34116 |
1961 VI Kajakowe Mistrzostwa Europy, marginesowy znaczek za 2,50 zł. z rzadkim - III.6 położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Walocha. | Fi.1112B Mi.1256A |
| 45 PLN SOLD | |
34117 |
1961 40 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.2. | Fi.1116 III.2 Mi.1260 |
| 10 PLN | |
34118 |
1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.6, gwarancja i opis położenia znaku wodnego Schmutz. | Fi.1120 Mi.1264 |
| 200 PLN SOLD | |
34119 |
1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 2,50 zł. ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.4, gwarancja i opis. | Fi.1121 Mi.1265 |
| 80 PLN | |
34120 |
1961 15. rocznica powstania UNICEF, parka rozdzielona międzypolem. | Fi.1127 Mi.1272 |
| 35 PLN | |
34121 |
1961 XV sesja RWPG, parka znaczków za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.6, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.1131 Mi.1276 |
| 170 PLN SOLD | |
34122 |
1961 owady chronione, seria z odmianami papieru. | Fi.1132-43 Mi.1277-88 |
| 130 PLN | |
34123 |
1961 Owady chronione, seria na kartach maksimum. | Fi.1132-43 Mi.1277-88 |
| 400 PLN | |
34124 |
1961 Owady chronione, seria czysta (Fi.100.-). | Fi.1132-43 Mi.1277-88 |
| 70 PLN | |
34125 |
1961 Owady chronione, seria znaczków kasowanych z pełną oryginalną gumą (Fi.30.-). | Fi.1132-43 Mi.1277-88 |
| 20 PLN | |
34126 |
1961 FDC - "Owady chronione", 6 kopert (Fi.110.-). | Fi.1132-43 Mi.1277-88 |
| 60 PLN | |
34127 |
1961 owady chronione, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie. | Fi.1132-43 ark. Mi.1277-88 |
| 3 000 PLN | |
34128 |
1961 owady chronione, znaczek marginesowy z błędnie naniesioną i poprawioną na nową wartość liczby rozrachunkowej. | Fi.1137 Mi.1282 |
| 30 PLN | |
34129 |
1961 owady chronione, znaczek z błędem "przerwane L i k". | Fi.1137B1 Mi.1281 |
| 10 PLN | |
34130 |
1961 Owady chronione, znaczek za 5,60 zł z błędem "chorągiewka przy literze Ł w ZŁ" na poz.13; kasowane z pełną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.1143 B1 Mi.1288 |
| 50 PLN | |
34131 |
1961 Owady chronione, znaczek za 5,60 zł z błędem "chorągiewka przy ZŁ" (13 pozycja w arkuszu) na kopercie FDC (Fi.180.-); gwarancja Krawczyk. | Fi.1143 B1 Mi.1288 |
| 150 PLN | |
34132 |
1961 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Miast Targowych "Intermess II", blok typu I na papierze ze znakiem wodnym III.5 skasowany dwoma stemplami okolicznościowymi wystawy na liście poleconym wyałanym 3.8 do Warszawy, dodatkowo dwie nalepki wystawowe; datownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.bl.29I Mi.Bl.25 |
| 30 PLN | |
34133 |
1961 służbowy list polecony z dyrekcji Poczty w Katowicach do Niemiec. R- D.O.P.T. | |
| 60 PLN SOLD | |
34134 |
1962 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Chile 1962, komplet kart okolicznościowych z okazji meczu eliminacyjnego Polska - Jugosławia, z dwoma - niebieską i brązową - dodatkowymi nalepkami olimpijskimi z pamiątkowym nadrukiem; temat - PIŁKA NOŻNA. | Fi.943 Mi.1088 |
| 30 PLN | |
34135 |
1962 list z Łodzi do Jaworzna, kasownik okolicznościowy Dni Filmu Polskiego. | Fi.1049 |
| 40 PLN | |
34136 |
1962 20. rocznica powstania PPR, parka rozdzielona pustopolem. | Fi.1144 Mi.1289 |
| 15 PLN | |
34137 |
1962 20. rocznica powstania PPR, seria w parkach rozdzielonych międzypolem. | Fi.1144-8 Mi.1289-93 |
| 160 PLN | |
34138 |
