The new auction will start soon

Auction 113. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15552

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w czworoblokach.

Fi.120-4
20 PLN
SOLD
15553

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, czysta seria narożnikowa z gapami.

Fi.120-24 Pw1
50 PLN
15554

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN VI.1944 (Fi.+50% dopłaty), znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.40 "biały klin powyżej H w REICH, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.120-24 Pw2, 122 B2
150 PLN
15555

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 10 + 10 zł na liście poleconym z Ostrowca Kieleckiego nadany 14.11.44 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy, list przefrankowany ale rzadko spotykany z obiegu pocztowego, fotoatest Paetow.

Fi.125
2 800 PLN
15556

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.125
70 PLN
SOLD
15557

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusik cięty, drobne zagniecenia w kilku miejscach, ogólnie dobra prezencja.

Fi.125 ark. nz
800 PLN
SOLD
15558

1944 5. rocznica utworzenia GG, dwie odmiany znaczka za 10+10 zł na kopertach ostemplowane okolicznościowo 26.10 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
400 PLN
15559

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie widokowej z okazji 400. rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika, ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
180 PLN
15560

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, czworoblok z ciętego arkusika.

Fi.125b
250 PLN
15561

1944 kartka z Krakowa do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury Wermachtu.

Fi.Cp8II
175 PLN
15562

1944 "uszkodzony górny szeryf E w POSTKARTE" - widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, z powtarzalnym błędem; czysta (Fi.120.-).

Fi.Cp9III B
80 PLN
15563

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44 wysłana 28.11 z Krakowa do Zakopanego, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem; karta rzadka z obiegu; dobry stan zachowania - minimalnie nadgięte narożniki (Mi.75 euro).

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
120 PLN
15564

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 28.12 z Bochni do Piastowa, bardzo dobry stan zachowania (Fi.70,- Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
15565

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 30.11 z Tarnowa do Milanówka, karta pionowo zgięta, słabszy stan zachowania (Fi.70,- Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
20 PLN
15566

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 20.11 z Kalwarii Zebrzydowskiej do Milanówka, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem (Fi.70,- Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
15567

1944 kartka z Milanówka do Krakowa.

Fi.Cp10
60 PLN
15568

1944 widoki, znaczek za 24 gr. nie wprowadzony do obiegu na podlepce, gwarancja Walocha.

Fi.II
800 PLN
SOLD
15569

1944 widoki, znaczek za 40 gr. nie wprowadzony do obiegu na podlepce.

Fi.III
800 PLN
15570

1944 widoki, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu za 6 gr. w barwie niebieskiej, fotoatest Walocha.

Fi.IP1
6 000 PLN
15571

1944 list urzędowy z Radomia, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym typu IX z niekatalogowanym dotąd wyróżnikiem ac, unikalne, gwarancja.

Fi.U21
1 400 PLN
15572

1944 "In jedes Packet ein Doppel der Auffchrift einlegen!" rzadki stempel okolicznosciowy na kartce z Radomia do Krakowa.

Fi.XII
500 PLN
15573

1944 kartka z Zakopanego do Krakowa, stempel okolicznościowy Zakopanego.

Fi.XV
300 PLN
15574

1944 "UNGENÜGENDE ANSCHRIFT/ Strasse u.Hausnummer erforderlich/ Ausruf erforglos/ Unbekannt-Unleserlich/ P.A.Krakau 1." niezwykle rzadki stempel urzędu pocztowego Kraków 1 informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki na ekspresowym liście poleconym wysłanym 22.5 z Wiednia do Krakowa, pierwszą nieudaną próbę doręczenia podjęto 26/5 - adnotacja "Empfänger unbekannt" i stempelek "Zurück", drugą również nieudaną 1/6, tego samego dnia po opatrzeniu przesyłki opisanym stemplem i dodatkowo "Zurück" zwrócono list do nadawcy; dodatkowe rekwizyty pocztowe z okresu GG należą do wyjątkowo rzadko spotykanych walorów; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.


Mi.794, 795, 827
1 000 PLN
15575

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z Dunajca do Krakowa.


40 PLN
15576

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Szaflary do Dunajca.


40 PLN
15577

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Włochy przez Pruszków do Nowego Sącza.


40 PLN
15578

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Bukowina przez Dunajec do Nowego Sącza.


40 PLN
15579

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Czorsztyn przez Dunajec do Krościenka.


40 PLN
15580

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Dunajec do Krościenka.


40 PLN
15581

1944 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke napisy niemieckie i polskie Haushaltwaren artykuły gospodarcze - o wartości 1 punktu, w kolorze niebieskim, bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
15582

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Łososina Górna, trzywierszowy stempelek w ramce "Lososina Gorna / über Limanowa / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Limanowej.


25 PLN
15583

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Ujanowice, trzywierszowy stempelek w ramce "Ujanowice/ über Limanowa / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Limanowej.


30 PLN
15584

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Klęczany, trzywierszowy stempelek w ramce "Kleczany / über Neu-Sandez / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Nowym Sączu.


30 PLN
15585

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Kamienica, trzywierszowy stempelek w ramce "Kamienica / über Neu-Sandez / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Nowym Sączu.


30 PLN