34076 |
1960 Historyczne miasta polskie, czworoblok znaczków za 1 zł. - niespotykana w obiegu odmiana z ciemnoszarym tłem katalogowana jako niespasowanie barwy -.-, gwarancja Krawczyk. | Fi.1052 MK Mi.1196 |
| 600 PLN | |
34077 |
1960 Historyczne miasta polskie - Gdańsk, czworoblok znaczków za 1,15 zł., odmiana ze znacznym przesunięciem barwy pomarańczowej co najlepiej widać na dachach i żaglu; na wartości 1 zł. katalogowane jako niespasowanie barwy (Fi.1052 MK -.-), wg podręcznika Polskie Znaki Pocztowe t.V s.22: "Tło znaczków wartości złotowych odbijano walcami rotograwiurowymi bez oznaczeń. Czasem oba walce nie spadały się [pisownia oryginalna] dokładnie, powodując przesunięcia tła na znaczkach [...] Czasem uzyskanie dokładnego spadania się walców było bardzo trudne i poważne ilości odbitek arkuszowych odrzucano", na jednym znaczku mocniejsze (z prześwitką), na dwu innych maleńkie przywarcia na gumie, gwarancja. | Fi.1053 MK Mi.1210 |
| 600 PLN | |
34078 |
1960 historyczne miasta polskie, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów, gwarancja Walocha. | Fi.1057 Mi.1213 |
| 50 PLN | |
34079 |
1960 historyczne miasta polskie, pojedyncza frankatura znaczka za 5,60 zł na liście poleconym do Brazylii, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.1061 Mi.1217 |
| 250 PLN | |
34080 |
1960 ptaki chronione w Polsce, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr., w arkuszu znaczek z błędem "niebieska obroża na szyi", gwarancja. | Fi.1062 ark. (1062B1) Mi.1197 |
| 50 PLN | |
34081 |
1960 Ptaki chronione w Polsce, seria czysta (Fi.80.-) | Fi.1062-73 Mi.1197-1208 |
| 55 PLN | |
34082 |
1960 Ptaki chronione w Polsce, seria znaczków kasowanych z pełną oryginalną gumą (Fi.22.-). | Fi.1062-73 Mi.1197-1208 |
| 20 PLN | |
34083 |
1960 FDC - "Ptaki chronione w Polsce", 4 koperty (Fi.80.-). | Fi.1062-73 Mi.1197-1208 |
| 60 PLN | |
34084 |
1960 ptaki chronione w Polsce, dolny prawy znaczek z błędem występującym w części nakładu "niebieska obroża", gwarancja i opis Walocha. | Fi.1062B1 Mi.1197 |
| 40 PLN | |
34085 |
1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek z błędem na poz. 8 występujący w części nakładu "niebieska obroża na szyi ptaka", gwarancja i opis Walocha. | Fi.1062B1 Mi.1197 |
| 30 PLN | |
34086 |
1960 ptaki chronione w Polsce, znaczki w różnych odmianach barw, prawy znaczek z drukiem barwy czerwonej w miejsce żółtej. | Fi.1062MK Mi.1197 |
| 30 PLN | |
34087 |
1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek makulaturowy z niespasowanym drukiem kolorów, gwarancja Walocha. | Fi.1063MK Mi.1198 |
| 50 PLN | |
34088 |
1960 ptaki chronione w Polsce, niespasowany druk kolorów - pogrubione nogi. | Fi.1065 Mi.1200 |
| 35 PLN | |
34089 |
1960 FDC - "Ptaki chronione w Polsce", znaczek za 40 gr z błędem "pogrubione litery NY w CZARNY" na poz.8 w części nakładu, pozostałe 3 koperty gratis (komplet FDC Fi.80.-); gwarancja; temat - PTAKI. | Fi.1065 B1, 1062-73 Mi.1197-1208 |
| 100 PLN | |
34090 |
1960 ptaki chronione w Polsce, górny prawy znaczek z błędem "pogrubione NY", gwarancja i opis Walocha. | Fi.1065B1 Mi.1200 |
| 35 PLN | |
34091 |
1960 karty maksimum - ptaki chronione w Polsce, 4 najwyższe wartości; temat - PTAKI. | Fi.1070-73 Mi.1205-08 |
| 150 PLN | |
34092 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok. | Fi.bl.22 |
| 320 PLN | |
34093 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), blok 24 za 1,35 zł. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu Wz.III.5 zamiast Wz.III.3, blok 23 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 3 sektorze na znaczku z poz.1 "cyfra 9 w 1939 z ogonkiem" i z poz.3 "dwie poziome kreski w literze L w POLSKIEGO", bardzo ładny stan zachowania. | Fi.bl.22-26 (bl.24 Wz.5), 1008 B6 + B7 Mi.1151-55 |
| 5 600 PLN | |
