Auction 116. Communist Poland 1945-1952

52718

1944 list z Dynowa nadany 22.2.45 do Przeworska, prowizoryczny kasownik Dynowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 320.

Fi.343
100 PLN
52719

1944 kartka z stemplem prowizorycznym Nieszawy.

Fi.343
80 PLN
52720

1944 Goznak, kartka z Krakowa z PCK nadana 21.03.45 do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 515.

Fi.343
40 PLN
52721

1944 Goznak, znaczek z błędem "przekreślony pomnik", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343 B3
Mi.384
35 PLN
52722

Fi.343B1
Mi.384
30 PLN
52723

Fi.343B1
Mi.384
40 PLN
52724

Fi.343B1
Mi.384
40 PLN
52725

1944 Goznak, znaczek z błędem zniekształcone Z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B1
Mi.384
30 PLN
52726

Fi.343B2
Mi.384
30 PLN
52727

Fi.343B2
Mi.384
40 PLN
52728

1944 Goznak, parka znaczków za 25 gr. w kolorze jasnobrązowoczerwonym - druk typograficzny i parka znaczków za 50 gr. w kolorze szarozielonym - druk rotograwiurowy, obie bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.4000.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.343MK1, VbMK2
Mi.383b-84 UMw
3 200 PLN
52729

Fi.343MK2
180 PLN
52730

1944 Goznak, znaczek z podwójną perforacją pionową, gwarancja i opis.

Fi.343MK4
Mi.384
250 PLN
52731

Fi.344
Mi.386
130 PLN
52732

Fi.344
Mi.386
600 PLN
52733

Fi.344
Mi.386
50 PLN
52734

Fi.344
Mi.386
20 PLN
52735

1944 K.R.N., list polecony z Sanoka nadany 10.01.45 do Rzeszowa, opłata zgodna z taryfa pocztową, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 177.

Fi.344
Mi.386
2 000 PLN
52736

Fi.344
Mi.386
600 PLN
52737

1944 K.R.N., lewy znaczek z poz. 63 z błędem "przerwana lewa kreska", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344 B
Mi.386
30 PLN
52738

1944 K.R.N., znaczek z poz. 4 z błędem "uszkodzona cyfra 9", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344 B4
Mi.386
30 PLN
52739

Fi.344 B7+B8
Mi.386
60 PLN
52740

1944 K.R.N. znaczek oryginalnie kasowany na wycinku, z nominałem 1 zł. na dole znaczka i błędem z poz.12 "cyfra 9 wcięta z lewej", rzadka kumulacja błędów (czysty Fi.225.-, kasowane są 2x droższe), gwarancja.

Fi.344 B8
Mi.386
250 PLN
52741

1944 K.R.N., parka znaczków z poz. 67-68, prawy znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 1 i litera z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344 B11
Mi.386
30 PLN
52742

1944 K.R.N., znaczek z poz. 68 z błędem "uszkodzona cyfra 1 i litera Z", znaczek z poz. 69 z błędem "uszkodzona litera Z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344 B11, B12
Mi.386
60 PLN
52743

Fi.344 ark.
Mi.386
800 PLN
52744

1944 K.R.N., kompletny arkusz przedrukowany dwukrotnie formą przedrukową obejmującą 50 nadruków, błędy katalogowe po dwa w arkuszu, arkusz w doskonałym stanie złożony w połowie, wartość według katalogu Fischer 2.100,- zł.

Fi.344 ark. (2 x B1-20)
Mi.386
900 PLN
52745

1944 K.R.N, górna połowa arkusza z nadrukiem pełnej formy przedrukowej obejmującej 50 nadruków, komplet błędów B1-20, doskonały stan zachowania, katalog Fischer 1.050,- zł.

Fi.344 ark. (B1-20)
Mi.386
450 PLN
52746

Fi.344 ark. (B1-20)
Mi.386
500 PLN
52747

1944 K.R.N., list polecony z Chwalibogowa 1.04.45 do Wrześni, brakującą opłatę w podwójnej wysokości pobrano od adresata znaczkami dopłaty, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.344, D100, D102
2 650 PLN
52748

1944 wydanie rocznicowe, seria w półarkuszach obejmujących nadruki pełnych form przedrukowych, dwa znaczki "R.T.R.P." z innego arkusza, błędy usterki.

Fi.344-6 ark.
Mi.386-8
2 200 PLN
52749

Fi.344B1, B2
70 PLN
52750

1944 K.R.N., znaczek z poz. 46 z błędem "lewa kreska przerwana", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344B5
Mi.386
30 PLN
52751

1944 K.R.N., wieloblok z poz. 6/28, znaczek z poz. 6 z błędem "przerwana lewa kreska", z poz. 7 z błędem "uszkodzona cyfra 9", z poz. 16 "uszkodzone cyfry 1, 9, 3 i 4", z poz. 18 z błędem "uszkodzona cyfra 1 i litera z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344B5, B6, B10, B11
Mi.386
150 PLN
52752

1944 K.R.N., parka znaczków z poz. 61-62, lewy znaczek z błędem "uszkodzone cyfry 3 i 9", gwarancja Kapkowski.

Fi.344B7
Mi.386
40 PLN
52753

Fi.344B7, B8
Mi.386
60 PLN
52754

1944 K.R.N., wieloblok z poz. 61/75, znaczek z poz. 61 z błędem "uszkodzone cyfry 3 i 9", z poz. 62 z błędem "uszkodzona cyfra 9", z poz. 75 "uszkodzona cyfra 1", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.344B7, B8, B13
130 PLN
52755

1944 K.R.N., czworoblok znaczków z poz. 65/76, prawy górny znaczek z błędem "uszkodzona cyfry 3 i 4", dolny lewy znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 1", dolny prawy znaczek z błędem "uszkodzone zł i cyfra 9",gwarancja i opis Walocha.

Fi.344B10+B13+B14
Mi.386
100 PLN
52756

Fi.344B11
Mi.386
30 PLN
52757

Fi.344B13
Mi.386
40 PLN