40894 |
1944 K.R.N., znaczek z poz. 23 z przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.344MK Mi.386 |
| 150 PLN | |
40895 |
1944 K.R.N., znaczek z poz. 99 z przesuniętym w pionie nadrukiem - brak nominału, gwarancja i oznaczenie Krawcyzk. | Fi.344MK Mi.386 |
| 180 PLN | |
40896 |
1944 K.R.N., parka znaczków z przesuniętym w pionie nadrukiem, dolny znaczek prawie bez nominału. | Fi.344MK Mi.386 |
| 35 PLN | |
40897 |
1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.344No Mi.386K |
| 3 000 PLN | |
40898 |
1944 K.R.N., marginesowy znaczek z nominałem 1 zł./25 gr. na dole znaczka i błędem na poz.2 "kropka po R ścięta z lewej a N uszkodzone", gwarancja i opis. | Fi.344x B2 Mi.386 |
| 150 PLN | |
40899 |
1944 P.K.W.N.. WIII, poz. 82, znaczek z nadrukiem szczątkowym - druk niewielką ilością farby, gwarancja i opis Walocha. | Fi.345 Mi.387 |
| 65 PLN | |
40900 |
1944 P.K.W.N., czworoblok z poz. 61/72, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.345 Mi.387 |
| 50 PLN | |
40901 |
1944 P.K.W.N., parka znaczków z przesuniętym nadrukiem. | Fi.345 Mi.387 |
| 150 PLN | |
40902 |
1944 P.K.W.N., znaczek z silnym abklaczem, gwarancja i opis Walocha. | Fi.345 Mi.387 |
| 60 PLN | |
40903 |
1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 61 z nadrukiem przesuniętym w poziomie, gwarancja i opis Walocha. | Fi.345 Mi.387 |
| 40 PLN | |
40904 |
1944 P.K.W.N., znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha. | Fi.345 |
| 25 PLN | |
40905 |
1944 P.K.W.N., kasowany marginesowy znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem na poz.8 "przerwana cyfra 3", bardzo ciekawie unieważniony ręcznie czerwoną kredką, na górnym marginesie fragment odbiorczego datownika rosyjskiego i okrągłego stempla gumowego, oba wskazują na pochodzenie z oryginalnego listu, gwarancja. | Fi.345 B Mi.387 |
| 100 PLN | |
40906 |
1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. z lekko przesuniętym w górę nadrukiem i błędem na znaczku z poz.40 "pionowa kreska cyfry 4 wcięta z prawej", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.345 B6 MK Mi.387 |
| 100 PLN SOLD | |
40907 |
1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 3 z błędem "puste pole w cyfrze 2", gwarancja i opis Walocha. | Fi.345B1 Mi.387 |
| 30 PLN | |
40908 |
1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 67 z błędem "wcięcie w cyfrze 9", gwarancja i opis Walocha. | Fi.345B3 Mi.387 |
| 30 PLN SOLD | |
40909 |
1944 P.K.W.N., sześcioblok z poz. 23/35, znaczek z poz. 25 z błędem "prawa kreska przerwana", gwarancja i opis Walocha. | Fi.345B5 Mi.387 |
| 90 PLN SOLD | |
40910 |
1944 P.K.W.N., znaczek podstawowy z błędem "kropka przy literze A", gwarancja i opis Walocha. | Fi.345B9 Mi.387 |
| 65 PLN SOLD | |
40911 |
1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 17.2.45 Węgrowa do Kielc, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym WEGROW z wyróżnikiem "a", prowizoryczna okupacyjna erka z wykreślonym napisem "über.Sokolow (Distr.Radom)"; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 167; oryginalne nie inspirowane filatelistycznie przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.346 Mi.388 |
| 1 200 PLN | |
40912 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław. | Fi.346 Mi.388 |
| 55 PLN | |
40913 |
1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem. Normalny nadruk przesunięty do góry, na dole już widać przesunięty nadruk ze znaczka poniżej. Dodatkowo zdwojenie druku znaczka podstawowego - np. dolna belka. | Fi.346 Mi.388 |
| 75 PLN | |
40914 |
| 90 PLN | |
40915 |
1944 R.T.R.P., pasek znaczków z lekko ukośnym nadrukiem. | Fi.346 Mi.388 |
| 90 PLN SOLD | |
40916 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem- nominał na dole znaczka, gwarancja Wysocki. | Fi.346 Mi.388 |