34094 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), każdy z tym samym numerem, blok 22 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 6 sektorze na znaczku z poz.3 "litera T wybrzuszona" i z poz.4 "czubek pierwszej narty zalany" - patrz szczegóły; blok 24 za 1,35 zł. z numerem w kolorze szarym i co widać na szczególe odbitym zupełnie innym numeratorem - patrz litera "N", ten walor powstał przy kompletowaniu zestawów arkusików, kiedy kilka uszkodzonych egzemplarzy wymieniono z puli rezerwowej numerując je odpowiednio numerem danego zestawu; to najrzadsze bloki powojennej Polski, bardzo ładny stan. | Fi.bl.22-26 1008 B11 + B12 Mi.1151-55 |
| 2 400 PLN | |
34095 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok. | Fi.bl.25 |
| 320 PLN | |
34096 |
1960 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusik ze znakiem wodnym w położeniu III.2., z kasowaniem okolicznościowym tej Wystawy z dnia otwarcia, a jednocześnie z pierwszego dnia obiegu znaczka. | Fi.bl.27 Mi.1177 |
| 120 PLN | |
34097 |
1960 "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusiki ze znakiem wodnym w położeniu III.2 i III.8 (Fi.220.-). | Fi.bl.27 Mi.1177 |
| 180 PLN | |
34098 |
1960-81 zestaw ośmiu czarnodruków w pięknym stanie. | |
| 360 PLN | |
34099 |
1960 arkusik nalepek z okazji Wielkopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Poznaniu. | |
| 60 PLN | |
34100 |
1961 VI Kajakowe Mistrzostwa Europy, projekty kompletnej serii znaczków autorskie Ryszarda Dudzickiego wykonane na grubej 3 mm tekturze w dużym formacie 12,1 x 25,3 cm, znaczki tego wydania zrealizowane dokładnie według tych projektów, podpis autora pod każdym projektem i na odwrocie, unikalne, z archiwum po autorze. | Fi.110-2P Mi.1254-6 |
| 4 800 PLN | |
34101 |
1961 M/S "Batory" - list wysłany z agencji pokładowej 23.12 do Warszawy, na odwrocie datownik odbiorczy. | Fi.935 Mi.1080 |
| 60 PLN | |
34102 |
1961 rocznik znaczków czystych (Fi.225,90). | Fi.1074-1143 Mi.1218-88 |
| 180 PLN | |
34103 |
1961 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1077-1080 + Bl.23I-II; Fi.251,50). | Fi.1074-1143 Mi.1218-1288 |
| 220 PLN | |
34104 |
1961 pierwszy lot człowieka w kosmos - Jurij Gagarin, parka znaczków za 60 gr. na papierze ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.5, gwarancja i opis. | Fi.1083 Mi.1227 |
| 85 PLN SOLD | |
34105 |
1961 pierwszy lot człowieka w kosmos - Jurij Gagarin, marginesowy dwunastoblok znaczków za 60 gr. na papierze ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.5 (Fi.480.-), dodatkowo na poz.7 katalogowany błąd "literka L przy biegunie południowym", dwunastoblok drugiego znaczka tej serii gratis, gwarancja i oznaczenia odmiany znaku wodnego na każdym znaczku. | Fi.1083 B1 Mi.1227 |
| 800 PLN | |
34106 |
1961 XXX Międzynarodowe Targi Poznańskie, znaczek z niespasowanym drukiem barwy niebieskiej. | Fi.1087MK Mi.1231 |
| 120 PLN | |
34107 |
1961 Wielcy Polacy - Mieszko I, znaczek za 60 gr., znaczek metrykalny z oznaczeniem walca (1 walec, 1 nakład) znajdującym się nad 7 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1088 Mi.1232 |
| 35 PLN | |
34108 |
1961 Wielcy Polacy - Kazimierz Wielki, znaczek za 60 gr., znaczek metrykalny z oznaczeniem walca (1 walec, 1 nakład) znajdującym się nad 7 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1089 Mi.1233 |
| 35 PLN | |
34109 |
1961 polski przemysł okrętowy, seria na kopertach pierwszego dnia obiegu. | Fi.1094-9 FDC |
| 15 PLN | |
34110 |
1961 polski przemysł okrętowy, narożny czworoblok z pustopolami (2x2) przy dolnym marginesie. | Fi.1095 Mi.1239 |
| 120 PLN | |
34111 |
1961 polski przemysł okrętowy, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie. | Fi.1095 Mi.1239 |
| 220 PLN | |
34112 |
1961 polski przemysł okrętowy, pasek znaczków za 1,55 zł z pustopolem na dolnym marginesie. | Fi.1095 Mi.1239 |
| 230 PLN SOLD | |
34113 |
1961 Konferencja Ministrów Łączności Krajów Socjalistycznych, górny znaczek z błędem "wcięcie w kuli ziemskiej", gwarancja Kalinowski. | Fi.1102B4 Mi.1246 |
| 25 PLN | |
34114 |
1961 Konferencja Ministrów Łączności Krajów Socjalistycznych, górny znaczek z błędem "uszkodzona litera Q", gwarancja Kalinowski. | Fi.1102B5 Mi.1246 |
| 25 PLN | |
34115 |
1961 Polskie Ziemie Zachodnie, znaczek za 40 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.3, gwarancja Falkowski. | Fi.1103-04 Pw Mi.1247-48 |
| 40 PLN | |