Mi.1986 |
| 50 PLN | |
34612 |
1970 25. rocznica wyzwolenia Warszawy, arkusz sprzedażny. | Fi.1839 ark. Mi.1986 |
| 70 PLN | |
34613 |
1970-1971 TOM IX JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 428,70 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.1839-1994 Mi.1986-2141 |
| 350 PLN | |
34614 |
1970-1979 komplet czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.1108,80). | Fi.1839-bl.66 Mi.1986-Bl.80 |
| 750 PLN | |
34615 |
1970 rocznik znaczków czystych (Fi.158,30). | Fi.1839-bl.76 Mi.1986-Bl.44 |
| 100 PLN | |
34616 |
1970 rocznik kopert FDC (bez bl.: 65(Ark.1850), 67-74; Fi.93,50). | Fi.1839-bl.76(39) Mi.1986-Bl.44 |
| 40 PLN | |
34617 |
1970 25. rocznica wyzwolenia Warszawy, prawy znaczek z przesuniętą w górę perforacją - brak srebrnej obwódki rysunku u góry znaczka, znaczek po lewo do porównania. | Fi.1839MK Mi.1986 |
| 15 PLN | |
34618 |
1970 100-lecie Związku Zawodowego Pracowników Poligrafii, znaczek za 60 gr z błędem "brak A w podpisie A.HEIDRICH" na poz.16; słabsza perforacja po prawej stronie u dołu i lekkie poziome podgięcie papieru; gwarancja i opis Walocha. | Fi.1840 B1 Mi.1987 |
| 50 PLN | |
34619 |
1970 "FROMBORK/ OPERACJA 1001/ AKCJA LETNIA 70" znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 7.8, stemplem o tematyce harcerskiej. | Fi.1849 Mi.1996 |
| 10 PLN | |
34620 |
1970 Turystyka - na piastowskim szlaku, znaczek z przywieszką z błędem na poz.7 w 1 sektorze "pęknięty budynek"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | Fi.1853 B1 Mi.2002 |
| 60 PLN | |
34621 |
1970 "ZHP HUFIEC KOZIENICE" znaczek na ozdobnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 9.V. z okazji rocznicy bitwy pod Studziankami; temat - HARCERSTWO. | Fi.1858 Mi.2000 |
| 10 PLN | |
34622 |
1970 25. rocznica zjednoczenia Ziem Zachodnich i Północnych, wieloblok 9 znaczków z błędami; na poz. 1, 2, 3, 9 "brak korony orła"; na poz. 11 "zniekształcony przód korony"; na poz. 10 korona w kształcie jednej kreski", lekkie rozdarcie perforacji pomiędzy pierwszym i czwartym znaczkiem, gwarancja i opis Walocha. | Fi.1858B1, B3, B7 Mi.2000 |
| 200 PLN | |
34623 |
1970 życie i działalność Mikołaja Kopernika, dwa paski z górnym marginesem arkusza, dwie górne listwy z dwóch różnych sektorów, paski powtarzalna usterka formy drukowej na 6 znaczku, złożone w połowie. | Fi.1868 Mi.2015 |
| 80 PLN | |
34624 |
1970 Życie i działalność Mikołaja Kopernika, znaczek za 2,50 zł z błędem "plamy na zewnątrz barwnej ramki: z lewej u dołu na wysokości rysunku barbakanu i u góry z prawej na wysokości rogu" na poz.41; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.1869 B1 Mi.2016 |
| 60 PLN | |
34625 |
1970 miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego, pasek znaczków z bloku z abklaczem barwy złotej. | Fi.1871 |
| 40 PLN | |
34626 |
1970 miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego, list polecony z Poznania do Niemiec, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy. | Fi.1877 Mi.2024 |
| 100 PLN | |
34627 |
1970 Polska na morzu 1939-1945, seria znaczków metrykalnych z oznaczeniem walca (1 walec, 1 nakład) znajdującym się nad 4 znaczkiem w arkuszu; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1882-84 Mi.2029-31 |
| 40 PLN | |
34628 |
1970 polskie malarstwo współczesne, makulaturowy znaczek z przesuniętym drukiem kolorów. Znaczek bez gumy - tak makulatura "wyszła" z drukarni. Gumowana makulatura w tym wydaniu ma najczęsciej dorabianą gumę. | Fi.1889MK Mi.2036 |
| 200 PLN | |
34629 |
1970 stacja automatyczna Łuna 16 na orbicie, arkusik z nie przeperforowanym lewym marginesem. | Fi.1893 ark. II Mi.2040 KB |
| 150 PLN | |
34630 |
1970 Stacja automatyczna Łuna 16 na orbicie - komplet znaczków z przywieszkami, czyste (Fi.48.-). | Fi.1893Pw Mi.2040Zf |
| 40 PLN | |
34631 |
1970 Arrasy wawelskie, znaczek za 1,35 zł z błędem na poz.28 "czerwona plamka w lewym dolnym rogu"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | Fi.1896 B1 Mi.2043 |
| 40 PLN | |
34632 |
1970 Stacja automatyczna Łuna 16 na orbicie, arkusik z nie przeperforowanym lewym marginesem, czysty (Fi.150.-). | Fi.Ark.1893II Mi.2040 |
| 120 PLN | |
34633 |
1970 "MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA LENIN I JEGO IDEE", karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 18.X w Krakowie. | Fi.Cp460 |
| 10 PLN | |
34634 |
1970 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Kraków 1970", bloczek na kopercie skasowany 10.X stemplem okolicznościowym i datownikiem w Krakowie, z dodatkową nalepką wystawową - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - niedostępne w abonamencie; doskonały stan zachowania. | Fi.bl.65 (ark.1850) Mi.Bl.42 |
| 300 PLN | |
34635 |
1970 Miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego - komplet bloków, do niedawna katalogowanych jako arkusiki, niezbędnych do skompletowania rocznika, czyste (Fi.80.-). | Fi.bl.67-74 Mi.Klb.2017-24 |
| 60 PLN | |