52678 |
1944 Goznak, list miejscowy z Lublina, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 14. | Fi.342 Mi.383 |
| 100 PLN | |
52679 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy 4 do Czerwonego Krzyża w Genewie, zalepka cenzury brytyjskiej i stempel odbiorczy. | Fi.342 Mi.383 |
| 160 PLN | |
52680 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy 4 do Czerwonego Krzyża w Genewie, zalepka cenzury brytyjskiej, na odwrocie stempel tranzytowy z Ankary i stempel odbiorczy. | Fi.342 Mi.383 |
| 160 PLN | |
52681 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy 23 do Czerwonego Krzyża w Genewie, zalepka cenzury w Egipcie, na odwrocie stempel tranzytowy z Ankary i stempel odbiorczy. | Fi.342 Mi.383 |
| 200 PLN | |
52682 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy 23 do Czerwonego Krzyża w Genewie, zalepka cenzury brytyjskiej, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.342 Mi.383 |
| 180 PLN | |
52683 |
1944 Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnych rekwizytów pocztowych, erkę narysowano i wypełniono odręcznie, kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki 2.XII skasowano, przesyłka dotarła do adresata 20.VII.1945 - po 8 miesiącach!!! zalepka cenzury brytyjskiej "OPENED BY EXAMINER 1949 P.C.90."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony). | Fi.342 Mi.383a |
| 300 PLN | |
52684 |
1944 Goznak, znaczek za 25 gr. z III walca o nieco rozmytym druku z błędem na poz.55 "kropka przed prawym Gr", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.342 B Mi.383 |
| 40 PLN | |
52685 |
1944 Goznak, parka znaczków z druku walca II z poz. 99-100, prawy znaczek z błędem występującym w całym nakładzie "kropka przy A w POCZTA". | Fi.342 B1 Mi.383 |
| 80 PLN | |
52686 |
1944 Goznak, arkusz z III walca zagięty w połowie. | Fi.342 ark. Mi.383a |
| 300 PLN | |
52687 |
| 300 PLN | |
52688 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy 38 do Lublina, prowizoryczny kasownik upt. Warszawy 38, stempel cenzury wojskowej nr 89, koperta uszkodzona i rozcięta do ekspozycji. | Fi.342, 343 Mi.383, 384 |
| 100 PLN | |
52689 |
1944 Goznak, list nadany z Pustelnika koło Warszawy do Lublina, stempel agencji pocztowej w Pustelniku (dzisiaj dzielnica Marek), list opłacony znaczkami za 25 gr. wycofanymi z początkiem roku z obiegu wedle starej taryfy pocztowej, od odbiorcy pobrano podwójna opłatę znaczkami tego samego wydania po 50 gr., na odwrocie stempel cenzury wojskowej z niskim numerem 8, uszkodzenia po archiwizacji. | Fi.342, 343 |
| 240 PLN | |
52690 |
1944 znaczki wydania Goznak grzecznościowo stemplowane na całostce wydania przedrukowego. | Fi.342-3,, Cp89 |
| 80 PLN | |
52691 |
1944 Goznak, znaczki rzadkim z drukiem zdwojonym. | Fi.342-3MK Mi.383-4 |
| 480 PLN | |
52692 |
1944 Goznak, wydanie obiegowe, marginesowa seria znaczków ciętych w pięknym stanie (Fi.8000.-), małe ślady podlepek na górnych marginesach poza znaczkiem, gwarancja Mikulski. | Fi.342-43 nz Mi.383a-84 U |
| 7 000 PLN | |
52693 |
1944 AMBULANS 111 RELACJI LUBLIN-CHEŁM, Goznak, 25 gr + 50 gr - frankatura dwukolorowa, prawidłowo opłacona polecona karta pocztowa z pełną treścią przesłana 5.XII z Chełma ambulansem 111 relacji Lublin-Chełm do Rzeszowa, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym - przedwojennym datownikiem dwuobrączkowym z wyróżnikiem "A" (C4a - wg. klasyfikacji Z.Mąki), prowizoryczny stempelek polecenia - przedwojenna erka ambulansowa z dodatkowym stempelkiem jednowierszowym "CHEŁM LUBELSKI 1", cenzura wojskowa nr.163 z dopisaną literą "b"; odkrycie opisane przez p.Henryka Bartkowiaka w numerze 10/2016 "Świata Erek", z tym, że prezentowane tam walory pochodzą z 1945 roku - oferowany tu - to być może najwcześniejsza przesyłka przewieziona ambulansem po ponownym uruchomieniu Poczty Polskiej w 1944 roku; co również ciekawe, nadawca sporządził kartę pocztową we własnym zakresie sklejając warstwowo liniowaną kartkę i biały karton; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.342-343 Mi.383a-384 |
| 1 000 PLN | |
52694 |
