Auction 115. Communist Poland 1945-1952

41094

Fi.352B4
Mi.390VIII
80 PLN
41095

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 97 z błędem "ścięta litera z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.352B6
Mi.390VIII
80 PLN
41096

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 7 z błędem "węższe z i uszkodzone a", gwarancja i opis Walocha.

Fi.352B7
Mi.390VIII
70 PLN
41097

1945 wyzwolenie miast, parka z poz. 9-10, prawy znaczek z błędem "uszkodzona litera R", gwarancja i opis Walocha.

Fi.352B8
Mi.390VIII
80 PLN
41098

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 85 z błędem "przerwane o", gwarancja i opis Walocha.

Fi.352B11
Mi.390VIII
70 PLN
41099

1945 wyzwolenie miast, prawy znaczek z błędem "litera o zwężona", gwarancja Petriuk.

Fi.352B12
Mi.390VIII
80 PLN
41100

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 50 z błędem "litera o zwężona", gwarancja i opis.

Fi.352B12
Mi.390VIII
70 PLN
41101

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 80, gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.352No
Mi.390VIII K
4 000 PLN
41102

1945 wyzwolenie miast, odbitka kontrolna nadruku z poz. 5, gwarancja Jendroszek.

Fi.352P
250 PLN
41103

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 88, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.353
Mi.390V
20 PLN
41104

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 30, usterki "zamknięte obie litery e" i "uszkodzone u dołu c", podlepka, gwarancja i tylko oznaczenie pozycji i walca.

Fi.353
Mi.390V
20 PLN
41105

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 100 z błędem na znaczku podstawowym "kropka przy A w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.353 (/343B1)
Mi.390V
80 PLN
41106

1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym II walca z poz.93 "kropka przy lewej literze G", gwarancja i oznaczenie.

Fi.353 B
Mi.390
45 PLN
41107

1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.47/97 "litera z ścięta" i dodatkowo "i w Kielce podniesione", gwarancja i opis.

Fi.353 B6
Mi.390V
60 PLN
41108

1945 wyzwolenie miast, czworoblok z poz. 51/62, znaczek z poz. 61 z błędem "odwrócone e", znaczki z abklaczem znaczka podstawowego, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.353 B9
Mi.390V
130 PLN
41109

1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.11 "litera e odwrócona", gwarancja i opis.

Fi.353 B9
Mi.390V
60 PLN
41110

1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.17 "Kieice", gwarancja Krawczyk, z opisem Ryblewski.

Fi.353 B10
Mi.390V
60 PLN
41111

1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr., prawy z błędem na poz.17/67 "Kieice" (Fi.135.-), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.353 B10
Mi.390V
110 PLN
41112

1945 "goznak suchotłoczony" i "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, unikalne pochodzące z jednego paska pionowego znaczki za 25 gr. i 3 zł./25 gr., znaczek z poz.41 ma tzw. "suchy nadruk" (Fi.342); trzy pozostałe poz.51, 61 i 71 zostały przedrukowane (Fi.353), znaczki z górnego fragmentu poz.1, 11, 21, 31 mają tzw "suchy nadruk" tak jak ten z poz.41; błędy na znaczkach podstawowych i nadruku opisane ołówkiem na marginesie; parka bez i z nadrukiem "Kielce" niedokładnie skatalogowana jako 353+342 (Fi.10000.-), z atestu ... Trzy znaczki z górnego paska - z 11, 21 i 31 pozycji - mają niewielkie ubytki kleju. Pozostałe atestowane znaczki są w nienagannym stanie; inny taki fragment nie jest znany, atest Schmutz.

Fi.353+342
Mi.383+390V
20 000 PLN
41113

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 29 z błędem "uszkodzone l i zamknięte e", gwarancja i opis (częściowy) Walocha.

Fi.353B
Mi.390V
70 PLN
41114

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 7 z błędem "węższe z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.353B1
Mi.390V
80 PLN
41115

Fi.353B2
Mi.390V
80 PLN
41116

Fi.353B3
Mi.390V
80 PLN
41117

1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 47 z błędem "ścięta litera z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.353B6
Mi.390V
80 PLN
41118

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 8-9, lewy znaczek z błędem "uszkodzone pierwsze e", prawy znaczek z błędem "Kelce", gwarancja i opis Walocha.

Fi.353B7+B8
Mi.390V
150 PLN
41119

1945 wyzwolenia miast, parka z poz. 8-9, lewy znaczek z błędem "uszkodzona litera e", prawy z błędem "K elce", gwarancja i opis Walocha.

Fi.353B7+B8
Mi.390V
140 PLN
41120

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 59 z błędem "K elce", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.353B8
Mi.390V
70 PLN
41121

Fi.353B8
Mi.390V
50 PLN
41122

Fi.353B9
Mi.390V
60 PLN
41123

Fi.353B9
Mi.390V
60 PLN
41124

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 61 z błędem "odwrócone e", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.353B9
Mi.390V
80 PLN
41125

1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 67 z błędem "Kieice", gwarancja i opis Walocha.

Fi.353B10
Mi.390V
70 PLN
41126

1945 wyzwolenia miast, znaczek z poz. 23 z błędem "obnizona litera i i c", gwarancja i opis Walocha.

Fi.353B13
Mi.390V
80 PLN
41127

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 24 z błędem "brak noska cyfry 1" i nie opisany "podniesiona litera l", niewielki ślad po podlepce lub podklejeniu, gwarancja i opis Walocha.

Fi.353B14
Mi.390V
40 PLN
41128

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 49-50, prawy znaczek z błędem "prawe e zalane", gwarancja i opis Walocha.

Fi.353B16
Mi.390V
100 PLN
41129

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 30 z błędem "druga litera e zalana", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.353B16
Mi.390V
80 PLN
41130

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 42 z przesuniętym nadrukiem i silnym abklaczem znaczka podstawowego, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.353MK
Mi.390V
60 PLN
41131

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Walocha.

Fi.353No
Mi.390VK
1 300 PLN
41132

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z nadrukiem odwróconym z poz.67 i 68, prawy znaczek z błędem "Kieice" i charakterystycznie uszkodzoną literą z, gwarancja i oznaczenie Perzyński.

Fi.353No B10
Mi.390VK
2 800 PLN
41133

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 60, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.354
Mi.390III
20 PLN