Auction 118. Postal stationery

24575

1944 wydanie lubelskie, zestaw trzech kartek z ilustracją nr 16 - Bolesław Prus; dwie na całostce Cp86 z nadrukami typ I i typ II, oraz na całostce Cp87, wszystkie gwarancja Pelczar.

Fi.Cp89I, 89II, 90
1 800 PLN
24576

Fi.Cp89II
200 PLN
24577

1944 wydanie lubelskie, całostka z rzadkiego obiegu pocztowego z Jarosławia, stempel prowizoryczny Jarosławia, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp89II
1 000 PLN
24578

1944 wydanie lubelskie, całostka z ilustracją nr 49 ostemplowana w Rzeszowie.

Fi.Cp89II
60 PLN
24579

1944 wydanie lubelskie, unikalna całostka z ilustracją 16 z nadrukiem odwrócony, znane pojedyncze egzemplarze z różnymi ilustracjami, ta reprodukowana w katalogu Fischera, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp89IINo
15 000 PLN
24580

1944 wydanie lubelskie, próba na całostce z królem Kazimierzem Jagiellończykiem bez ilustracji, bardzo rzadkie, egzemplarz ilustrowany w katalogu Fischera, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp89P4
10 000 PLN
24581

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem osobnego typu o większym rozstawie kwadratów na całostce ze znakiem opłaty z zamkiem w Mirze i ilustracją z widokiem bramy warszawskiej w Opatowie, nakład około 200 sztuk, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Rzadkosz.

Fi.Cp90
1 350 PLN
24582

Fi.CfpU4
160 PLN
24583

Fi.Cfpu
300 PLN
24584

1945 wydanie prowizoryczne, całostka ze stempelkiem opłaty gotówkowej zamiast znaku opłaty i hasłem propagandowym a, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp91
150 PLN
24585

1945 całostka z hasłem propagandowym 1a na papierze z obiegu pocztowego z Katowic, stempel cenzury wojskowej nr 804, dziurki po archiwizacji.

Fi.Cp91IIz
80 PLN
24586

1945 całostka typu I na kartonie p z hasłem propagandowym 4, na odwrocie stemplowane znaczki.

Fi.Cp91Ip
80 PLN
24587

1945 całostka z hasłem propagandowym 5 z obiegu pocztowego z Łowicza, stempel cenzury wojskowej nr 1000.

Fi.Cp92I
100 PLN
24588

1945 całostka z hasłem propagandowym 2 z obiegu pocztowego z Gliwic, stempel cenzury wojskowej nr 1063, na odwrocie stempel odbiorczy radzieckiej poczty polowej, dziurki po archiwizacji.

Fi.Cp92I
60 PLN
24589

1945 całostka z hasłem propagandowym 1a z obiegu pocztowego z Tomaszowa Lubelskiego, stempel cenzury wojskowej nr 988, dziurki po archiwizacji.

Fi.Cp92I
60 PLN
24590

1945 całostka z hasłem propagandowym 7b z obiegu pocztowego z Katowic, stempel cenzury wojskowej nr 1608, rozdarcie po środku.

Fi.Cp92I
80 PLN
24591

1945 całostka z hasłem propagandowym 2 z obiegu pocztowego z Katowic, stempel cenzury wojskowej nr 1969.

Fi.Cp92I
100 PLN
24592

1945 całostka z hasłem propagandowym 2 z obiegu pocztowego z Kwidzyna, stempel cenzury wojskowej nr 71.

Fi.Cp92I
120 PLN
24593

1945 całostka z hasłem propagandowym 2 z obiegu pocztowego z Łodzi, stempel cenzury wojskowej nr 1053.

Fi.Cp92I
80 PLN
24594

Fi.Cp92II
140 PLN
24595

1945 całostka z hasłem propagandowym 1a z obiegu pocztowego z Gniezna, stempel cenzury wojskowej nr 1618.

Fi.Cp92II
100 PLN
24596

1945 całostka z hasłem propagandowym 7b z obiegu pocztowego z Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1667.

Fi.Cp92II
100 PLN
24597

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
40 PLN
24598

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie poziomym długości 31,7 mm (typ 1); dofrankowana i wysłana 30.3.46 z Sochaczewa do Łodzi, znaki opłaty unieważnione datownikiem prowizorycznym.

Fi.Cp94A typ1
20 PLN
24599

1945 Belweder, całostka na kartonie kremowoszarym y, sygnatura typ 1, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp95AIIy
35 PLN
24600

1945 Belweder, całostka na kartonie ciemnoszarym z, sygnatura typ 1, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp95AIIz
30 PLN
24601

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym długości 31,7 mm (typ 1), cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 24.8.1946 z miejscowości Puszczykowo do Warszawy.

Fi.Cp95AI typ1
20 PLN
24602

1945 Belweder, całostka na kartonie szarobiałym x, sygnatura typ 1, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp95AIx
35 PLN
24603

1945 Belweder, całostka na kartonie kremowobiałym xa, sygnatura typ 2, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp95AIxa
35 PLN
24604

Fi.Cp96IA
20 PLN
24605

1946 Belweder, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp96IA
35 PLN
24606

1946 Belweder, całostka na kartonie kremowoszarym gładkim.

Fi.Cp96IB
40 PLN
24607

1946 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie pionowym.

Fi.Cp96IB
40 PLN
24608

1946 Belweder, całostka na kartonie szarobiałym x z hasłem propagandowym 13, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp96IIa
50 PLN
24609

1946 Belweder, całostka na kartonie kremowoszarym gładkim z hasłem propagandowym 11.

Fi.Cp96IIa
20 PLN
24610

1946 Belweder, całostka na kartonie szarobiałym szorstkim z hasłem propagandowym 11.

Fi.Cp96IIa
20 PLN
24611

Fi.Cp96IIb
20 PLN
24612

1946 Belweder, całostka na kartonie szarobiałym szorstkim z hasłem propagandowym 12.

Fi.Cp96IIb
20 PLN
24613

1947 całostki wydania dla upamiętnienia ofiar obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.

Fi.70
70 PLN
24614

1947 całostki wydania upamiętniającego pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp97-8
80 PLN