The auction will start on 21.06.2024

Auction 116. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
52918

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 95 "lewa kreska ścięta z lewej strony", podlepka, gwarancja i oznaczenie.

Fi.350 B5
Mi.390VI
25 PLN
52919

1945 wyzwolenie miast, prawy znaczek z poz. 47 z błędem "ścięta litera Z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350 B6
Mi.390VI
80 PLN
52920

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr., prawy górny znaczek z błędem na poz.40/90 "przerwana u góry litera a", a prawy dolny z błędem znaczka podstawowego z walca III na poz.100 "wypustka na literze A" (342 B1) (Fi.240.-), gwarancja opis Walocha.

Fi.350 B10
Mi.390VI
200 PLN
SOLD
52921

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z przesuniętymi w pionie nadrukami z poz.58/69,; ponieważ przesunięcie dolnej 50 nadruków było o 1,5 mm większe, nasunęły się one na znaczek z górnej połówki arkusza i powstał znaczek z częściowym nominałem 3 zł. na górze i całym na dole, gwarancja z opisem i fotoatest Krawczyk.

Fi.350 MK3
Mi.390VI
800 PLN
52922

1945 "Kraków", "Łódź", "Radom", "Gniezno", "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, strona zbioru wystawowego z pięcioma znaczkami za 3 zł./25 gr. z błędami na poz.45: nadruku "lewa kreska ścięta" i dodatkowo na trzech znaczkach podstawowych "kropka nad r w Gr", "Łódź' i "Radom" przedrukowywano na znaczkach z I walca, które tego błędu nie miały, piękne stany, na życzenie gwarancja.

Fi.350, 351, 352, 354, 357 B5
Mi.390VI, VII,VIII, III, X
350 PLN
52923

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem z poz. 15 z błędem "cyfra 1 z częściowym brakiem noska", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350B2
Mi.390VI
80 PLN
52924

1945 wyzwolenia miast, znaczek z poz. 28 z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B4
Mi.390VI
80 PLN
SOLD
52925

1945 wyzwolenie miast, pasek znaczków z poz. 96-99, znaczek na poz. 97 z błędem "litera z ścięta od góry".

Fi.350B6
Mi.390VI
100 PLN
52926

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "pierwsza litera K uszkodzona", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
80 PLN
52927

1945 wyzwolenie miast, znaczek z z lekko przesuniętym nadrukiem z poz. 55 z błędem "uszkodzone K", ślady po przywarciu, gwarancja Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
70 PLN
52928

1945 wyzwolenie miast, znaczek z lekko przesuniętym nadrukiem z poz. 55 z błędem "uszkodzone K", gwarancja Ryblewski.

Fi.350B7
Mi.390VI
120 PLN
52929

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 5 z błędem "uszkodzone K", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
120 PLN
52930

1945 wyzwolenie miast, parka z poz. 49/60, znaczek z poz. 55-6, lewy znaczek z błędem "uszkodzone K", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
100 PLN
52931

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 5 z błędem "uszkodzone K", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
80 PLN
52932

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 5 z błędem "uszkodzone K", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
80 PLN
52933

1945 wyzwolenia miast, znaczek z poz. 55 z błędem "uszkodzona litera K", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
80 PLN
52934

1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 5 z błędem "uszkodzona litera K", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
80 PLN
52935

1945 wyzwolenia miast, znaczek z poz. 57 z lekko przesuniętym nadrukiem z błędem "uszkodzona litera a", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B8
Mi.390VI
40 PLN
52936

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 62 z błędem "litera a ścięta u dołu", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B9
Mi.390VI
80 PLN
SOLD
52937

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 40 z błędem "przerwana litera a", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B10
Mi.390VI
80 PLN
52938

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.350MK
Mi.390VI
160 PLN
52939

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 64 z przesuniętym w poziomie nadrukiem, gwarancja i opis Walocha.

Fi.350MK
Mi.390VI
40 PLN
52940

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 80 z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350MK3
Mi.390VI
180 PLN
52941

1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 180 z nadrukiem przesuniętym w pionie - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350MK3
Mi.390VI
250 PLN
52942

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 34 z nadrukiem z poz. 17, bardzo rzadki znaczek znany z jednej połówki arkusza przedrukowanego 50-cio znaczkowa formą przedrukową, rzadkość tego bardzo popularnego wydania, dobry stan zachowania, niewielki ślad po podlepce, fotoatest Schmutz.

Fi.350No
Mi.390VIK
5 500 PLN
52943

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym pochodzący z jednej połówki 50-cio znaczkowej arkusza z nadrukiem odwróconym, jedna z najrzadszych odwrotek Polski powojennej, znaczek w doskonałym stanie, gwarancja i oznaczenie Perzyński.

Fi.350No
Mi.390VIK
13 000 PLN
52944

1945 wyzwolenie miast, odbitka kontrolna nadruku z poz. 1, plama na odwrocie, gwarancja Jendroszek.

Fi.350P
180 PLN
52945

1945 wyzwolenie miast, odbitka kontrolna nadruku, gwarancja Jendroszek.

Fi.350P
240 PLN
52946

1945 "Łódź", "Warszawa", "Kalisz", "Gniezno", - wyzwolenie dziesięciu miast, strona zbioru wystawowego z czterema znaczkami za 3 zł./25 gr. z dwoma katalogowanymi i dwoma niekatalogowanymi błędami nadruku: "Łódź" na poz.7 "z w zł węższe" (B1), "Warszawa" na poz.5 "cyfra 5 częściowo nie odbita" (B7), "Kalisz" na poz.6 "cyfra 2 zalana" i "Gniezno na poz.12 "cyfra 2 zalana", piękne stany, na życzenie gwarancja.

Fi.351 B1, 349 B7, 356, 354
Mi.390VII, I, IV, III
450 PLN
52947

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 24 z błędem "brak haczyka w 1", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.351 B3
Mi.390VII 
25 PLN
52948

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z mocno przesuniętym w prawo nadrukiem rzadszego typu II poz.49, gwarancja i oznaczenie.

Fi.351 II
Mi.390VII
60 PLN
SOLD
52949

1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej.

Fi.351I
Mi.390VII
50 PLN
52950

1945 wyzwolenie miast, parka z poz. 7-17, górny znaczek z błędem "węższa litera z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IB1
Mi.390V
70 PLN
52951

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z nadrukiem typu I i błędem na poz.15/65 "cyfra 1 bez haczyka", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351I B2
Mi.390VII
80 PLN
52952

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 14-15, prawy znaczek z błędem "brak części noska cyfry 1", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IB2
Mi.390VII
81 PLN
SOLD
52953

1945 wyzwolenie miast, czworoblok z poz. 64/75, znaczki z poz. 65 i 74 błędem "brak noska w cyfrze 1", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IB2, B3
Mi.390VII
180 PLN
52954

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351I B4
Mi.390VII
80 PLN
52955

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 78 z przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na dole znaczka, znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.351IB4 MK3
Mi.390VII
200 PLN
52956

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 95 z błędem "ścięta lewa belka", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IB5
Mi.390VII
40 PLN
52957

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 17 z błędem "zalana cyfra 5", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IB7
Mi.390VII
100 PLN