Auction 118. Postal stationery

24255

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem typu 137; gwarancja i opis Schmutz;

całostka na kartonie szarym z nadrukiem typu 134; gwarancja i opis Schmutz;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp19Iy
300 PLN
24256

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137, gwarancja i oznaczenie Puchała.

Fi.Cp19Iy
80 PLN
24257

1919 wydanie krakowskie, kartka polecona z Cieszyna na Morawy, całostka z nadrukiem typ 137, gwarancja i oznaczenie Puchała.

Fi.Cp19Iy
100 PLN
24258

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 133, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp19xII
120 PLN
24259

Fi.Cp20
280 PLN
24260

1919 wydanie krakowskie, podwójna karta z nadrukiem typu 134; na I stronie słabo, a na II mocno odbitym, dobry stan zachowania (Fi.400.-); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp20Ix
300 PLN
24261

1919 nadruk różowego znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15 f i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), pojedyncza belka kasująca, karta czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp21II
700 PLN
24262

1919 kartka wysłana z Radomia 24.04.19 do Sądu w Łodzi, datownik odbiorczy, kartka uszkodzona z lewej strony po archiwizacji.

Fi.Cp21II
350 PLN
24263

Fi.Cp23
80 PLN
24264

1919 karta do obrotu krajowego za 15 f, znak opłaty czerwony w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta w środku w dwóch miejscach, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko); dobry stan zachowania.

Fi.Cp24a
80 PLN
24265

1919 kartka z Bielska 19.1.20 do Warszawy.

Fi.Cp25
15 PLN
24266

1919 orzeł na tarczy barokowej, całostka z obiegu pocztowego, niedobicia liter w napisie KARTA POCZTOWA.

Fi.Cp25
50 PLN
24267

1919 orzeł na tarczy barokowej, całostka za 15 hal.

Fi.Cp25
45 PLN
24268

1919 kartka z Krakowa do Sochaczewa.

Fi.Cp25
30 PLN
24269

1919 orzeł na tarczy barokowej, całostka z osuniętym oznaczeniem waluty.

Fi.Cp31
90 PLN
24270

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cs1II
900 PLN
24271

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu.

Fi.Cs2II
1 000 PLN
24272

Fi.Cs3I
250 PLN
24273

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 1 z obiegu pocztowego z Rajczy, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cs3I
800 PLN
24274

Fi.Cs3II
50 PLN
24275

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8 częściowo na doklejonym znaczku, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cs3II
500 PLN
24276

Fi.Cs3III
150 PLN
24277

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z podwójnym nadrukiem typ 1, stempel urzędu pocztowego w Bielsku 2 z data 12.01.19, pełna treść, zaplamienie jak na ilustracji.

Fi.Cs3INp
1 800 PLN
24278

Fi.Cs4III
400 PLN
24279

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - belka zamiast ozdobnika i "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA", gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cs4III
120 PLN
24280

Fi.Cs4IIIt
100 PLN
24281

Fi.Cs4IIIt
50 PLN
24282

Fi.Ct6
1 000 PLN
24283

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ III.

Fi.Ct6III
150 PLN
24284

Fi.Ct6II Np
2 400 PLN
24285

1920 miejscowa kartka z Inowrocławia.

Fi.Cp23
30 PLN
24286

1920 karta podwójna do obrotu krajowego za 15+15 f (góra karty I połączona z dołem karty II), egzemplarz z szerokim marginesem (nieobcięty), znaki opłaty czerwone w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u dołu, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko); doskonały stan zachowania.

Fi.Cp26II
700 PLN
24287

1920 kartka z Poznania do Niemiec, rzadka całostka z krótkim napisem KARTA POCZTOWA.

Fi.Cp28, 88B, 111
800 PLN
24288

1920 kartka z Torunia 8.3.20 do Niemiec.

Fi.Cp30
20 PLN
24289

Fi.Cp30b
40 PLN
24290

Fi.Cp31
60 PLN
24291

Fi.Cp32
100 PLN
24292

1920 całostka z hasłem propagandowym z czterema wyrazami pogrubionymi.

Fi.Cp32
40 PLN
24293

1920 całostka z hasłem propagandowym bez pogrubionego druku wyrazów.

Fi.Cp32
50 PLN
24294

1920 całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
25 PLN