Auction 115. Communist Poland 1945-1952

40934

1944 Goznak, czworoblok znaczków; za 25 gr. w kolorze jasnobrązowoczerwonym - druk typograficzny, bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.4400.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Vb MK2
Mi.383b UMw
4 000 PLN
40935

1944 Goznak, znaczek w barwie brązowoczerwonej nie wprowadzony do obiegu, gwarancja Petriuk, z oznaczeniem Walocha.

Fi.Vc
Mi.363b
70 PLN
40936

Fi.XI
400 PLN
40937

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, gwarancja.

Fi.XI
480 PLN
40938

Fi.XIII
900 PLN
40939

Fi.XV
650 PLN
40940

1944 "Opłata pocztowa uiszczona gotówką ...... gr.", niebieski stempelek opłaty gotówkowej na liście przesłanym 7.8 miejscowo w Lublinie, trzywierszowy stempelek "Opłata pocztowa uiszczona gotówką ...... gr." z wpisaną wysokością pobranej opłaty "50", u góry dopisana liczba "345" (numer przesyłki?); okupacyjny datownik Lublin 1 z wyróżnikiem "r"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego; gwarancja.

500 PLN
40941

75 PLN
40942

1944 list polecony z Radymna do Przeworska, opłata gotówkowa, prowizoryczny stempel i erka Radymna, gwarancja Piekut.

400 PLN
40943

1944 miejscowy list polecony z Przeworska, stempelek opłaty gotówkowej i prowizoryczny kasownik Przeworska, poniemiecka erka.

180 PLN
40944

1944 list polecony z Krosna do Przeworska, stempel opłaty gotówkowej i prowizoryczna erka Krosna, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 179 i stempel odbiorczy.

216 PLN
40945

1944 list z Łańcuta do Przeworska, prowizoryczny kasownik Łańcuta z ręcznie wpisana datą i stempel opłaty gotówkowej.

380 PLN
40946

1944 list z Łańcuta do Rzeszowa, prowizoryczny kasownik Łańcuta z ręcznie wpisana datą, adnotacja opłaty gotówkowej, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 174.

300 PLN
40947

1944 miejscowy list polecony z Przeworska, prowizoryczny stempel Przeworska i stempel opłaty gotówkowej, poniemiecka erka.

320 PLN
40948

1944 list polecony z Radymna do Przeworska, prowizoryczny kasownik i erka Radymna, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 176.

380 PLN
40949

1944 list polecony z Przemyśla do Przeworska, prowizoryczny kasownik i erka upt Przemyśl 3, opłata gotówkowa.

460 PLN
40950

1945 "ŚWIĘTO LUDOWE 19-20.V.1945" Warszawa, pierwszy powojenny kasownik okolicznościowy (Myślicki 45 001) na kartce do Kielc, stempel cenzury wojskowej nr 1770.

Fi.343
40 PLN
40951

1945 list z Wronek? nadany 16.04.45 do Mławy, prowizoryczny niemy kasownik z ręcznie wpisana nazwą miejscowości, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 859.

Fi.343
80 PLN
40952

Fi.347a
Mi.389
200 PLN
40953

Fi.347a
Mi.389
400 PLN
40954

Fi.347a
Mi.389
180 PLN
40955

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązowaworóżowej, gwarancja i opis Walocha.

Fi.347a
Mi.389
160 PLN
40956

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, cieniowany dziesięcioblok znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorach od ciemnobrązoworóżowych po lewej, poprzez brązoworóżowe i dwa jasnobrązoworóżowe do brązoworóżowych po prawej, wersja drukowana na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego z nagłówkiem "Deutsche Post Osten ... Chopinstr.9"; wiele błędów: na poz.22 "plamka nad TA", na poz.23 "PÓLSKA", na poz.24 unikalny "duża barwna plama nad 22", na poz.25 z najmniejszym prostokątem zasłaniającym nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) występujący tylko w części nakładu błąd "uszkodzona cyfra 3 w 1863.", na poz.26 występujący w małej części nakładu "plama w tle obok szyi", a na poz.29 prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisywanym jako "uszkodzony prostokąt", niespotykane nagromadzenie odmian i błędów, gwarancja opis wszystkich kolorów i błędów Schmutz.

