The new auction will start soon

Auction 113. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
22014

1965 całostki, rocznik: 2 koperty i 31 kart (Fi.278.-).

Fi.Ck41-2, Cp263-93
140 PLN
SOLD
22015

1965 700-lecie Warszawy komplet 8 kart ilustrowanych, czyste (Fi.80.-).

Fi.Cp264-71
50 PLN
22016

1965 700-lecie Warszawy, karta skasowana okolicznościowo z okazji Wystawy "50 lat filatelistyki w Warszawie".

Fi.Cp265
10 PLN
22017

1965 200-lecie Teatru Narodowego w Warszawie, komplet 9 czystych kart; bardzo dobry stan zachowania (Fi.88.-).

Fi.Cp283-91
50 PLN
22018

1966 karty pocztowe czyste, rocznik - 22 sztuki (Fi.94,50).

Fi.Cp294-314
50 PLN
22019

1966 10-lecie Instytutu Badań Jądrowych w Dubnej, całostka bez druku barwy żółtej z obiegu pocztowego, niekatalogowane.

Fi.Cp308
600 PLN
22020

1966 500-lecie Pokoju Toruńskiego, kartka bez druku barwy czarnej z obiegu pocztowego, niekatalogowane.

Fi.Cp313
600 PLN
22021

1967 całostki, rocznik: 4 koperty i 51 kart w tym Cp316III (Fi.259,50).

Fi.Ck43-46, Cp315-64
140 PLN
22022

1968 karty pocztowe czyste, rocznik - 42 sztuki + dodatkowo 395I (Fi.171.-).

Fi.Cp365-402
75 PLN
SOLD
22023

1968 II Międzynarodowe Biennale Plakatu, całostka bez sygnatury, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp375B1
150 PLN
22024

1968 Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza w Katowicach, całostka bez druku barwy różowej, dla porównania prawidłowo wydrukowana całostka poniżej.

Fi.Cp380MK
500 PLN
22025

1968 latarnia morska w Rozewiu, całostka z przesuniętym w prawo drukiem barwy jasnoniebieskiej.

Fi.Cp393MK
120 PLN
22026

1968 75-lecie ruchu filatelistycznego w Polsce, unikalne autorskie projekty znaku opłaty (dwa egzemplarze) i całej całostki autorstwa Ryszarda Dudzickiego, dodatkowo definitywna całostka z autografem projektanta, odbitki z archiwum po projektancie.

Fi.Cp395P
6 000 PLN
22027

1969 koperta lotnicza 40-lecie PLL "Lot" - kolor granatowy przesunięty w dół (szczególnie widoczne u dołu kadłuba, a na stateczniku pionowym czerwony poziomy pasek zamiast biało czerwonego), dla porównania koperta wydrukowana prawidłowo, obie koperty sygnatura (VI.70); gwarancja.

Fi.Ck47 B2
150 PLN
22028

1969 całostki, rocznik: 2 koperty i 24 karty (Fi.114.-).

Fi.Ck47-8, Cp403-26
65 PLN
SOLD
22029

1970 całostki, rocznik: 4 koperty i 44 karty w tym 437I (Fi.187.-).

Fi.Ck49-52, Cp427-66
70 PLN
22030

1971 koperty odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie, podstawowa i z okolicznościowym dodrukiem "Polsko - Rumuńska Wystawa Filatelistyczna", czyste (Fi.26.-).

Fi.Ck53, 53I
20 PLN
22031

1971 całostki, rocznik: 2 koperty (Ck53 i 53I) i 45 kart (Fi.154.-).

Fi.Ck53-53I, Cp467-511
70 PLN
22032

1971 koperta odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie z okolicznościowym dodrukiem "Polsko - Rumuńska Wystawa Filatelistyczna", skasowana okolicznościowo 8.X.1971.

Fi.Ck53I
20 PLN
22033

1971 czysta koperta dla Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie do przesyłek z podziękowaniami za wpłaty dla ofiarodawców zagranicznych, na odwrocie odbita numeratorem liczba 02783; koperta nie była dostępna w wolnej sprzedaży, przygotowano ją wyłącznie dla potrzeb Komitetu Odbudowy Zamku; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie naddarcie na klapie na odwrocie).

