41054 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 40 z błędem "przerwana litera a", gwarancja i opis Walocha. | Fi.350B10 Mi.390VI |
| 80 PLN | |
41055 |
1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha. | Fi.350MK Mi.390VI |
| 160 PLN | |
41056 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 64 z przesuniętym w poziomie nadrukiem, gwarancja i opis Walocha. | Fi.350MK Mi.390VI |
| 40 PLN | |
41057 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 80 z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.350MK3 Mi.390VI |
| 180 PLN | |
41058 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 180 z nadrukiem przesuniętym w pionie - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.350MK3 Mi.390VI |
| 250 PLN | |
41059 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 34 z nadrukiem z poz. 17, bardzo rzadki znaczek znany z jednej połówki arkusza przedrukowanego 50-cio znaczkowa formą przedrukową, rzadkość tego bardzo popularnego wydania, dobry stan zachowania, niewielki ślad po podlepce, fotoatest Schmutz. | Fi.350No Mi.390VIK |
| 5 500 PLN | |
41060 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym pochodzący z jednej połówki 50-cio znaczkowej arkusza z nadrukiem odwróconym, jedna z najrzadszych odwrotek Polski powojennej, znaczek w doskonałym stanie, gwarancja i oznaczenie Perzyński. | Fi.350No Mi.390VIK |
| 13 000 PLN | |
41061 |
1945 wyzwolenie miast, odbitka kontrolna nadruku z poz. 1, plama na odwrocie, gwarancja Jendroszek. | Fi.350P |
| 180 PLN | |
41062 |
1945 wyzwolenie miast, odbitka kontrolna nadruku, gwarancja Jendroszek. | Fi.350P |
| 240 PLN | |
41063 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 24 z błędem "brak haczyka w 1", podlepka, gwarancja i opis Walocha. | Fi.351 B3 Mi.390VII |
| 25 PLN | |
41064 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej. | Fi.351I Mi.390VII |
| 50 PLN | |
41065 |
1945 "łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. poz.73/84 - górne z nadrukiem typu I, a dolne z nadrukiem typu II, dodatkowo oprócz dwóch parek pionowych z różnym krojem litery Ł (Fi.300.-), prawy górny z błędem na poz.24/74 "cyfra 1 bez noska", a lewy dolny z niekatalogowanym znacznym błędem na poz.33/83 "uszkodzona rzymska cyfra I"; (w sumie Fi.675.-), gwarancja i opis. | Fi.351I + 351II B3+B Mi.390VII |
| 600 PLN | |
41066 |
1945 wyzwolenie miast, parka z poz. 7-17, górny znaczek z błędem "węższa litera z", gwarancja i opis Walocha. | Fi.351IB1 Mi.390V |
| 70 PLN | |
41067 |
1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 14-15, prawy znaczek z błędem "brak części noska cyfry 1", gwarancja i opis Walocha. | Fi.351IB2 Mi.390VII |
| 90 PLN | |
41068 |
1945 wyzwolenie miast, czworoblok z poz. 64/75, znaczki z poz. 65 i 74 błędem "brak noska w cyfrze 1", gwarancja i opis Walocha. | Fi.351IB2, B3 Mi.390VII |
| 180 PLN | |
41069 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis Walocha. | Fi.351I B4 Mi.390VII |
| 80 PLN | |
41070 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 78 z przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na dole znaczka, znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.351IB4 MK3 Mi.390VII |
| 200 PLN | |
41071 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 95 z błędem "ścięta lewa belka", gwarancja i opis Walocha. | Fi.351IB5 Mi.390VII |
| 80 PLN | |
41072 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 17 z błędem "zalana cyfra 5", gwarancja i opis Walocha. | Fi.351IB7 Mi.390VII |
| 100 PLN | |
41073 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka, błąd z poz. 17 "zalana cyfra 5", gwarancja i opis Walocha. | Fi.351IIB7 MK3 Mi.390VII |
| 360 PLN | |
41074 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 82 z błędem "uszkodzona litera Ł", gwarancja i opis Walocha. | Fi.351IIB8 Mi.390VII |
| 100 PLN | |
41075 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 100 z błędem "litera ź obniżona", abklacz, gwarancja i opis Walocha. | Fi.351IIB9 Mi.390VII |
| 100 PLN | |
41076 |