Fi.347a B
Mi.389
5 400 PLN
40957

Fi.347a B
Mi.389
240 PLN
40958

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, marginesowy sześcioblok znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorze brązowaworóżowym z ciekawym zestawem niekatalogowanych, ale znaczących błędów: na poz.15 "kropka po A w POLSKA", na poz.18 "plama na czole", na poz.19 "połączone S i K w POLSKA", a na poz.20 "z w zł. z pętelką", gwarancja opis koloru i wszystkich błędów Schmutz.

Fi.347a B
Mi.389
3 200 PLN
40959

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązoworóżowej z błędem z poz. 28 "spacja przed cyfrą 5", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347a B2
Mi.389
360 PLN
40960

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, unikalny narożny znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym, z mocno przesuniętym w górę drukiem znaczka podstawowego i dodatkowo z błędem nadruku występującym na poz.1 w części nakładu "rozdzielony prostokąt", gwarancja z opisem koloru i błędu Schmutz.

Fi.347a MK3 B1
Mi.389
4 000 PLN
40961

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze jasnobrązoworóżowym, z rzadkim niekatalogowanym błędem "plama na włosach" (inne takie błędy Fi.+200%), dodatkowo to wysoko wyceniana odmiana na cienkim papierze (Fi.3x), gwarancja z opisem koloru, błędu i papieru.

Fi.347aa B
Mi.389
1 500 PLN
40962

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązowaworóżowej, gwarancja i opis Wysocki.

Fi.347ad
Mi.389
180 PLN
40963

Fi.347ad B13
Mi.389
800 PLN
40964

Fi.347ad nz
Mi.389U
14 000 PLN
40965

Fi.347ad nz
Mi.389U
12 000 PLN
40966

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze jasnobrązowoczerwonym drukowany na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego (cieńszy 0,075 mm, a na odwrocie napis LUBLIN Chopinstr. 9), prawy górny znaczek na poz.25 ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm), ale nie ma błędu "uszkodzona cyfra 3 w 1863.", lewy dolny na poz.29 ma prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisywanym jako błąd, a na znaczku podstawowym z poz.30 są występujące w niewielkiej części nakładu błędy "plama nad głową" i "kropka przed literą T", gwarancja i opis koloru Schmutz.

Fi.347b B
Mi.389
2 400 PLN
40967

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, narożny znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze czerwonawobrązowym na cieńszym (0,070 zamiast 0,090 mm) lekko prześwitującym papierze, ze znacznie przesuniętym w poziomie nadrukiem - prostokąty mające zasłaniać stary nominał występują po obu stronach znaczka, ten po lewej nasunięty z poz.29 z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu, gwarancja z opisem koloru Schmutz.

Fi.347d B
Mi.389
3 200 PLN
40968

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr., lewe w rzadszym kolorze czerwonobrązowym, górny z błędem nadruku występującym na poz.1 w części nakładu "rozdzielony prostokąt", a prawe w kolorze jasnoczerwonobrązowym, dolny z błędem na poz.7 w części nakładu "spacja po prostokącie" (Fi.+250%); dwa odcienie koloru i dwa rzadkie błędy w jednym czworobloku, gwarancja i opis kolorów oraz błędu B1 Schmutz.

Fi.347d B1+B10
Mi.389
2 800 PLN
40969

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, marginesowy znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze jasno czerwonobrązowym ładnie skasowany w Otwocku datownikiem z epoki (Fi.370.-), niestety bez widocznej daty, oznaczony 347da i sygnowany stempelkiem CEZARY ŻAK.

Fi.347da
Mi.389
320 PLN
40970

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno czerwonobrązowej z błędem "rozdzielony prostokąt", gwarancja i opis.

Fi.347da B1
Mi.389
600 PLN
40971

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie czerwonawobrązowej (db) na papierze cienkim, gwarancja eksperta PZF z opisem. Wysoka wartość katalogowa - 900 zł.

Fi.347db
Mi.389
600 PLN
40972

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno czerwonawobrązowej z błędem z poz. 26 "biała plama obok szyi", gwarancja i opis.

Fi.347dd B18
Mi.389
700 PLN
40973

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze różowawobrązowym, z błędem na poz. 8 "odbicie spacji obok cyfry 5" (Fi+250%), gwarancja z opisem koloru i błędu Schmutz.

Fi.347e B10
Mi.389
2 000 PLN