Auction 113. General Government

15312

1940 seria znaczków z dopłata na Niemiecki czerwony Krzyż stemplowana kasownikiem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu.

Fi.52-5
40 PLN
15313

Fi.52-55
60 PLN
15314

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.80.-).

Fi.52-55
80 PLN
15315

Fi.52; 4a-d
140 PLN
15316

1940 seria z okazji 1. rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa stemplowana stemplem okolicznościowym.

Fi.56-8
55 PLN
15317

Fi.56-58
40 PLN
15318

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria skasowana stemplem okolicznościowym.

Fi.56-58
30 PLN
15319

Fi.56-58; 6a
50 PLN
15320

Fi.59-62
60 PLN
15321

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta (Fi.50.-).

Fi.59-62
50 PLN
15322

Fi.Ck1
20 PLN
15323

1940 kartka z Warszawy do Wilna, stemple niemieckiej cenzury, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2I
80 PLN
15324

1940 kartka z Warszawy na Węgry, gwarancja.

Fi.Cp2I
80 PLN
15325

Fi.Cp2II
200 PLN
15326

Fi.Cp3
20 PLN
15327

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, z nadrukiem - wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro, Fi.1200.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!" - UWAGA nowa dokładniejsza klasyfikacja w katalogu Fischera;, wysłana 24.10 z Limanowej do Warszawy; walor rzadko spotykany w oryginalnym obiegu pocztowym; mimo odbarwień spowodowanych światłem słonecznym dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3II
900 PLN
15328

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe J - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 27.VI z Hrubieszowa do Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp3II
50 PLN
15329

1940 całostka z sygnaturą VI-1938 hasłem propagandowym 3, długi napis "KARTA POCZTOWA", gwarancja Pelczar.

Fi.Cp3II1
1 000 PLN
15330

1940 całostka z sygnaturą VI-1938 hasłem propagandowym 4, długi napis "KARTA POCZTOWA", gwarancja Pelczar.

Fi.Cp3II1
900 PLN
15331

1940 całostka z sygnaturą VI-1938 hasłem propagandowym 5, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp3II2
35 PLN
15332

1940 całostka z sygnaturą VI-1938 hasłem propagandowym 3, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp3II2
35 PLN
15333

1940 całostka z sygnaturą VI-1939 hasłem propagandowym 5, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp3III2
60 PLN
15334

Fi.Cp4I
150 PLN
15335

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem; hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 5.XI z Nowego Targu do Krakowa (Fi.90.-).

Fi.Cp5I
Mi.P6II
70 PLN
15336

Fi.Cp5I
75 PLN
15337

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T(14) - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", wysłana 3.XII z Warszawy do Krakowa, znak opłaty skasowany stemplem wirnikowym WARSCHAU C4 z wyróżnikiem "bb"; bardzo dobry stan zachowania (Fi.200.-).

Fi.Cp6A
Mi.P7F
160 PLN
15338

Fi.Cp6A
150 PLN
15339

1940 kartka z Krakowa do Rosji, stemple cenzury niemieckiej i radzieckiej, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp8I
180 PLN
15340

1940 kartka nadana z Łopuszna koło Kielc do Katowic.

Fi.Cp78II
140 PLN
15341

1940 formularz na polskiej całostce.

Fi.FCp1A
490 PLN
15342

1940 formularz na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku.

Fi.FCp2I
330 PLN
15343

Fi.FCp3
50 PLN
15344

Fi.FCp3
295 PLN
15345

Fi.FCp4
305 PLN
15346

Fi.FCp4
50 PLN
15347

1940 formularz na polskiej całostce z obiegu pocztowego, na odwrocie bez drukowanego tekstu, katalog Fischer 3.000,- zł.

Fi.FCp5AII
900 PLN
15348

Fi.Fcp4
150 PLN
15349

1940 formularz poczty niemieckiej z Krakowa wykonany na polskiej całostce.

Fi.Fcp4
150 PLN
15350

1940 urzędowy druk z izby emerytalnej w Warszawie.

Fi.U1
30 PLN
15351

Fi.U1-15
200 PLN