| 150 PLN | |
40917 |
1944 R.T.R.P., znaczek stemplowany, gwarancja Berbeka. | Fi.346 Mi.388 |
| 20 PLN | |
40918 |
1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem przesuniętym, gwarancja Walocha. | Fi.346 Mi.388 |
| 70 PLN | |
40919 |
1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem mocno przesuniętym w poziomie. | Fi.346 Mi.388 |
| 50 PLN | |
40920 |
1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry. | Fi.346 Mi.388 |
| 30 PLN | |
40921 |
1944 R.T.R.P., znaczek z błędem "pionowa kreska 4 wcięta u góry", gwarancja Kapkowski. | Fi.346 B6 Mi.388 |
| 40 PLN SOLD | |
40922 |
1944 R.T.R.P. - DRUK NA SKLEJONEJ TAŚMIE PAPIERU, marginesowa parka znaczków przedrukowych za 3 zł./25 gr. wydrukowana w miejscu sklejenia wstęgi papieru znaczka podstawowego - taki znaczek podstawowy katalogowany jest jako 343 MK8 (Fi.3600.-), z nadrukiem R.T.R.P. nie jest katalogowany, a jedyna znana wartość z serii miast z nadrukiem "Częstochowa' jest wyceniana -.-, na naszej aukcji nigdy nie było znaczka z tych wydań drukowanego na sklejonej wstędze papieru, bardzo ładny stan zachowania, na marginesie sygnatura Zet-Ka, gwarancja i opis pozycji Schmutz. | Fi.346/343 MK8 Mi.388 |
| 18 000 PLN | |
40923 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 100 z błędem "przerwana prawa kreska", gwarancja i opis Walocha. | Fi.346B8 Mi.388 |
| 40 PLN SOLD | |
40924 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem z nominałem na dole znaczka, gwarancja Walocha. | Fi.346MK Mi.388 |
| 150 PLN | |
40925 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 90 z drukiem małą ilością farby, lekkie złamanie, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.346MK Mi.388 |
| 50 PLN | |
40926 |
1944 R.T.R.P., unikalny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej na prawym marginesie (Fi. 7.500,-), na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 347 i kasownik odbiorczy, ten błąd perforacji występował w zaledwie kilku arkuszach, znanych kilka listów ze znaczkiem z tym błędem nadanych miejscowo w Lublinie, fotoatest Walocha. | Fi.346MK1 Mi.388 |
| 6 800 PLN | |
40927 |
1944 R.T.R.P. - JEDNOSTRONNIE CIĘTY, unikalny narożny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem (Fi.7500.-), na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 347 i kasownik odbiorczy; gwarancja Krawczyk, Schmutz. | Fi.346MK1 Mi.388 |
| 18 000 PLN | |
40928 |
1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Ryblewski. | Fi.346No Mi.388K |
| 3 200 PLN | |
40929 |
1944 znaczki zaniechanego wydania znaczków opłaty z nadrukiem nowej wartości na przedwojennych znaczkach urzędowych, znikomy nakład; 150 i 25 szt., znaczki regumowane, fotoatest. | Fi.VI-VII |
| 26 000 PLN SOLD | |
40930 |
1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, marginesowa parka odbitek kontrolnych na różowopomarańczowym papierze z poz. 46 i 47, obie typu 2 z kwadratową kropką po gr., zwraca uwagę nietypowy bardzo szeroki margines w arkuszu, gwarancja. | Fi.VIII-XXII P Mi.Krakau nicht ausgegeben |
| 1 200 PLN | |
40931 |
1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, czysta seria w pięknym stanie plus dwie drogie odmiany ząbkowane grzebieniowo (Fi.9310.-), wszystkie w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein. | Fi.VIII-XXa, XIX-XXb |
| 9 000 PLN | |
40932 |
1944 Goznak, znaczek w barwie jasnobrązowoczerwonej nie wprowadzony do obiegu, gwarancja z opisem Walocha. | Fi.Vb |
| 40 PLN SOLD | |
40933 |
1944 Goznak, znaczek w barwie jasno brązowoczeronej wykonany techniką typograficzna nie wprowadzony do obiegu, znaczki te wykorzystano przy wydaniach przedrukowych, znaczek bez perforacji poziomej na dolnym marginesie, gwarancja i opis Miszczak, Petriuk. | Fi.Vb MK1 |
| 700 PLN | |