1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.50/100 "litera ź obniżona", gwarancja i opis. | Fi.351II B9 Mi.390VII |
| 100 PLN | |
41077 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem bez nominału, gwarancja Walocha. | Fi.351IIMK Mi.390VII |
| 200 PLN | |
41078 |
1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. poz.49 z dwoma różnymi błędami nadruku "część nominału z poz.9 dolnej formy przedrukowej odbita na dole znaczka" i "abklatsch" górnej formy przedrukowej, na życzenie gwarancja. | Fi.351II MK4 Mi.390VII |
| 350 PLN | |
41079 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 6 z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na dole znaczka, abklacz nadruku, gwarancja i opis Walocha. | Fi.351IMK3 Mi.390VII |
| 250 PLN | |
41080 |
1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. poz.78/89 z mocno przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał odbity na dole znaczka; górne znaczki z napisem "Łódź" typu I i błędami - lewy z błędem na poz.28/78 "cyfra 4 uszkodzona z lewej", a prawy z błędem na poz.29/79 "cyfra 1 bez szeryfa po lewej", dolne znaczki z napisem "Łódź" typu II, kilka błędów w jednym czworobloku, gwarancja opis i fotoatest Krawczyk. | Fi.351I MK3 B4 + 351II MK3 Mi.390VII |
| 1 600 PLN | |
41081 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 76 z charakterystyczną usterką znaczka podstawowego występującą w całym nakładzie "długa ukośna kreska przechodząca przez korpus i prawe skrzydło orła", gwarancja. | Fi.352 Mi.390VIII |
| 40 PLN | |
41082 |
1945 wyzwolenie miast, kartka polecona z Grodziska Mazowieckiego do Gdyni, prowizoryczny poniemiecki kasownik i erka Grodziska, stempel cenzury wojskowej nr 1019, stempel "W każdej wsi czytelnia". | Fi.352 Mi.390VIII |
| 1 200 PLN | |
41083 |
1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.16/66 "kropka w cyfrze 3 i grube o", gwarancja i opis Perzyński. | Fi.352 B Mi.390VIII |
| 70 PLN | |
41084 |
1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym II walca "kreska na pierwszym piórze lewego skrzydła", gwarancja i opis. | Fi.352 B Mi.390VIII |
| 60 PLN | |
41085 |
1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z I walca na poz.70 "kropka w prawej 5", gwarancja i opis. | Fi.352 B Mi.390VIII |
| 40 PLN | |
41086 |
1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z dość rzadkim mocnym wyraźnym abklatschem, lewy górny znaczek z widocznym po obu stronach błędem na poz.15/65 "cyfra 1 bez haczyka", a prawy dolny z błędem na znaczku podstawowym z poz.75 "prawe skrzydło przekreślone", górne znaczki z błędem "brak jednego otworu perforacji", gwarancja Krawczyk. | Fi.352 B2+B Mi.390VIII |
| 300 PLN | |
41087 |
1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. poz.87/98; prawy górny z niekatalogowanym błędem na poz.38/88 "grube o", a lewy dolny z błędem na poz.47/97 "litera z ścięta" (Fi.285.-), gwarancja i opis. | Fi.352 B6 Mi.390VIII |
| 240 PLN | |
41088 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 72 "litera m obniżona", gwarancja i oznaczenie. | Fi.352 B10 Mi.390X |
| 50 PLN | |
41089 |
1945 "Radom" - wyzwolenie miast, pasek próbnych odbitek nadruku z poz.45, 46 i 47, na lewej błąd nadruku "lewa kreska ścięta z lewej", na prawej "z ścięte od góry", co dowodzi, iż od początku występowały one w wydaniu definitywnym, gwarancja. | Fi.352 P B5+B6 Mi.390VIII |
| 2 000 PLN | |
41090 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem z poz. 7 z błędem "wąska litera z", znaczek grzecznościowo stemplowany, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.352B1 Mi.390VIII |
| 50 PLN | |
41091 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 65 z błędem "brak noska cyfry 1", gwarancja i opis Walocha. | Fi.352B2 Mi.390VIII |
| 70 PLN | |
41092 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 24 z błędem "brak noska cyfry 1", gwarancja i opis Walocha. | Fi.352B3 Mi.390VIII |
| 80 PLN | |
41093 |
1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 28-29, lewy znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis Walocha. | Fi.352B4 Mi.390VIII |
| 90 PLN | |