Fi.Ck54
120 PLN
22034

1971 czysta koperta dla Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie do przesyłek z podziękowaniami za wpłaty dla ofiarodawców zagranicznych, na odwrocie odbita numeratorem liczba 02303; koperta nie była dostępna w wolnej sprzedaży, przygotowano ją wyłącznie dla potrzeb Komitetu Odbudowy Zamku, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck54
70 PLN
22035

1971 turystyka - Siedlce, całostka z niespasowanym drukiem kolorów widocznym na znaku opłaty, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp491MK
80 PLN
22036

1971 20-lecie Międzynarodowej Federacji FIR, dwie całostki z niespasowanym drukiem kolorów, na dole prawidłowo wydrukowana całostka.

Fi.Cp498MK
90 PLN
22037

1972 Władysław Broniewski, koperta z sygnaturą IV.72.

Fi.Ck51
40 PLN
22038

1972 całostki, rocznik: 2 koperty i 46 kart (Fi.127,50).

Fi.Ck55-6, Cp512-50
60 PLN
22039

1972 Mikołaj Kopernik, koperta z sygnaturą VIII.74.

Fi.Ck56
40 PLN
22040

1972 Mikołaj Kopernik, koperta z sygnaturą I.73.

Fi.Ck56
40 PLN
22041

1973 całostki, rocznik: 3 koperty i 46 kart (Fi.196,50).

Fi.Ck57-9, Cp551-96
70 PLN
22042

1973 koperta na przesyłki lotnicze, sygnatura X.73.

Fi.Ck59
25 PLN
SOLD
22043

1973 Polski Związek Motorowy - pomoc drogowa, całostka makulaturowa bez druku barwy pomarańczowej, gwarancja Berbeka, fotoatest M. Wysocki

Fi.Cp577u
450 PLN
22044

1974 karty pocztowe czyste, rocznik - 29 sztuk (Fi.79,50).

Fi.Cp597-625
70 PLN
22045

1974 Dzień Olimpijczyka, całostka z dodrukiem zaproszenia na odwrocie, dodatkowo normalna całostka.

Fi.Cp599, 599I
35 PLN
22046

1974 50-lecie pierwszego startu polskiej reprezentacji, całostka z dodrukiem na odwrocie z życzeniami z okazji Dnia Olimpijczyka.

Fi.Cp599I
40 PLN
22047

1974 wystawa filatelistyczna "Warszawa XXX", całostka z trzykrotnym drukiem barwy czarne; jednym prawidłowym i przesuniętym w barwie szarej i ledwie widocznym szczątkowym praktycznie bez farby, na odwrocie znaczek z kasownikiem, gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp613MK
1 200 PLN
22048

1974 30-lecie SB i MO, kartka z odwróconym i przesuniętym drukiem barwy czerwonej, gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp618MK
600 PLN
22049

1975 karty pocztowe, czyste, rocznik - 24 sztuki w tym 635I i 635II (Fi.117.-).

Fi.Cp626-47
95 PLN
22050

1975 pierwszy złoty medal polskiej reprezentacji na Olimpiadzie, kartka z wydrukowanymi życzeniami na odwrocie.

Fi.Cp629I
30 PLN
22051

1975 pierwszy złoty medal polskiej reprezentacji na Olimpiadzie w Amsterdamie, całostka z dodrukiem na odwrocie z życzeniami.

Fi.Cp629I
40 PLN
22052

1975 30-lecie Dnia Zwycięstwa, karta z napisem 5-wierszowym "XXX ROCZNICA ZWYCIĘSTWA NAD FASZYZMEM WYSTAWA FILATELISTYCZNA 9-18 V.1975 Warszawa" skasowana 6.06 wystawowym stemplem okolicznościowym, będąca jednocześnie mandatem delegata Walne Zebranie Sprawozdawcze Okręgu Warszawskiego PZF (na odwrocie dodatkowy tekst; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp635II
40 PLN
22053

1976 POSTLOT, koperta lotnicza z sygnaturą (1978) 1.040.000.

Fi.Ck61
40 PLN