The new auction will start soon

Auction 118. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
24335

1923 pokwitowanie telegraficzne z Posady Olchowskiej.

Fi.Ct13
60 PLN
24336

1923 pokwitowanie telegraficzne na telegram prywatny.

Fi.Ft4x
75 PLN
SOLD
24337

1923 formularz przekazu pobraniowego bez sygnatury.


60 PLN
24338

1923 kartka do korespondencji wydawnictwa "Rocznika Astronomicznego".


40 PLN
24339

1924 kartka pocztowa bez wydrukowanego znaku opłaty nadana z Krakowa 10.11.24 do Warszawy.

Fi.Cfp I
40 PLN
24340

1924 kartka do korespondencji domu wysyłkowego "Elite".


40 PLN
24341

1924 kartka do korespondencji wydawnictwa "Płomyk" w Warszawie.


40 PLN
24342

1924 kartka z dopłatą na Polską Macierz Szkolną.


40 PLN
SOLD
24343

1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 140x90 mm, bez sygnatury nakładu; karta dofrankowana (obowiązkowa dopłata 1 gr) i wysłana 26.VI.26 ze Lwowa do Krakowa;

1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 140x90 mm, bez sygnatury nakładu; karta wysłana 10.12 z miejscowości Paleśnica do Krakowa, doskonale odciśnięty rusztowy kasownik nadawczy;

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (P.Z.G.No 76-10.000.0000-26.);

1926 Kolumna Zygmunta - 20 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, sygnatura (P.Z.G.Nr 235-5.000.0000-26.);

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (G.D.P.iT. XII-926); usterka - w sygnaturze brak nawiasu otwierającego przed XII-926;

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (G.D.P.i T. XII-926); karta wysłana 5.VI.27 z Czortkowa do Krakowa;

1927 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 58,5 mm, sygnatura (M.P.i T. II-1927); karta wysłana 11.9 z Jordanowa do Krakowa, rusztowy kasownik nadawczy;

1927 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 58,5 mm, sygnatura (M.P.i T. X-1927); karta dofrankowana i wysłana 19.6 z Rabki do Krakowa, rusztowy kasownik nadawczy; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp42, 43I, 43II, 45Ia
400 PLN
24344

1926 Kolumna Zygmunta - 20 gr, brak kropki po 26 w sygnaturze nakładu; karta wysłana 23.VII.1934 z Iłży do Rembertowa.

Fi.Cp45I B1
40 PLN
24345

1926 kolumna Zygmunta, całostka z krótką sygnaturą z obiegu pocztowego.

Fi.Cp45Ia
25 PLN
24346

1926 kolumna Zygmunta, całostka z krótką sygnaturą.

Fi.Cp45Ia
80 PLN
SOLD
24347

1926 całostka z sygnaturą krótką z obiegu pocztowego z 1934 roku. W górnej części uszczerbiona

Fi.Cp45Ia
25 PLN
24348

1926 kolumna Zygmunta, całostka z długą sygnaturą z obiegu pocztowego.

Fi.Cp45Ib
35 PLN
SOLD
24349

1927 kartka z Torunia 11.8.27 do Wiednia.

Fi.Cp45I
20 PLN
24350

1927 kolumna Zygmunta, całostka z drukiem potrójnym; podwójnym i dodatkowym na odwrocie, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp47Dpt
3 000 PLN
24351

1928 kartka z Królewskiej Huty do Monachium.

Fi.Cp45
15 PLN
24352

1928 całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą XI-1931 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp49II
200 PLN
SOLD
24353

1929 kartka ze Zdun do Niemiec, sygnatura II-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
24354

1930 kartka z Szopienic 19.3.30 do Niemiec.

Fi.Cp45I
20 PLN
24355

1930 kartka do korespondencji piekarni parowej Franciszek Lessnau w Pucku.


40 PLN
24356

1930 kartka do korespondencji księgarni pocztowej "Lot" z Lublina.


20 PLN
24357

1931 kartka z Częstochowy do Nowego Jorku, sygnatura VII-1930, kartka pisana w języku hebrajskim.

Fi.Cp48
15 PLN
24358

1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Warszawa - Łazienki, niewielkie rozdarcie na górze.

Fi.Cp50E
60 PLN
24359

1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tyniec - ruiny zamku.

Fi.Cp50E
80 PLN
24360

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 26, sygnatura VIII-1931, ślady podlepek na odwrocie.

Fi.Cp50I
80 PLN
24361

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa Plac Zamkowy, II nakład, linie typografią; dofrankowana i wysłana 23.XII ze Lwowa do miejscowości Cieciorka, znaki opłaty skasowane stemplem okolicznościowym "KUP KSIĘGĘ KU CZCI POLEGŁYCH LOTNIKÓW" Lwów 2 wyróżnik "a" (Myślicki 32 105); dobry stan zachowania (Fi.220.-); gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp50IIa
150 PLN
24362

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 28 - CZARNOHORA, Karpaty Wschodnie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka; czysta, doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50IIb
400 PLN
24363

1931 wydanie ilustrowane - Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5 z stemplem "WZÓR" na znaku opłaty, kartki z tym nadrukiem wydała poczta polska dla celów okazowo - reklamowych, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp50IIb
1 300 PLN
24364

1931 Henryk Sienkiewicz, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie czerwonej, karta z ilustracją nr 17, bardzo rzadkie, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp50IIb WZÓR
1 500 PLN
24365

1931 Henryk Sienkiewicz, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie czerwonej, karta z ilustracją nr 4, bardzo rzadkie, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp50IIb WZÓR
1 500 PLN
24366

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - jezioro Góreckie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
24367

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 27 - Hel, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
24368

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 32 - Orłowo Morskie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
24369

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 4, długa sygnatura IX-1931, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
24370

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, długa sygnatura IX-1931, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
24371

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, długa sygnatura IX-1931, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
24372

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 1, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura długa.

Fi.Cp50IIc
35 PLN
SOLD
24373

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura długa.

Fi.Cp50IIc
35 PLN
24374

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 2, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp50IIc
100 PLN