15312 |
1940 seria znaczków z dopłata na Niemiecki czerwony Krzyż stemplowana kasownikiem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu. | Fi.52-5 |
| 40 PLN SOLD | |
15313 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi (Fi.80.-). | Fi.52-55 |
| 60 PLN | |
15314 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.80.-). | Fi.52-55 |
| 80 PLN | |
15315 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet czterech karnetów skasowanych 17/18.8 stemplami okolicznościowymi w: Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | Fi.52; 4a-d |
| 140 PLN SOLD | |
15316 |
1940 seria z okazji 1. rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa stemplowana stemplem okolicznościowym. | Fi.56-8 |
| 55 PLN SOLD | |
15317 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana datownikami obiegowymi (Fi.40.-). | Fi.56-58 |
| 40 PLN | |
15318 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria skasowana stemplem okolicznościowym. | Fi.56-58 |
| 30 PLN | |
15319 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV.1941 w Krakowie. | Fi.56-58; 6a |
| 50 PLN SOLD | |
15320 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria ostemplowana datownikami obiegowymi (Fi.70.-). | Fi.59-62 |
| 60 PLN | |
15321 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta (Fi.50.-). | Fi.59-62 |
| 50 PLN | |
15322 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, pionowo zgięta (Fi.50.-). | Fi.Ck1 |
| 20 PLN | |
15323 |
1940 kartka z Warszawy do Wilna, stemple niemieckiej cenzury, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2I |
| 80 PLN | |
15324 |
1940 kartka z Warszawy na Węgry, gwarancja. | Fi.Cp2I |
| 80 PLN | |
15325 |
1940 kartka z Tyczyna nadany 5.4.40 do Lwowa, stempel niemieckiej cenzury wojskowej i radziecki stempel odbiorczy Lwowa. | Fi.Cp2II |
| 200 PLN | |
15326 |
1940 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w miejscowości Pilzno do Biecza, ramkowy stempel agencji pocztowej "Pilzno / über Debica", znaczek unieważniony datownikiem Dębicy. | Fi.Cp3 |
| 20 PLN | |
15327 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, z nadrukiem - wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro, Fi.1200.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!" - UWAGA nowa dokładniejsza klasyfikacja w katalogu Fischera;, wysłana 24.10 z Limanowej do Warszawy; walor rzadko spotykany w oryginalnym obiegu pocztowym; mimo odbarwień spowodowanych światłem słonecznym dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp3II |
| 900 PLN | |
15328 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe J - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 27.VI z Hrubieszowa do Warszawy; dobry stan zachowania. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN | |
15329 |
1940 całostka z sygnaturą VI-1938 hasłem propagandowym 3, długi napis "KARTA POCZTOWA", gwarancja Pelczar. | Fi.Cp3II1 |
| 1 000 PLN | |
15330 |
1940 całostka z sygnaturą VI-1938 hasłem propagandowym 4, długi napis "KARTA POCZTOWA", gwarancja Pelczar. | Fi.Cp3II1 |
| 900 PLN SOLD | |
15331 |
1940 całostka z sygnaturą VI-1938 hasłem propagandowym 5, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp3II2 |
| 35 PLN SOLD | |
15332 |
1940 całostka z sygnaturą VI-1938 hasłem propagandowym 3, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp3II2 |
| 35 PLN SOLD | |
15333 |
1940 całostka z sygnaturą VI-1939 hasłem propagandowym 5, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp3III2 |
| 60 PLN SOLD | |
15334 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe R - "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", wysłana 24.4 z Krakowa do zakładów farmaceutycznych Temmler Werke w Berlinie; stempel wpływu fabryki z datą 26.IV; firma ta produkował m.in. Pervitin (metamfetaminę), którą w III Rzeszy stosowano na wielką skalę jako środek pobudzający dla żołnierzy, od których wymagano aktywności bojowej przez długi czas (lotnicy, czołgiści); walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp4I |
| 150 PLN | |
15335 |
1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem; hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 5.XI z Nowego Targu do Krakowa (Fi.90.-). | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 70 PLN | |
15336 |
1940 kartka nadana z agencji pocztowej w Platerowie przez urząd zwierzchni w Siedlcach, stempel agencji pocztowej. | Fi.Cp5I |
| 75 PLN | |
15337 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T(14) - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", wysłana 3.XII z Warszawy do Krakowa, znak opłaty skasowany stemplem wirnikowym WARSCHAU C4 z wyróżnikiem "bb"; bardzo dobry stan zachowania (Fi.200.-). | Fi.Cp6A Mi.P7F |
| 160 PLN | |
15338 |
1940 kartka nadana z agencji pocztowej w Dołhobyczowie przez urząd zwierzchni w Hrubieszowie, stempel agencji pocztowej. | Fi.Cp6A |
| 150 PLN | |
15339 |
1940 kartka z Krakowa do Rosji, stemple cenzury niemieckiej i radzieckiej, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp8I |
| 180 PLN | |
15340 |
1940 kartka nadana z Łopuszna koło Kielc do Katowic. | Fi.Cp78II |
| 140 PLN | |
15341 |
1940 formularz na polskiej całostce. | Fi.FCp1A |
| 490 PLN SOLD | |
15342 |
1940 formularz na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku. | Fi.FCp2I |
| 330 PLN SOLD | |
15343 |
1940 formularz na polskiej całostce. | Fi.FCp3 |
| 50 PLN | |
15344 |
| 295 PLN SOLD | |
15345 |
1940 formularz na polskiej całostce. | Fi.FCp4 |
| 305 PLN SOLD | |
15346 |
| 50 PLN | |
15347 |
1940 formularz na polskiej całostce z obiegu pocztowego, na odwrocie bez drukowanego tekstu, katalog Fischer 3.000,- zł. | Fi.FCp5AII |
| 900 PLN | |
15348 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XXIIb "Infolge ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", oryginalnie użyta pocztowo wysłana 27.5 z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; karta pionowo złamana (Fi.300.-). | Fi.Fcp4 |
| 150 PLN | |
15349 |
1940 formularz poczty niemieckiej z Krakowa wykonany na polskiej całostce. | Fi.Fcp4 |
| 150 PLN | |
15350 |
1940 urzędowy druk z izby emerytalnej w Warszawie. | Fi.U1 |
| 30 PLN | |
15351 |
1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.230.-). | Fi.U1-15 |
| 200 PLN | |