Auction 118. Postal stationery

24295

1920 kartka do obrotu zagranicznego z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
30 PLN
24296

Fi.Cp33
40 PLN
24297

1920 kartka z hasłem propagandowym E.

Fi.Cp35II
60 PLN
24298

1920 całostka z hasłem propagandowym c.

Fi.Cp35II
100 PLN
24299

1920 kartka do korespondencji zagranicznej z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
110 PLN
24300

1920 orzeł na tarczy barokowej, całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
180 PLN
24301

1920 kartka z Bielska do Niemiec.

Fi.CpCp31
30 PLN
24302

1920 pokwitowanie telegraficzne.

Fi.Ct7
40 PLN
24303

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", dofrankowane na odwrocie w związku ze wzrostem taryfy pocztowej unieważnione niespotykanym kasownikiem - dwie równoległe poziome linie, stempelek urzędu telegraficznego "Warszawa C", na froncie w lewym górnym rogu odciśnięta duża cyfra "1", słabszy stan zachowania.

Fi.Ct8
250 PLN
24304

Fi.Ct8
70 PLN
24305

1920 formularz przekazu pocztowego bez sygnatury.

30 PLN
24306

1920 formularz przekazu pocztowego z sygnaturą X-926.

60 PLN
24307

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
25 PLN
24308

bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp38
100 PLN
24309

1921 orzeł na tarczy barokowej, całostka z lekko uszkodzonym drukiem pierwszych liter.

Fi.Cp38
50 PLN
24310

1921 kartka z Włocławka do MSW w Warszawie.

Fi.Cp38
50 PLN
24311

Fi.Cp39I
30 PLN
24312

Fi.Cp39I
30 PLN
24313

1921 orzeł na tarczy barokowej, całostka długim napisem "KARTKA POCZTOWA".

Fi.Cp40I
50 PLN
24314

1921 orzeł na tarczy barokowej, całostka krótkim i rozbitym napisem "KARTKA POCZTOWA".

Fi.Cp40II
80 PLN
24315

1921-1922 karta do obrotu krajowego podwójna 8+8 mk - nie złożona!!! doskonały stan zachowania.

Fi.Cp41
150 PLN
24316

1921 kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
80 PLN
24317

1921 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp41
60 PLN
24318

1921 kartka podwójna z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
60 PLN
24319

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.100.-.)

Fi.Cp41
80 PLN
24320

1921 orzeł na tarczy barokowej, całostka - cześć z napisem "z opłaconą odpowiedzią".

Fi.Cp41A
45 PLN
24321

1921 pokwitowanie telegraficzne z Łochowa.

Fi.Ct8, 114
70 PLN
24322

1921 dowód nadania telegramu z obiegu pocztowego z Posady Olchowskiej.

Fi.Ct9b
20 PLN
24323

1921 pokwitowanie telegraficzne w dużym formacie.

Fi.Ct9b
100 PLN
24324

1921 makulatura całostki źle wycięta z arkusza, gwarancja Pelczar.

Fi.Pc39II MK
300 PLN
24325

1922-25 w tych latach w związku z częstymi zmianami taryfy pocztowej, Zarząd Poczty wydawał oficjalne nakłady kart pocztowych bez wydrukowanego znaku opłaty; formularz z obiegu pocztowego, ofrankowany i wysłany 23.8.23 z Mogilna do Bydgoszczy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CfpI
80 PLN
24326

1922-25 w tych latach w związku z częstymi zmianami taryfy pocztowej, Zarząd Poczty wydawał oficjalne nakłady kart pocztowych bez wydrukowanego znaku opłaty; formularz czysty i z obiegu pocztowego, ofrankowany i wysłany 6.II.24 ze Lwowa do Tarnowa; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.CfpI
100 PLN
24327

1922 pokwitowanie telegraficzne z Tłuszcza, dziurki po archiwizacji.

Fi.Ct8, 125I
80 PLN
24328

Fi.Ct10
1 600 PLN
24329

1922 pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 162x97mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 27.IX z Krakowa do Lublina, na odwrocie wyliczenia porta; dodatkowo owalna pieczęć nadawcy z datą "ZAKŁAD KREDYTOWY MIAST MAŁOPOLSKICH 27 Wrz. 1922"; doskonały stan zachowania.

Fi.Ct10a
200 PLN
24330

1922 pokwitowanie telegraficzne.

Fi.Ct10a
180 PLN
24331

Fi.Ct10b
80 PLN
24332

1923 dowód nadania telegramu z Warszawy do Berlina.

Fi.Ct7
40 PLN
24333

1923 pokwitowanie telegraficzne użyte w Krakowie, gwarancja.

Fi.Ct12
120 PLN
24334

1923 pokwitowanie telegraficzne z Krakowa, pionowe złamanie.

Fi.Ct13
100 PLN