1962 20.rocznica powstania PPR, seria w parkach rozdzielonych międzypolami, kasowane z pełną oryginalną gumą (Fi.100.-). | Fi.1144-48 Pp Mi.1289-93 |
| 70 PLN | |
34139 |
1962 20.rocznica powstania PPR, seria w parkach rozdzielonych międzypolami, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.200.-). | Fi.1144-48 Pp Mi.1289-93 |
| 180 PLN | |
34140 |
1962 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1149-51a, b + 2 x bl.30(24); Fi.170,50). | Fi.1144-1221 Mi.1289-1369 |
| 150 PLN | |
34141 |
| 190 PLN | |
34142 |
1962-1963 TOM V JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego Ark.1149-1151a FIS, które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to 691 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.1144-1308 Mi.1289-1456 |
| 490 PLN | |
34143 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, karnet okolicznościowy. | Fi.1149-51 |
| 50 PLN | |
34144 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, znaczki za 40 gr i 1,50 zł skasowane okolicznościowo 21.2 na specjalnej widokówce wydanej z okazji zawodów wysłanej do Warszawy; dobry stan zachowania. | Fi.1149a, 1151a Mi.1294A, 1296A |
| 40 PLN | |
34145 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, znaczek za 60 gr z błędem na poz.48 "ogonek na dolnym łuku w literze Ś wyrazu ŚWIATA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | Fi.1150a B1 Mi.1295A |
| 50 PLN SOLD | |
34146 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, narożnikowy znaczek za 1,50 zł z rzadkim błędem na poz.1 "fioletowa kreska na lewym skraju grupy świerków"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | Fi.1151b B2 Mi.1299 |
| 150 PLN | |
34147 |
1962 Polskie Ziemie Zachodnie (II), 95 gr znaczki na papierze ze znakiem wodnym III.1 czworoblok metrykalny z oznaczeniem nad 1 znaczkiem: walca, sektora drukarskiego, autotronu - ukośnej kreski służącej do sterowania automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1153-54 Mi.1301-02 |
| 40 PLN | |
34148 |
1962 XV Wyścig Pokoju, znaczek za 60 gr. z błędem "kreska zamiast kropki pomiędzy PRAGA i WARSZAWA", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.1158 B1 Mi.1306 |
| 30 PLN | |
34149 |
1962 XV Wyścig Pokoju, dolny znaczek z błędem "kropka zamiast kropki między PRAGA i WARSZAWA". | Fi.1158B1 Mi.1306 |
| 20 PLN | |
34150 |
1962 XV Wyścig Pokoju, znaczek z niespasowanym drukiem barw. | Fi.1158MK Mi.1306 |
| 150 PLN | |
34151 |
| 40 PLN | |
34152 |
1962 wielcy Polacy, Konopnicka z "broszką". | Fi.1169B1 Mi.1316I |
| 100 PLN SOLD | |
34153 |
1962 karta maksimum - "Zatruta Studnia" obraz Jacka Malczewskiego na karcie i znaczku wydanym z okazji Dnia Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej, kasownik okolicznościowy z 20.6.1963 "DNI OCHRONY ZABYTKÓW". | Fi.1189 Mi.1337 |
| 30 PLN | |
34154 |
1962 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, dolny znaczek z błędem "ścięta cyfra 2 w dacie 1962", gwarancja Kalinowski. | Fi.1195AB1 Mi.1343B |
| 25 PLN | |
34155 |
1962 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, nieząbkowane znaczki za 2,50 zł - parka z lewym marginesem z napisem "II RYCHT" przed 13 znaczkiem i punkturą przed 13/19 znaczkiem, wg. Polskich Znaków Pocztowych są to: "[...] znaki maszynistów na bocznych marginesach, notatki "II rycht" przed 13 znaczkiem niektórych wartości (1 zł, 2,50 zł)."; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1196A Mi.1344B |
| 60 PLN | |