The auction will start on 21.06.2024

Auction 115. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
41054

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 40 z błędem "przerwana litera a", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B10
Mi.390VI
80 PLN
41055

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.350MK
Mi.390VI
160 PLN
41056

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 64 z przesuniętym w poziomie nadrukiem, gwarancja i opis Walocha.

Fi.350MK
Mi.390VI
40 PLN
41057

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 80 z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350MK3
Mi.390VI
180 PLN
41058

1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 180 z nadrukiem przesuniętym w pionie - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350MK3
Mi.390VI
250 PLN
41059

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 34 z nadrukiem z poz. 17, bardzo rzadki znaczek znany z jednej połówki arkusza przedrukowanego 50-cio znaczkowa formą przedrukową, rzadkość tego bardzo popularnego wydania, dobry stan zachowania, niewielki ślad po podlepce, fotoatest Schmutz.

Fi.350No
Mi.390VIK
5 500 PLN
41060

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym pochodzący z jednej połówki 50-cio znaczkowej arkusza z nadrukiem odwróconym, jedna z najrzadszych odwrotek Polski powojennej, znaczek w doskonałym stanie, gwarancja i oznaczenie Perzyński.

Fi.350No
Mi.390VIK
13 000 PLN
41061

1945 wyzwolenie miast, odbitka kontrolna nadruku z poz. 1, plama na odwrocie, gwarancja Jendroszek.

Fi.350P
180 PLN
41062

1945 wyzwolenie miast, odbitka kontrolna nadruku, gwarancja Jendroszek.

Fi.350P
240 PLN
41063

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 24 z błędem "brak haczyka w 1", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.351 B3
Mi.390VII 
25 PLN
41064

1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej.

Fi.351I
Mi.390VII
50 PLN
41065

1945 "łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. poz.73/84 - górne z nadrukiem typu I, a dolne z nadrukiem typu II, dodatkowo oprócz dwóch parek pionowych z różnym krojem litery Ł (Fi.300.-), prawy górny z błędem na poz.24/74 "cyfra 1 bez noska", a lewy dolny z niekatalogowanym znacznym błędem na poz.33/83 "uszkodzona rzymska cyfra I"; (w sumie Fi.675.-), gwarancja i opis.

Fi.351I + 351II B3+B
Mi.390VII
600 PLN
41066

1945 wyzwolenie miast, parka z poz. 7-17, górny znaczek z błędem "węższa litera z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IB1
Mi.390V
70 PLN
41067

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 14-15, prawy znaczek z błędem "brak części noska cyfry 1", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IB2
Mi.390VII
90 PLN
41068

1945 wyzwolenie miast, czworoblok z poz. 64/75, znaczki z poz. 65 i 74 błędem "brak noska w cyfrze 1", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IB2, B3
Mi.390VII
180 PLN
41069

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351I B4
Mi.390VII
80 PLN
41070

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 78 z przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na dole znaczka, znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.351IB4 MK3
Mi.390VII
200 PLN
41071

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 95 z błędem "ścięta lewa belka", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IB5
Mi.390VII
80 PLN
41072

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 17 z błędem "zalana cyfra 5", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IB7
Mi.390VII
100 PLN
41073

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka, błąd z poz. 17 "zalana cyfra 5", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IIB7 MK3
Mi.390VII
360 PLN
41074

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 82 z błędem "uszkodzona litera Ł", gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IIB8
Mi.390VII
100 PLN
41075

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 100 z błędem "litera ź obniżona", abklacz, gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IIB9
Mi.390VII
100 PLN
41076

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.50/100 "litera ź obniżona", gwarancja i opis.

Fi.351II B9
Mi.390VII
100 PLN
41077

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem bez nominału, gwarancja Walocha.

Fi.351IIMK
Mi.390VII
200 PLN
41078

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. poz.49 z dwoma różnymi błędami nadruku "część nominału z poz.9 dolnej formy przedrukowej odbita na dole znaczka" i "abklatsch" górnej formy przedrukowej, na życzenie gwarancja.

Fi.351II MK4
Mi.390VII
350 PLN
41079

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 6 z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na dole znaczka, abklacz nadruku, gwarancja i opis Walocha.

Fi.351IMK3
Mi.390VII
250 PLN
41080

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. poz.78/89 z mocno przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał odbity na dole znaczka; górne znaczki z napisem "Łódź" typu I i błędami - lewy z błędem na poz.28/78 "cyfra 4 uszkodzona z lewej", a prawy z błędem na poz.29/79 "cyfra 1 bez szeryfa po lewej", dolne znaczki z napisem "Łódź" typu II, kilka błędów w jednym czworobloku, gwarancja opis i fotoatest Krawczyk.

Fi.351I MK3 B4 + 351II MK3
Mi.390VII
1 600 PLN
41081

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 76 z charakterystyczną usterką znaczka podstawowego występującą w całym nakładzie "długa ukośna kreska przechodząca przez korpus i prawe skrzydło orła", gwarancja.

Fi.352
Mi.390VIII
40 PLN
41082

1945 wyzwolenie miast, kartka polecona z Grodziska Mazowieckiego do Gdyni, prowizoryczny poniemiecki kasownik i erka Grodziska, stempel cenzury wojskowej nr 1019, stempel "W każdej wsi czytelnia".

Fi.352
Mi.390VIII
1 200 PLN
41083

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.16/66 "kropka w cyfrze 3 i grube o", gwarancja i opis Perzyński.

Fi.352 B
Mi.390VIII
70 PLN
41084

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym II walca "kreska na pierwszym piórze lewego skrzydła", gwarancja i opis.

Fi.352 B
Mi.390VIII
60 PLN
41085

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z I walca na poz.70 "kropka w prawej 5", gwarancja i opis.

Fi.352 B
Mi.390VIII 
40 PLN
41086

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z dość rzadkim mocnym wyraźnym abklatschem, lewy górny znaczek z widocznym po obu stronach błędem na poz.15/65 "cyfra 1 bez haczyka", a prawy dolny z błędem na znaczku podstawowym z poz.75 "prawe skrzydło przekreślone", górne znaczki z błędem "brak jednego otworu perforacji", gwarancja Krawczyk.

Fi.352 B2+B
Mi.390VIII 
300 PLN
41087

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. poz.87/98; prawy górny z niekatalogowanym błędem na poz.38/88 "grube o", a lewy dolny z błędem na poz.47/97 "litera z ścięta" (Fi.285.-), gwarancja i opis.

Fi.352 B6
Mi.390VIII
240 PLN
41088

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 72 "litera m obniżona", gwarancja i oznaczenie.

Fi.352 B10
Mi.390X
50 PLN
41089

1945 "Radom" - wyzwolenie miast, pasek próbnych odbitek nadruku z poz.45, 46 i 47, na lewej błąd nadruku "lewa kreska ścięta z lewej", na prawej "z ścięte od góry", co dowodzi, iż od początku występowały one w wydaniu definitywnym, gwarancja.

Fi.352 P B5+B6
Mi.390VIII 
2 000 PLN
41090

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem z poz. 7 z błędem "wąska litera z", znaczek grzecznościowo stemplowany, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.352B1
Mi.390VIII
50 PLN
41091

1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 65 z błędem "brak noska cyfry 1", gwarancja i opis Walocha.

Fi.352B2
Mi.390VIII
70 PLN
41092

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 24 z błędem "brak noska cyfry 1", gwarancja i opis Walocha.

Fi.352B3
Mi.390VIII
80 PLN
41093

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 28-29, lewy znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis Walocha.

Fi.352B4
Mi.390VIII
90 PLN