1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 3200 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.342-541 Mi.383-679 |
| 1 800 PLN | |
52695 |
1944 Goznak, znaczek z zdwojonym drukiem u dołu znaczka, gwarancja i opis Walocha. | Fi.342MK2 Mi.383a |
| 100 PLN | |
52696 |
1944 Goznak, kartka z Częstochowy nadana 2.3.45 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 749. | Fi.343 Mi.384 |
| 40 PLN | |
52697 |
1944 Goznak, list firmowy z Radomia 26.1.45 do Częstochowy, list opłacony według taryfy obowiązującej pod koniec 1944 roku, oznaczenie konieczności pobrania dopłaty "T.", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 8. | Fi.343 Mi.384 |
| 140 PLN | |
52698 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 11 4 45 z Piotrkowa Trybunalskiego do Skierniewic, datownik prowizoryczny PIOTRKÓW TRYB. z wyróżnikiem "a", stempelek cenzury wojskowej 1104; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.343 Mi.384 |
| 100 PLN | |
52699 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, znaczki unieważnione kreśleniem, ręcznie pisana erka, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.343 Mi.384 |
| 120 PLN | |
52700 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, znaczki unieważnione kreśleniem, zalepka cenzury brytyjskiej, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.343 Mi.384 |
| 120 PLN | |
52701 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, zalepka cenzury brytyjskiej, na odwrocie stempel tranzytowy z Ankary i stempel odbiorczy. | Fi.343 Mi.384 |
| 160 PLN | |
52702 |
1944 Goznak, list polecony z Siedlec do Lublina, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 166 i stempel odbiorczy. | Fi.343 Mi.384 |
| 120 PLN | |
52703 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy 26 do Czerwonego Krzyża w Genewie, zalepka cenzury brytyjskiej, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.343 Mi.384 |
| 180 PLN | |
52704 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy 26 do Lublina. | Fi.343 Mi.384 |
| 220 PLN SOLD | |
52705 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy 38 do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel prowizoryczny z upt. Warszawy 38, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.343 Mi.384 |
| 150 PLN | |
52706 |
| 160 PLN | |
52707 |
1944 Goznak, list polecony z Grodziska do Przeworska, prowizoryczny kasownik, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 180 i stempel odbiorczy. | Fi.343 Mi.384 |
| 144 PLN SOLD | |
52708 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 30.I.1945 z Radomia do Milanówka; cenzura wojskowa 162; karta pionowo zgięta. | Fi.343 Mi.384 |
| 50 PLN | |
52709 |
1944 Goznak, kartka z Krakowa nadana 21.2.45 do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 515. | Fi.343 Mi.384 |
| 50 PLN | |
52710 |
1944 Goznak, list firmowy z Radomia 20.3.45 do Przeworska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 736, gwarancja. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
52711 |
1944 Goznak, kartka z Krakowa nadana 2.3.45 do Kotunia, stempel cenzury wojskowej nr 519. | Fi.343 |
| 40 PLN | |
52712 |
1944 Goznak, kartka z Jarosławia nadana 8.4.45 do Dąbrowy Górniczej, stempel cenzury wojskowej nr 518. | Fi.343 |
| 40 PLN | |
52713 |
1944 Goznak, list z Sokołowa Podlaskiego nadana 10.4.45 do Warszawy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 342, brak klapy koperty. | Fi.343 |
| 40 PLN | |
52714 |
1944 list firmowy z Witkowa nadany 11.5.45 do Kościana, stempel prowizoryczny Witkowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 305. | Fi.343 |
| 180 PLN | |
52715 |
1944 kartka z Jodłowej nadana 21.4.45 do Krakowa, prowizoryczny stempel Jodłowej i stempel cenzury wojskowej nr 273. | Fi.343 |
| 160 PLN | |
52716 |
1944 list z Krotoszyna do Poznania, niemy datownik i stempel prowizoryczny z Krotoszyna. | Fi.343 |
| 160 PLN | |
52717 |
1944 list z Sandomierza nadany 5.4.45 do Przeworska, niemy kasownik i prowizoryczny datownik w języku niemieckim z Sandomierza, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 728. | Fi.343 |
| 126 PLN SOLD | |