Auction 116. Communist Poland 1945-1952

52878

1945 wyzwolenie miast, list polecony z Katowic do Krakowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 810 i stempel odbiorczy.

Fi.349
Mi.390II
800 PLN
52879

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 100 z błędem znaczka podstawowego "kropka na literze A", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349 (/342 B1)
Mi.390II
70 PLN
52880

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem nadruku na poz.1 "grube o" i dodatkowym na znaczku podstawowym "kreska na pierwszym piórze lewego skrzydła", gwarancja.

Fi.349 B
Mi.390II
80 PLN
52881

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym II walca poz.93 "kropka po prawej przy lewej literze G", gwarancja i oznaczenie.

Fi.349 B
Mi.390II
40 PLN
52882

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 65 z błędem "uszkodzona prawa cyfra 1", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349 B2
Mi.390II
70 PLN
52883

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.28 "cyfra 4 uszkodzona z lewej" i dodatkowo "uszkodzone z w zł", gwarancja i opis Berbeka.

Fi.349 B4
Mi.390II
70 PLN
52884

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa parka znaczków za 3 zł./25 gr., prawy z błędem na poz.3 "litera z i druga litera o uszkodzone" (Fi.150.-), gwarancja i opis.

Fi.349 B7
Mi.390II
120 PLN
52885

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "uszkodzone z i o", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349 B7
Mi.390II
80 PLN
52886

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami na poz.3/53 "litera z węższa" i dodatkowo "pierwsza o grubsza, a druga o i cyfra 1 uszkodzone", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349 B7
Mi.390II
80 PLN
52887

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.14/64 "litera a scieta z prawej", dodatkowo lekki druk podwójny znaczka podstawowego (Fi.342 MK2 100.-) - opisane w PZP tom II na str.300, gwarancja i opis Berbeka.

Fi.349 B10
Mi.390II
150 PLN
52888

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z rzadszyn błędem na poz.33/83 "pierwsza litera ę odmiennego kroju" (Fi.100.-), gwarancja i opis.

Fi.349 B12
Mi.390II
90 PLN
52889

Fi.349 B12
Mi.390II
70 PLN
52890

Fi.349 B12
Mi.390II
60 PLN
52891

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z podwójnym nadrukiem i z dwoma błędami na poz.7/57 "z w zł węższe" i "w literze ę przerwany ogonek"; mogą istnieć tylko dwa podobne znaczki - drugi z poz.7 tzw.arkusza I - z większym i skośnym przesunięciem nadruków, sygnowany, gwarancja i opis Ćwiertnia.

Fi.349 Np B1 + B7
Mi.390II
6 000 PLN
52892

1945 "Częstochowa", "Kraków", "Łódź", "Radom", "Kielce", "Gniezno", "Bydgoszcz", "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, strona zbioru wystawowego z ośmioma znaczkami za 3 zł./25 gr. z błędami na poz.28 nadruku "lewa strona cyfry 4 ścięta" i dodatkowo na sześciu znaczkach podstawowych "kropka po prawej stronie tarczy", "Łódź' i "Radom" przedrukowywano na znaczkach z I walca, które tego błędu nie miały, piękne stany, na życzenie gwarancja.

Fi.349-355, 357 B4
Mi.390II-II, V-X
500 PLN
52893

1945 wyzwolenia miast, znaczek z poz. 15 z błędem "brak noska cyfry 1", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B2
Mi.390II
80 PLN
52894

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 78 z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B4
Mi.390II
80 PLN
52895

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 95 z błędem ścięta lewa belka", ukośne załamanie, gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B5
Mi.390II
50 PLN
52896

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 8 z błędem "węższe z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B9
Mi.390II
80 PLN
52897

1945 wyzwolenia miast, znaczek z poz. 8 z błędem "węższa litera z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B9
Mi.390II
80 PLN
52898

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 64 z błędem "ścięta litera a", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B10
Mi.390II
80 PLN
52899

1945 wyzwolenie miast, czworoblok znaczków z poz. 59/70, znaczek z poz. 70 z błędem "zalane 5", wtórna szczątkowa odbitka obrazku znaczka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B11
Mi.390II
150 PLN
52900

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 20 z błędem "zalana cyfra 5", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B11
Mi.390II
80 PLN
52901

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 79-80, prawy znaczek z błędem "zalana cyfra 5", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.349B11
Mi.390II
90 PLN
52902

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 70 z błędem "zalana cyfra 5", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B11
Mi.390II
80 PLN
52903

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 83 z błędem "odmienna litera ę", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B12
Mi.390II
80 PLN
52904

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 48 z błędem "pierwsze litera o ścięta z prawej strony", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B13
Mi.390II
72 PLN
52905

1945 wyzwolenie miast, znaczek "Częstochowa" z podwójnym nadrukiem na miejscowej poleconej kartce z Lublina, stempel cenzury wojskowej nr 161, jeden z najrzadszych błędnodruków tego wydania, dekoracyjna i unikalna całość, fotoatest Schmutz.

Fi.349Np
Mi.390IIDD
5 000 PLN
52906

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał częściowo na górze i na dole, gwarancja Falkowski.

Fi.350
Mi.390VI
55 PLN
52907

1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej.

Fi.350
Mi.390VI
50 PLN
52908

Fi.350
Mi.390VI
150 PLN
52909

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem przesuniętym, gwarancja Petriuk.

Fi.350
Mi.390VI
35 PLN
52910

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem przesuniętym, gwarancja Wysocki.

Fi.350
Mi.390VI
50 PLN
52911

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z mocno przesuniętym w lewo nadrukiem, gwarancja i oznaczenie.

Fi.350
Mi.390VI
40 PLN
52912

1945 wyzwolenie miast, pasek znaczków z nadrukiem przesuniętym w prawo przechodzącym na sąsiedni znaczek, lewy margines częściowo obcięty, normalnie obrywany do przedruku.

Fi.350
Mi.390VI
120 PLN
52913

1945 wyzwolenie miast, znaczek z lekko rozmytym drukiem, gwarancja Weźranowski.

Fi.350
Mi.390VI
25 PLN
52914

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 59, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350
Mi.390VI
20 PLN
52915

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr., lewy z niekatalogowanym błędem na poz.29/79 "brak lewego szeryfa w cyfrze 1", prawy z niekatalogowanym błedem na poz.30/80 "grube ó w Kraków", gwarancja oznaczenie.

Fi.350 B
Mi.390VI
100 PLN
52916

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 24 z błędem "brak noska w prawej cyfrze 1", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350 B3
Mi.390VI
70 PLN
52917

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 74 z błędem "uszkodzone z i brak haczyka w cyfrze 1", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.350 B3
Mi.390VI
40 PLN